Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 942

Організаційний комітет, створений на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (далі — КНДІСЕ) ініціював створення нового технічного комітету стандартизації «Судова експертиза» (далі — ТК «Судова експертиза»). Сфера діяльності — стандартизація і керівництво у сфері судово-експертної діяльності (далі — СЕД). Розробка стандартів, що стосуються правил побудови, оформлення та вимог до змісту методик проведення судових експертиз в лабораторіях судово-експертних установ, порядку виявлення, вилучення, транспортування і зберігання речових доказів з місць подій. Проведення досліджень речових доказів, оцінка отриманих результатів, формулювання висновків і оформлення їх результатів. За винятком розробки та внесення змін до чинних законодавчих актів і нормативних документів, що регламентують СЕД: законів, кодексів, інструкцій тощо.

Код та назва об’єкта стандартизації згідно з ДК 004-2008:

- 03.080.99 Інші послуги (в частині судово-експертної діяльності, висновків судових експертиз та експертних досліджень, методики експертних досліджень, роботи з речовими доказами).

Мета створення: першочерговою метою створення ТК «Судова експертиза» є стандартизація судово-експертної діяльності в Україні, подальше удосконалення нормативного, організаційного та методичного забезпечення у сфері судової експертизи, запровадження сучасних міжнародних стандартів та усунення міжвідомчих бар’єрів між суб’єктами СЕД.
Законом України «Про судову експертизу» (ст.7) визначено суб’єктів СЕД, які структурно і організаційно підпорядковані різним державним установам і відомствам. Всі суб’єкти СЕД, за виключенням державних законодавчих актів, діють на підставі відомчих нормативних актів (наказів, інструкцій, методик тощо), що значно ускладнює уніфікацію СЕД, її гармонізацію з міжнародними стандартами та вимогами (політиками) Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) тощо.

Від діяльності ТК «Судова експертиза» очікується створення національних стандартів за напрямком СЕД, що сприятиме єдиному підходу при роботі з речовими доказами, створенні методик експертних досліджень, проведенні судових експертиз та експертних досліджень, які представляються як докази в суді тощо.

Склад індивідуальних і колективних членів ТК «Судова експертиза» має інтелектуальні і технічні можливості щодо діяльності у сфері стандартизації судово-експертної діяльності в Україні, гармонізації НД з сучасними міжнародними і європейськими стандартами та зацікавлений у застосуванні розроблених НД в практичній діяльності.

Новизною діяльності створюваного ТК «Судова експертиза» є розроблення власних національних стандартів та гармонізація міжнародних стандартів у сфері СЕД. Зацікавлені сторони можуть надавати свої зауваження і пропозиції щодо створення ТК та участі у роботі ТК на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за адресами: вул. Смоленська, 6, м. Київ, 03057, КНДІСЕ; вул. Святошинська, 2, м. Київ, 03115, ДП «УкрНДНЦ».

Контактні особи:

Голова оргкомітету Хотульов Сергій Аркадійович, завідувач Лабораторії організації експертної діяльності КНДІСЕ, тел. (044) 200-29-12.

Начальник відділу планування, моніторингу та взаємодії з ТК управління національної та міжнародної стандартизації інституту стандартизації ДП «УкрНДНЦ» Коваленко Яна Петрівна, тел. 452-91-65.

 28 января 2020

Новини