8 березня в Україні відзначають Міжнародний жіночий день. Цього дня чоловіки вітають своїх улюблених жінок, дівчат, донечок та матусь зі святом весни. Редакційна колегія online журналу приєднується до вітань зі святом весни 8 березня дорогих та любих жінок, які присвячують своє життя професії поліграфолога, психолога та інших галузей спеціальних знань!

16 лютого 2019 року в місті Києві відбувся професійний захід - Тематична зустріч українських поліграфологів присвячений питанням оцінки запитань порівняння в рамках аналітичної теорії поліграфологічних досліджень та практичному значенні двухетапного правила (правил Сентера) для прийняття рішення під час застосування різних систем бального оцінювання тестів форматів ZCT з трьома релевантними запитаннями. До речі, в Україні як і в цілому світі є доволі актуальним питання допущення хибнонегативних (оправдування винних) та хибнопозитивних (звинувачення невинних) похибок в інструментальній детекції прихованої іноформації, що вимагає від поліграфоогів підвищеної відповідальності при виборі міжнародно визнаних як систем обрахунку поліграм за результатами проведених досліджень, так і надійних і валідних поліграфологічних тестів, які застосовуються під час такої роботи.

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). 20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій признавався рівний доступ жінок і дівчаток будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Через 2 роки на черговому пленарному засіданні Генасамблеї була прийнята резолюція (70/212), яка проголосила 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.

25-26 травня 2019 року вперше в Україні в місті Києві відбудеться навчально-методичний семінар президента Міжнародного співтовариства поліграфологів Натана Гордона на тему: "Ефективні техніки інтерв’ю (допиту) і тестування на поліграфі у кадровій роботі і розкритті злочинів"*. В ході семінару відомим міжнародним поліграфологом будуть розглянуті сучасні підходи до технік інтерв'ю і допиту під час розкриття злочинів і кадровій роботі. Буде продемонстровано напрацьований досвід застосування Інтегрованої Техніки Зон Порівняння (IZCT) при тестуванні на поліграфі. На семінарі буде представлена інформація вперше актуалізована з урахуванням 32-х річного (1987 - 2019) особистого професійного досвіду лектора. Форма Інтернет-реєстрації на семінар для поліграфологів пропонується нище. Кількість місць може бути обмежена з метою якісного проведення семінару.

В 2018 році в Україні було розроблено Mobi-підлокітники Polygraph, які дозволяють використовуючи звичайний офісний стілець створити професійне крісло поліграфолога. Mobi-підлокітники Polygraph це допоміжна комплектуюча частина меблів для сидіння з металевим каркасом, яка дозволяє під час проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа, використовуючи традиційний офісний стілець ISO (Призма) розташувати руки обстежуваного по боках стільця на висоті 29 сантиметрів над сидінням у комфортному стані з метою зниження статичного напруження м'язів верхніх кінцівок під час дослідження. Матеріали з яких виготовляються підлокітники мають сертифікати відповідності та висновки санітарно-епідеміологічної експертизи. Розробку виробу було здійснено та запатентовано українським поліграфологом, кандидатом психологічних наук Назаровим Олегом Анатолійовичем. Mobi-підлокітники Polygraph для стільців ISO з сумкою - чохлом незамінна річ в арсеналі фахівця поліграфолога, або викладача поліграфолога для професійної організації процесу своєї діяльності. Вартість виробу 1830 гривень, значно дешевше всіх існуючих як стаціонарних поліграфологічних крісел, так і їх портативних варіантів. Замовити Mobi-підлокітники Polygraph можна через Інтернет - заявку, що знаходиться ниже, після ознайомлення з технічним паспортом виробу. Діє система знижок у разі одночасного придбання від 2-х Mobi-підлокітників Polygraph. Телефон для довідок: (098) 011-85-63. Електронна пошта для листування, надсилання пропозицій: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

В КВЕД-2010 в класі коду 26.51 "Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації" з'явилося уточнення, що даний клас також включає виробництво детекторів брехні. Цікаво, що у світі прилад, який реєструє психофізілогічні показники за наслідком пред'явлення досліджуваному різних психологічних стимулів за спеціальною методикою носить назву поліграф (polygraph) і лише у науково-популярних виcловлюваннях використовується така назва як "детектор брехні", оскільки за науковими даними цей прилад брехню в прямому розумінні цього слова встановити не може, а лише реєструє нейропсихофізіологічні показники роботи психічних процесів людини таких як її пам'ять, мислення, мотивація тощо.

28 января 2018 года в 19.00 по Киевскому времени в сети Интернет президентом Международного сообщества полиграфологов (сокр. - ISOPE) Натаном Гордоном (Nathan J. Gordon), для специалистов полиграфологов из различных стран, в том числе и Украины будет проведен открытый учебный вебинар по современным системам обсчета полиграмм (Scoring system). В вебинаре могут принять участие только лица, которые прошли обучение по направлению подготовки специалистов по проведению психофизиологических исследований с применением полиграфа. Для участия в вебинаре нужно заполнить электронную форму-заявку указанную ниже.

29 січня 2019 року в місті Києві доцентом кафедри кримінального процесу, права і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності Національного університету "Одеська юридична академія", головним редактором наукового online видання "Судово-псхологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці", кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем в Національній школі суддів України було проведено одноденний тренінг для працівників апаратів судів на тему: “Поліграф і психологічна діагностика. Сучасні методи оцінки достовірності повідомленої інформації”.

Шановні колеги, правники, читачі журналу та всі кому не байдужа судово-психологічна експертиза та дослідження на поліграфі!

Від імені редакційної колегії прийміть найщиріші вітання з наступаючим Новим 2019 роком та світлим і радісним святом – Різдвом Христовим!

Бажаємо, щоб наступний рік став для Вас роком професійних здобутків, нових звершень, втілення у життя планів і задумів. Нехай доля збагачує Вас життєвою енергією, натхненням, невичерпним оптимізмом, а у всіх починаннях Вас завжди супроводжує успіх і підтримка колег, рідних людей та друзів.

Від усього серця бажаємо Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, добра, благополуччя, любові та щасливого майбуття. Слава Україні!

З повагою,

головний редактор online журналу
кандидат психологічних наук, доцент О.А. Назаров

UA - ТСН з'ясувала причини браку кваліфікованих дитячих психологів у школах. Ставки низькі, одна людина має впоратись із сотнями учнів. Після інциденту в столичній школі, коли учень проштрикнув вчительку ножицями, проблема стала ще гострішою. Тим часом, у іншій школі учень тримає у терорі весь клас, і жоден психолог нічого не може вдіяти. За історією 8-річного Артура ТСН стежить ще з кінця минулого року. Про випадки дитячої агресії, і чому шкільні психологи часом безсилі - у сюжеті ТСН. Випуск ТСН.19:30 за 12 вересня 2018 року.

 21 марта 2019

Новини