Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 677

За інформацією ДНДЕКЦ МВС україни, 31 травня 2018 року на базі Вінницького НДЕКЦ МВС України відбулась семінар-нарада «Актуальні проблеми та розвиток судової психологічної експертизи». У заході взяли участь: керівництво ДНДЕКЦ та Вінницького НДЕКЦ, судові експерти психологи підрозділів Експертної служби МВС та фахівці державних установ із галузей лінгвістики, правоохоронної діяльності, психіатрії, медичної психології та наркології, зокрема представники прокуратури Вінницької області. На теперішній час в державних експертних підрозділах МВС України працюють 11 атестованих судових експертів психологів. По 1 експерту працюють в Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Хмельницькій, Тернопільській, Вінницькій, Чернігіській та Черкаській областях і 3 експерта працюють в місті Києві. 

Від керівництва ДНДЕКЦ МВС України у заході прийняли участь:

- завідувач лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС Степанець Дмитро Сергійович,

- заступник завідувача лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС України Костюк Сергій Іванович,

- завідувач сектору мистецтвознавчих та психологічних досліджень Новікова Катерина Володимирівна.

Зпрошеними учасниками були:

- Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. академіка О. І. Ющенка,

- Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія»

- Донецький національний університет імені Василя Стуса та інші.

Були заслухані доповіді:

- лікаря нарколога Потьомкіної Анастасії Олександрівни щодо меж компетенції психолога під час психологічного дослідження поведінки осіб, які перебували у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

- лікаря психіатра Муца Олега Михайловича, який розповів про методи психіатричного дослідження під час проведення психоло-психіатричних експертиз у провадженнях стосовно станів сильного душевного хвилювання.

- доктора філологічних наук, професора Загнітко Анатолія Панасовича стосовно актуальної інформації про лінгвістичні та комплексні психолого-лінгвістичні дослідження

- головного судового експерта Бабенко Оксани Олександрівни щодо правових та психологічних меж під час дослідження комунікативної взаємодії учасників слідчих дій із застосуванням відеозапису та інших.

Іншими напрямами, яким були приділено увагу на нараді-семінарі були:

- особливості виконання комплексної психолого-лінгвістичної, психолого-наркологічної та комплексної психолого-психіатричної експертизи.

- юридичні особливості виконання експертизи моральної шкоди.

- проведення експертиз по об’єктах, що пропагують культ насильства і жорстокості.

Всі учасники активно брали участь в обговореннях і обмінювались досвідом практичної діяльності, в результаті чого було визначено практичні заходи щодо оптимізації процесу виконання судової психологічної експертизи. На теперішній час в складі Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України створений відділ фототехнічних, портретних, мистецтвознавчих, психологічних досліджень, дослідження звуко-та відеозапису в лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій.

Для справки: Положення про Експертно-кваліфікаційну комісію МВС та атестацію судових експертів Експертної служби МВС було затверджено наказом МВС України від 08.02.2017 №102 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 березня 2017 р. за № 275/30143). - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0275-17