Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

54 роки поспіль в Сполучених штатах Америки щороку відбувається достатньо масштабна подія року в житті американських поліграфологів - щорічний навчальний Семінар (Seminar/Workshop) Американської асоціації поліграфологів. В 2019 році даний захід проходить в місті Орландо, штат Флорида, США. У заході взяли участь понад 800 поліграфологів з 61 країни світу, повідомляє Національна поліція України. Американська поліграфологічна асоціація (англ. - American Polygraph Association, скор. - APA) - провідна професійна поліграфологічна організація в світі, яка була створена в 1966 році і на теперішній час включає понад 2800 досвідчених поліграфологів з різних сфер діяльності: приватного бізнесу, правоохоронних органах, уряду США. Національний офіс Асоціації знаходиться в місті Чаттануга, штат Теннессі. Інформацію повідомляє American Polygraph Association.

Короткий зміст виступів на Семінарі. В ході семінару будуть розглянуті Стандарти практики Стівом Дунканом президентом APA. Марк Хендлер спільно з екс-президентом АРА Майком Гуглером зробить доповідь про заходи щодо зниження без результативних досліджень на поліграфі. Поліграфологами ФБР будуть розглянуті практичні кейси за злочинами пов'язаними з заручниками, вимаганням і пограбуваннями банків, а так само проведенням інтерв'ювання та допитів. Доповідь доктора наук Девіда Раскіна буде присвячена особливостям використання техніки UTAH MGQT. Екс-президент АРА Дон Крапол спільно з членом АРА Уіллом Драгоном свою доповідь присвятить розгляду контрзаходів і використання датчика реєструючого зміни жувальних м'язів. Будуть розглянуті кращі практики проведення скринінгу для правоохоронних органів і громадської безпеки. Окремо будуть присвячені теми пов'язані з проведенням досліджень на поліграфі осіб, які мають психічні розлади із зазначенням переліку таких розладів у справах про сексуальні злочини. Буде наведено інформацію про оновлення техніки Бакстера - доповідач екс-президент АРА Патрік О'Бурк. Описано особливості проведеного дослідження щодо контрзаходів та ментальної протидії. Багато різних правових питань пов'язаних з тестуванням осіб, звільнених від відбування покарання з випробувальним терміном (умовно-дострокове звільнення від відбування покарання) та судової практики оцінки досліджень на поліграфі. Родольфо Прадо як членом АРА спільно з Раймондом Нельсоном, директором АРА будуть розглянуте передтестове інтерв'ю: рекомендовані процедури, засновані на доказах та богато інших цікавих повідомлень.

У 2019 році поліграфологи - представники правоохоронних органів України за підтримки Посольства США в Україні, при супроводженні американської компанії Axciton Systems вже вдруге з метою обміну досвідом відвідують щорічний найбільший навчальний Семінар (Seminar / Workshop) Американської поліграфологічної асоціації, який в період з 25 по 30 серпня 2019 року проходить в місті Орландо, штат Флорида, США. Участь у заході взяли 5 представників правоохоронних відомств: по одному представнику з Національного антикорупційне бюро України,  Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України та два представника з Національної поліції України. Учасниками даного масштабного навчального заходу є слухачі базового курсу навчання поліграфологів, який був проведений вперше в Україні Американським Міжнародним Інститутом Поліграфа (Атланта, штат Джорджія) в місті Києві протягом травня-липня 2019 року. Поїздка відбулася за підтримки відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. У заході взяли участь понад 800 поліграфологів з 61 країни світу, повідомляє Національна поліція України. При підготовки статті використані фотознімки опубліковані Robbie Frederick, інструктором Американского міжнародного інституту поліграфа в соціальній мережі Facebook.

День Незалежності — особливе свято для кожного свідомого українця. Адже сьогодні є привід згадати усіх тих, хто працював і працює на благо нашої держави, не жалкуючи сил та життя. Любити Україну повсякчас, не зважаючи на складні умови, та вірити у її краще майбутнє — ось наш священний обов’язок і кожного українця. Не чекати, що хтось інший візьме на себе відповідальність та подарує українцям щасливе майбуття, а самостійно ставати до роботи, діяти та не спинятися — так переможемо!

Редакційна колегія журналу щиро вітає усіх українців з Днем незалежності України! миру всім, злагоди, благополуччя, сили, оптимізму та міцного здоров'я. Хай наша праця та захист держави принесе нам мир та добробут в родини та України!

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

З Днем незалежності України!

02 серпня 2019 року відбувся цікавий та корисний захід, який був організований Колегією поліграфологів України щодо презентації нової професійної літератури для державних та приватних поліграфологів, яка вийшла за сприяння професійної громадської організації. Авторський колектив: Віталій Шаповалов, Діана Алєксєєва-Процюк, Олег Рибальченко. Були представлені наступні методичні рекомендації:
- «Особливості проведення передтестової бесіди в дослідженнях із застосуванням поліграфа»;
- «Технологія застосування тестових форматів Utah CQT в поліграфологічних дослідженнях»;
- «Графічний аналіз тестограм електродермальної активності поліграфного тестування (ГАТРеда)».

У період з 21 травня по 26 липня 2019 року в місті Києві поліграфологи різних українських силових структур проходили базовий курс підвищення кваліфікації тривалістю 2 місяці від всесвітньо відомої школи підготовки поліграфологів – Американського Міжнародного Інституту Поліграфа. Про завершення курсу повідомила Національна поліція. Програма працювала на території Академії патрульної поліції за підтримки посольства США в Україні для формування кадрового резерву тренерів у правоохоронній сфері, де поліграфологія стає значимим інструментарієм роботи. Головний тренер курсу – американский поліграфолог Чак Слапскі. 

За інформацією Національної поліції, в Україні 29 липня відзначають професійне свято - День працівників кадрового забезпечення МВС України. Сьогодні підрозділи кадрового забезпечення МВС відзначають 100-річниця з Дня створення служби. У травні 1919 року в складі Міністерства внутрішніх справ було утворено Департамент загальних справ, у складі якого вперше розпочав свою діяльність Відділ персонального складу, який займався призначенням, звільненням, нагородами та пенсіями особового складу. Редакційна колегія online журналу вітає працівників кадрового забезпечення з професійним святом! Бажаємо вам впевненості, наснаги, вірних рішень у роботі і щоденного успіху і щоб надзвичайних подій за участю особового складу було якомога меньше, а підрозділи  Національної поліції були укомплектовані професійними та відповідальними кадрами!

В Україні 4 липня відзначають професійне свято - День судового експерта, пов’язане із започаткуванням судово-експертної діяльності на теренах сучасної України. Шановні колеги і всі хто себе вважає судовим експертом! Редакційна колегія online журналу сердечно вітає вас із професійним святом з Днем судового експерта України. Дякуєм всім фахівцям і науковцям, усім, хто працює в експертних установах, за їх чесну, самовіддану, натхненну працю та виявлені при цьому високий професіоналізм і патріотизм. Бажємою усім вам міцного здоров’я, щастя, нових успіхів у вашій відповідальній справі і мирного неба над нашою Україною.

14 липня травня 2019 року вперше в Україні в місті Києві відбудеться Майстер зустріч з засновником  українського школи профайлінгу, віце-президентом Української асоціації неінструментальної детекції брехні Валерієм Кіпішіновим на тему: "Алгоритми Polygraph-профайлінгової оцінки під час предтестової бесіди поліграфолога". В ході майстер зустрічі досвідченим профайлером-поліграфологом будуть розглянуті  сучасні алгоритми Polygraph-профайлінгової оцінки під час предтестової бесіди поліграфолога під час  участі у службових розслідуваннях і відборі кандидатів на посади. Буде продемонстровано напрацьований досвід Polygraph-профайлінгової оцінки при тестуванні на поліграфі. Форма Інтернет-реєстрації на майстер зустріч для поліграфологів пропонується нище. Кількість місць може бути обмежена з метою якісного проведення заходу.

20 червня 2019 року в професійній групі Фейсбук "Колегія поліграфологів України" головою цієї організації Шаповаловим Віталієм Олександровичем було опубліковане офіційне звернення щодо розповсюдження Всеукраїнською асоціацією поліграфологів (надалі - ВАП) неправдивої інформації, яка стосується поліграфу "РУБІКОН" в Україні, що є порушенням статті 15, 19, 21 Закону України "Про захист прав споживачів". Текст звернення пропонується для ознайомлення без змін. Текст повідомлення Шаповалова В.О.: "І знову недостовірна інформація від ВАП. Міф про відповідність поліграфа «Рубікон» ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови» заходить по спіралі. В зв’язку із постійно наростаючою хвилею розповсюдження неправдивої та викривленої інформації щодо застосування поліграфа в Україні, приходиться робити подібні публікації. Нещодавно на офіційному сайті ВАП з’явилася оновлена інформація про поліграф «Рубікон» https://polygraph.ua/prodazh-poligrafiv/?fbclid=IwAR39LSpPuO0s2h2p1gGqzvB5M2LB7YRvtj6WUKBhnOw_bPnmYLEpyQKTgLU. Реклама устаткування – це дуже добре, але знову дублюється інформація про те, що нібито тільки поліграф «Рубікон» відповідає ДСТУ 8692:2016, а інші виробники «НІ», і продовжується маніпуляція цією інформацією у різних ракурсах.

Бібліографічний опис: Шаповалов В.О. Звернення щодо поширення недостовірної інформації Всеукраїнською асоціацією поліграфологів стосовно поліграфа Рубікон // Судово-психологічна експертиза. Застосуваня поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці. Оnline-журнал. 20.06.2019. - URL: https://cutt.ly/GoZZSx

21 червня 2019 року було проведене Фахове обговорення Щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів в Україні на підтримку впровадження судової реформи в країні. Початок відбувся о 10:00. В новостній замітці можна переглунути онлайн трансляцію та запис даного заходу.

 15 сентября 2019

Новини