Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Дорогі читачі online журналу! Щиро вітаємо усіх з прийдешніми святами! Миру нам, взаємопорозуміння і взаємоповаги, мудрості і терпіння! Злагоди у родинах і підтримки на роботі та миру всім нам! Нехай веселі дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію! Бажаємо з новими силами та щасливими відчуттями досягати нових успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай вдача буде поруч увесь рік!

20 грудня 2019 року відбулося засідання президії науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України (далі –НКМР) - інформує ХНДІСЕ. Засідання проводилося під головуванням начальника Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Наталії Миколаївни Ткаченко

Конституційний Суд України дійшов узагальненого висновку (№ 4-в/2019 від 31 жовтня 2019 року), що Законопроект 1013 від 29.08.2019 про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Метою запропонованих Законопроектом змін є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги. Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії, а саме до статті 131-2, а також виключення підпункту 11 пункту 16-1 Розділу ХV «Перехідні положення». Див.: Висновок КСУ № 4-в/2019. - URL: http://www.ccu.gov.ua/dokument/4-v2019

Щодо європейських країн, то адвокатська монополія відсутня в таких країнах як Швеція та Фінляндія і діє виключно на всіх рівнях судового представництва лише у Туреччини, Іспанії, Італії та Німеччини.

День адвокатуры — сравнительно молодой праздник на Украине, он появился после того, как 2 декабря 2002 года президент Украины Леонид Кучма подписал указ N 1121/2002, который предписывал ежегодно, 19 декабря отмечать День адвокатуры. Указ интересен также тем, что большую его часть занимает выражение признательности всем работникам адвокатуры, как людям стоящим на страже прав личности: «Учитывая важную роль адвокатуры в развитии правового государства, защите конституционных прав и свобод граждан, большое общественное значение этого правозащитного учреждения на Украине, постановляю установить на Украине профессиональный праздник - День адвокатуры, который отмечать ежегодно 19 декабря».

Щорічно 15 грудня в Україні відзначається професійне свято - День працівників суду. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників суду» від 8 грудня 2000 року № 1318/2000. Редакційна колегія журналу "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці" вітає всіх працівників суду України з їх професійним святом! Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників суду! Авторитет судової гілки влади значною мірою залежить від того як чітко функціонує кожна її ланка, як сумлінно виконує свої обов’язки кожен її працівник.

Президентом Международного сообщества полиграфологов Натаном Дж. Гордоном 31 октября 2019 года была утверждена Тематика расширенных учебно-методических Вебинаров Международного сообщества полиграфологов (ISOPE) в 2020 году в Украине для полиграфологов в рамках курса повышения профессиональной квалификации слушателей Международного сообщества полиграфологов. Все желающие полиграфологи приглашаются в качестве слушателей на расширенные учебные Вебинары ISOPE в 2020 году - https://forms.gle/AgzK1AzE2twqZ3ee9

Київський районний суд міста Одеси розглянув цивільну справу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури. Позивач звернувся до суду з позовом до Державної казначейської служби України, ГУНП в Одеській області та прокуратури Одеської області. Чоловік зазначив, що внаслідок незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, йому було завдано матеріальної та моральної шкоди. Зазначимо, що вироком Київського районного суду м. Одеси від 22 травня 2018 року, підприємця визнано невинуватим у вчиненні злочину та виправдано за недоведеністю висунутого обвинувачення. В листопаді 2018 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області вирок залишила без змін.

24‒25 жовтня 2019 року за інформацією ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса на базі Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса відбулося осіннє засідання секції судової психологічної експертизи НКМР з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. У жовтні 2019 року секції судової психологічної експертизи виповнилося 20 років. Від Харківського НДІ судових експертиз у роботі секції взяли участь завідувач Полтавського відділення ХНДІСЕ В. І. Любченко; завідувач сектору криміналістичних та психологічних досліджень, голова секції Т. М. Єгорова; завідувач сектору лінгвістичних та психологічних досліджень Т. В. Савкіна; завідувач сектору С. Г. Мороз; судовий експерт Сумського відділення С. Л. Бабіч; судовий експерт П. С. Білецький. Від інших науково-дослідних установ судових експертиз були запрошені члени секції: заступник завідувача відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ А. В. Семенець, провідний судовий експерт Е. С. Литвиненко, завідувач лабораторії криміналістичних досліджень Донецького НДІСЕ М. Л. Міхеєва, старший судовий експерт Львівського НДІСЕ К. І. Балінська, інші працівники НДУСЕ, а також Н. В. Алікіна (голова секції судової психологічної експертизи у 1999–2015 роках).

Полиграфолог Олег Назаров 23 октября 2019 года в прямом эфире ObozTV прокомментировал можно ли обмануть детектор лжи. "В тестировании на полиграфе, как и у любого научного исследования, есть определенная вероятность. Точность исследования на полиграфе составляет около 95%, в зависимости от сферы его применения - экспертная деятельность, кадровая работа, розыскные мероприятия в рамках какого то чрезвычайного проишествия. Поэтому результат будет зависеть от того, какой методический инструментарий используется непосредственно специалистом", - заявил Назаров.

23.10.2019 народний депутат України від «Слуги народу» Олександр Качура пройшов тест на поліграфі і оголосив «поліграф-челендж» в Україні та закликав інших народних депутатів, в тому числі від фракції «Слуга народу» протягом 5 днів пройти тест на поліграфі. 23 жовтня на українському інформаційному телеканалу «Прямий» під час ток-шоу "Прямий ефір" з Миколою Вереснем було заслушано думку поліграфолога Олега Назарова про особливості проходження детектора брехні в Україні та законодавче забезпечення відповідальності поліграфолога за проведення не відповідних досліджень.

 17 января 2020

Новини