Редакційна колегія журналу вітає усіх зі святом Перемоги! Пам'ятаємо! Перемагаємо! 9 травня Україна разом зі всім світом відзначає День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Це свято стало можливим завдяки й самовідданому подвигу українців. Велика жертва й великий внесок нашого Народу задля спільної перемоги! Страшенних втрат зазнала Україна під час Другої світової війни: сотні міст знищено, тисячі сіл спалено, десять мільйонів українців загинуло… Видатні подвиги здійснив наш народ. Героїчні сини й доньки прославили Україну по всьому світові, воюючи в Антигітлерівській коаліції. Понад шість мільйонів українців відважно захищали Батьківщину від нацизму в лавах червоної армії, партизанських з’єднань і рухів опору. Серед героїв-фронтовиків – співробітники й студенти нашого Університету! Їхній героїзм у боях, самовіддана праця в тилу, важка робота в повоєнні часи для відродження зруйнованої країни, стійкість і сила духу стали взірцем мужності й патріотизму для нового покоління українців. Ми в невідплатному боргу перед цими людьми й сьогодні маємо низько вклонитися кожному, хто пришвидшив цю Перемогу! Вічна героям шана! Слава Україні! Пам'ятаємо! Перемагаємо!

23 апреля в Украине празднуется Всеукраинский день психолога. Поздравляем всех коллег и тех, кто в душе себя считает психологом с праздником!

Сегодня без психолога никак,
Он нужен всем — такое нынче время,
Беседует, поднимет кучу тем,
И снимет с вас проблем ненужных бремя!
Мы всех специалистов поздравляем,
И от души им всем добра желаем!

С 22 декабря 2018 года на сайте ДНУ УкрИНТЕИ и с января 2019 года на сайта МОН Украины в Украине существует возможность ознакомится с информацией «Реестра научных профессиональных изданий Украины». «Реестр научных профессиональных изданий Украины» был создан специалистами ГНУ УкрИНТЕИ и представляет собой справочно-информационный ресурс, предназначенный для информирования научной общественности и улучшения доступа к сведениям об украинских научные издания по различным отраслям знаний, - по информации uk.wikipedia.org.

29 марта 1923 года американским психологом Уильямом Марстоном, впервые, в ходе заседания федерального суда было проведено тeстирование на полиграфе гражданина США господина Фрeя. Данное событие и использование полиграфа в суде, стало знаковым и послужило датой отсчета создания профессии полиграфолога и ее представленности обществу. Таким образом, 29 марта стал международным профeссиональным днем полиграфолога. Редакционная коллегия реферативно-научного журнала "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці" присоединяется к поздравлениям. С праздником Вас коллеги! Успешного выявления противодействия, чистых полиграмм, ясных выводов и благодарных заказчиков, профессионализма, гуманности и этичности в работе! В новостной заметке использованы рисунки компании Cowboy Chuck Company, Inc. - Polygraph Examiner Cartoon Picture.

Одним із основних напрямів професійної діяльності, у тому числі і професії поліграфолог в Україні є її інтеграції в європейське та світове співтовариство та підготовка і реалізація заходів в громадський площині з питань міжнародно-правових відносин та приєднання України, як ще однієї країни - носія професії поліграфолог до міжнародних стандартів та освітніх заходів; підписання угод про правове співробітництво з відповідними міжнародними організаціями, взаємодія з ними в межах своїх повноважень тощо. Саме тому актуальною тенденцією сучасності є участь окремих українських організацій або фізичних осіб-фахівців у такому міжнародному співробітництві, підвищення їхньої ролі у розвитку теорії та практики застосування поліграфа в Україні. Ефективному розвитку інтеграційного процесу у галузі інструментальної детекції прихованої інформації держав різних регіонів світу сприяє не лише накопичений досвід навчально-методичного та нормативно-правового регулювання цієї діяльності, а й реалізація перспективних підходів до її подальшого розвитку з проведенням нових науково-дослідницьких робіт, навчально-методичних семінарів в Україні за напрямом психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа.

8 березня в Україні відзначають Міжнародний жіночий день. Цього дня чоловіки вітають своїх улюблених жінок, дівчат, донечок та матусь зі святом весни. Редакційна колегія online журналу приєднується до вітань зі святом весни 8 березня дорогих та любих жінок, які присвячують своє життя професії поліграфолога, психолога та інших галузей спеціальних знань!

16 лютого 2019 року в місті Києві відбувся професійний захід - Тематична зустріч українських поліграфологів присвячений питанням оцінки запитань порівняння в рамках аналітичної теорії поліграфологічних досліджень та практичному значенні двухетапного правила (правил Сентера) для прийняття рішення під час застосування різних систем бального оцінювання тестів форматів ZCT з трьома релевантними запитаннями. До речі, в Україні як і в цілому світі є доволі актуальним питання допущення хибнонегативних (оправдування винних) та хибнопозитивних (звинувачення невинних) похибок в інструментальній детекції прихованої іноформації, що вимагає від поліграфоогів підвищеної відповідальності при виборі міжнародно визнаних як систем обрахунку поліграм за результатами проведених досліджень, так і надійних і валідних поліграфологічних тестів, які застосовуються під час такої роботи.

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). 20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій признавався рівний доступ жінок і дівчаток будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Через 2 роки на черговому пленарному засіданні Генасамблеї була прийнята резолюція (70/212), яка проголосила 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.

25-26 травня 2019 року вперше в Україні в місті Києві відбудеться навчально-методичний семінар президента Міжнародного співтовариства поліграфологів Натана Гордона на тему: "Ефективні техніки інтерв’ю (допиту) і тестування на поліграфі у кадровій роботі і розкритті злочинів"*. В ході семінару відомим міжнародним поліграфологом будуть розглянуті сучасні підходи до технік інтерв'ю і допиту під час розкриття злочинів і кадровій роботі. Буде продемонстровано напрацьований досвід застосування Інтегрованої Техніки Зон Порівняння (IZCT) при тестуванні на поліграфі. На семінарі буде представлена інформація вперше актуалізована з урахуванням 32-х річного (1987 - 2019) особистого професійного досвіду лектора. Форма Інтернет-реєстрації на семінар для поліграфологів пропонується нище. Кількість місць може бути обмежена з метою якісного проведення семінару.

В 2018 році в Україні було розроблено Mobi-підлокітники Polygraph, які дозволяють використовуючи звичайний офісний стілець створити професійне крісло поліграфолога. Mobi-підлокітники Polygraph це допоміжна комплектуюча частина меблів для сидіння з металевим каркасом, яка дозволяє під час проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа, використовуючи традиційний офісний стілець ISO (Призма) розташувати руки обстежуваного по боках стільця на висоті 29 сантиметрів над сидінням у комфортному стані з метою зниження статичного напруження м'язів верхніх кінцівок під час дослідження. Матеріали з яких виготовляються підлокітники мають сертифікати відповідності та висновки санітарно-епідеміологічної експертизи. Розробку виробу було здійснено та запатентовано українським поліграфологом, кандидатом психологічних наук Назаровим Олегом Анатолійовичем. Mobi-підлокітники Polygraph для стільців ISO з сумкою - чохлом незамінна річ в арсеналі фахівця поліграфолога, або викладача поліграфолога для професійної організації процесу своєї діяльності. Вартість виробу 1830 гривень, значно дешевше всіх існуючих як стаціонарних поліграфологічних крісел, так і їх портативних варіантів. Замовити Mobi-підлокітники Polygraph можна через Інтернет - заявку, що знаходиться ниже, після ознайомлення з технічним паспортом виробу. Діє система знижок у разі одночасного придбання від 2-х Mobi-підлокітників Polygraph. Телефон для довідок: (098) 011-85-63. Електронна пошта для листування, надсилання пропозицій: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.