Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Президентом Международного сообщества полиграфологов Натаном Дж. Гордоном 31 октября 2019 года была утверждена Тематика расширенных учебно-методических Вебинаров Международного сообщества полиграфологов (ISOPE) в 2020 году в Украине для полиграфологов в рамках курса повышения профессиональной квалификации слушателей Международного сообщества полиграфологов. Все желающие полиграфологи приглашаются в качестве слушателей на расширенные учебные Вебинары ISOPE в 2020 году - https://forms.gle/AgzK1AzE2twqZ3ee9

24‒25 жовтня 2019 року за інформацією ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса на базі Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса відбулося осіннє засідання секції судової психологічної експертизи НКМР з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. У жовтні 2019 року секції судової психологічної експертизи виповнилося 20 років. Від Харківського НДІ судових експертиз у роботі секції взяли участь завідувач Полтавського відділення ХНДІСЕ В. І. Любченко; завідувач сектору криміналістичних та психологічних досліджень, голова секції Т. М. Єгорова; завідувач сектору лінгвістичних та психологічних досліджень Т. В. Савкіна; завідувач сектору С. Г. Мороз; судовий експерт Сумського відділення С. Л. Бабіч; судовий експерт П. С. Білецький. Від інших науково-дослідних установ судових експертиз були запрошені члени секції: заступник завідувача відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ А. В. Семенець, провідний судовий експерт Е. С. Литвиненко, завідувач лабораторії криміналістичних досліджень Донецького НДІСЕ М. Л. Міхеєва, старший судовий експерт Львівського НДІСЕ К. І. Балінська, інші працівники НДУСЕ, а також Н. В. Алікіна (голова секції судової психологічної експертизи у 1999–2015 роках).

Полиграфолог Олег Назаров 23 октября 2019 года в прямом эфире ObozTV прокомментировал можно ли обмануть детектор лжи. "В тестировании на полиграфе, как и у любого научного исследования, есть определенная вероятность. Точность исследования на полиграфе составляет около 95%, в зависимости от сферы его применения - экспертная деятельность, кадровая работа, розыскные мероприятия в рамках какого то чрезвычайного проишествия. Поэтому результат будет зависеть от того, какой методический инструментарий используется непосредственно специалистом", - заявил Назаров.

23.10.2019 народний депутат України від «Слуги народу» Олександр Качура пройшов тест на поліграфі і оголосив «поліграф-челендж» в Україні та закликав інших народних депутатів, в тому числі від фракції «Слуга народу» протягом 5 днів пройти тест на поліграфі. 23 жовтня на українському інформаційному телеканалу «Прямий» під час ток-шоу "Прямий ефір" з Миколою Вереснем було заслушано думку поліграфолога Олега Назарова про особливості проходження детектора брехні в Україні та законодавче забезпечення відповідальності поліграфолога за проведення не відповідних досліджень.

14 жовтня українці святкуватимуть не тільки свято Покрова Богородиці, а також День захисника України. Ці свята нерозривно пов’язані між собою, адже Божа Матір - це заступниця і покровителька наших козаків - захисників України.  Редакційна колегія журналу щиро й сердечно вітає всіх українців і тих, хто в душі вважає себе українцем із Днем захисника України – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. В це світле свято бажаємо Вам родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру! 

Скринінгова онлайн-анкета містить 13 питань, на які може відповісти кожен за 5 хвилин. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз, і чи рекомендовано їй додаткове обстеження. Проблема туберкульозу лишається актуальною для України: тільки за липень 2019 року було зареєстровано 2 067 нових випадків захворювання. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом перебуває 20 235 осіб. За оцінками експертів, кожен п’ятий хворий на ТБ не знає про свою хворобу і не звернувся по медичну допомогу.

20 серпня 2019 року на офіційному Інтернет-сайті Національного органу стандартизації було опубліковано повідомлення про розроблення першої редакції проекту Національного стандарту «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги» погодження з технічним комітетом стандартизації «Судова експертиза» (ТК 192).

За інформацією в складі Технічного комітету стандартизації «Судова експертиза» (ТК 192) був створений підкомітет №4 «Психологічна експертиза», який розпочав створювати проекти різних стандартів пов'язаних з проведенням судової психоkогічної експертизи. Першим проектом стандарту став Національний стандарт «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги». Розробниками цього стандарту виступили - завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, голова підкомітету № 4 ТК 192 Ю. Ірхін; головний науковий співробітник відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, членом підкомітету № 4 ТК 192 Т. Морозова, заступник завідувача відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, членом підкомітету № 4 ТК 192 А. Семенець.

День пам’яті українських журналістів встановлений у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Його мета – вшанування пам’яті всіх загиблих журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. Пам’ятні заходи традиційно відбудуться до річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердило, що знайдений труп - це тіло Гонгадзе. Однак, лише у лютому 2001 року Генеральна прокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею «Навмисне вбивство», а у вересні 2002 року визнала, що знайдене в Таращанському лісі тіло належить Гонгадзе. У 2009 році в Київській області були знайдені останки черепа, які належали зниклому журналісту. Проте, мати Георгія Гонгадзе до останнього не вірила, що знайдені останки належать її синові, тому його поховали лише 22 березня 2016 року.  Зникнення та вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий суспільний резонанс як в Україні так і за кордоном. В Україні із акцій протесту проти зникнення та вбивства Гії почались широкомасштабні протестні акції відомі під назвою «Україна без Кучми», в ході яких протестувальники звинувачували тодішнього президента та його найближче оточення у зникненні журналіста і вимагали відставки президента. За інформацією https://www.ukrinform.ua

54 роки поспіль в Сполучених штатах Америки щороку відбувається достатньо масштабна подія року в житті американських поліграфологів - щорічний навчальний Семінар (Seminar/Workshop) Американської асоціації поліграфологів. В 2019 році даний захід проходить в місті Орландо, штат Флорида, США. У заході взяли участь понад 800 поліграфологів з 61 країни світу, повідомляє Національна поліція України. Американська поліграфологічна асоціація (англ. - American Polygraph Association, скор. - APA) - провідна професійна поліграфологічна організація в світі, яка була створена в 1966 році і на теперішній час включає понад 2800 досвідчених поліграфологів з різних сфер діяльності: приватного бізнесу, правоохоронних органах, уряду США. Національний офіс Асоціації знаходиться в місті Чаттануга, штат Теннессі. Інформацію повідомляє American Polygraph Association.

Короткий зміст виступів на Семінарі. В ході семінару будуть розглянуті Стандарти практики Стівом Дунканом президентом APA. Марк Хендлер спільно з екс-президентом АРА Майком Гуглером зробить доповідь про заходи щодо зниження без результативних досліджень на поліграфі. Поліграфологами ФБР будуть розглянуті практичні кейси за злочинами пов'язаними з заручниками, вимаганням і пограбуваннями банків, а так само проведенням інтерв'ювання та допитів. Доповідь доктора наук Девіда Раскіна буде присвячена особливостям використання техніки UTAH MGQT. Екс-президент АРА Дон Крапол спільно з членом АРА Уіллом Драгоном свою доповідь присвятить розгляду контрзаходів і використання датчика реєструючого зміни жувальних м'язів. Будуть розглянуті кращі практики проведення скринінгу для правоохоронних органів і громадської безпеки. Окремо будуть присвячені теми пов'язані з проведенням досліджень на поліграфі осіб, які мають психічні розлади із зазначенням переліку таких розладів у справах про сексуальні злочини. Буде наведено інформацію про оновлення техніки Бакстера - доповідач екс-президент АРА Патрік О'Бурк. Описано особливості проведеного дослідження щодо контрзаходів та ментальної протидії. Багато різних правових питань пов'язаних з тестуванням осіб, звільнених від відбування покарання з випробувальним терміном (умовно-дострокове звільнення від відбування покарання) та судової практики оцінки досліджень на поліграфі. Родольфо Прадо як членом АРА спільно з Раймондом Нельсоном, директором АРА будуть розглянуте передтестове інтерв'ю: рекомендовані процедури, засновані на доказах та богато інших цікавих повідомлень.

У 2019 році поліграфологи - представники правоохоронних органів України за підтримки Посольства США в Україні, при супроводженні американської компанії Axciton Systems вже вдруге з метою обміну досвідом відвідують щорічний найбільший навчальний Семінар (Seminar / Workshop) Американської поліграфологічної асоціації, який в період з 25 по 30 серпня 2019 року проходить в місті Орландо, штат Флорида, США. Участь у заході взяли 5 представників правоохоронних відомств: по одному представнику з Національного антикорупційне бюро України,  Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України та два представника з Національної поліції України. Учасниками даного масштабного навчального заходу є слухачі базового курсу навчання поліграфологів, який був проведений вперше в Україні Американським Міжнародним Інститутом Поліграфа (Атланта, штат Джорджія) в місті Києві протягом травня-липня 2019 року. Поїздка відбулася за підтримки відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. У заході взяли участь понад 800 поліграфологів з 61 країни світу, повідомляє Національна поліція України. При підготовки статті використані фотознімки опубліковані Robbie Frederick, інструктором Американского міжнародного інституту поліграфа в соціальній мережі Facebook.