В Польщі 20-22 жовтня 2023 року пройде ювілейний семінар з нагоди 60-річчя застосування поліграфологічних досліджень в польскому кримінальному суді за підтримки Польского співтовариства поліграфологів (скор. - РТВР) та Університету ім. кардинала Стефана Вишинського. Семінар відбудеться в населеному пункті Помлево в адміністративному районі гміні Пшивідз Ґданського повіту Поморського воєводства на півночі Польщі. Також на заході відбудеться святкування 10 років з дня створення Польського співтовариства поліграфологів, яке опікується питаннями проведення поліграфологічних досліджень в Польщі з 2013 року.
Організатори запрошують поліграфологів та правознавців з державних установ і приватного сектору, а також всіх зацікавлених в проведенні досліджень на поліграфі - науковців, правознавців, в тому числі слідчих, адвокатів, суддів, прокурорів тощо для участі у заході.
Для отримання більш детальної інформації можна звертатися на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Теми, які заявлені для розгляду на семінарі у Польщі:
1. Чи варто проходити поліграф? - суб'єктивна оцінка використання поліграфа/результатів перевірки на поліграфі у підготовчому та судовому провадженні.
2. Поліграфологічні експертизи з точки зору стандартів справедливого суду в світлі новітньої судової практики.
3. Застосування поліграфа для осіб із сексуальними розладами (педофілів) у діагностиці девіантного циклу.
4. З майстерні аналітичного поліграфа: вікно реакції та вікно оцінки.
5. Можливості використання психофізіологічних тестів у діагностиці та лікуванні розладів сексуальних переваг – погляд сексологів. Довідково: в Польщі сексологія зосереджена на проблемах сімейних пар.
6. Промислова безпека та захист інтересів організації. Застосування поліграфа в особистій безпеці при здійсненні незалежної перевірки високого рівня.
7. Коментарі до правил аналізу в каналі фотоплетизмографа - обговорення попередніх результатів останніх емпіричних досліджень (дистанційна лекція).
8. Чому перевірки на поліграфі в кримінальних справах такі непопулярні в Польщі?
9. Злочин через багато років. Використання тестів на поліграфі у закритих підготовчих провадженнях - приклад роботи поліції X-Files.
10. Висновок поліграфолога у податковому провадженні.
11. Судово-психологічна експертиза з використанням поліграфа з використанням техніки виявлення прихованої інформації (український спікер).
12. Правові позиції Верховного Суду щодо застосування поліграфа в кримінальному судочинстві в Україні (українській спікер).
Польські та американські спікери:
1. Катажина Плоічик, магістр, Томаш Бодух, магістр - прокурори Окружної прокуратури в Кракові.
2. проф., д-р хаб. Чеслав Клак - завідувач кафедри кримінального права, кримінології та кримінального процесу Інституту права, економіки та адміністрування Педагогічного університету ім. KEN у Кракові.
3. проф., д-р хаб. Ян Відацький - декан факультету права, адміністративних та міжнародних відносин Краківської академії.
4. Анджей Фрич Моджевський, голова наукового комітету PTBP.
4. Адам Міхайовський - представник групи нерозкритих злочинів слідчого відділу Головного управління поліції в Білостоку.
5. адвокат Д-р Маріуш Чаркевич - асистент кафедри фінансового та податкового права на юридичному факультеті Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині.
6. Агнешка Лещицька, M.A. - Віце-президент Правління PTBP, експерт у сфері поліграфічних тестів у Окружному суді в Птоцку.
7. Кшиштоф Грабарчик, M.A. - сексолог, психолог, терапевт. Акредитований коуч супервайзер Тренерської палати, сертифікований MLC Coach.
8. Мацей Дорик, M.A. - поліграф, сексолог, кримінолог. Член юридичного комітету PTBP, також сертифікований Європейською асоціацією поліграфологів (EPA).
9. Мєшко Озібловський, M.A. - MCODE Sp. z o. o. - експерт з промислової безпеки, особистої безпеки та безпеки систем контрспостереження.
10. Дональд Краполь, M.A. - президент Американської асоціації поліграфологів, колишній заступник директора Національного центру оцінки довіри при Міністерстві оборони США.
Українські спікери:
1. Назаров Олег Анатолійович, член Президії Науково-консультативного та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, кандидат психологічних наук, доцент, акредитований тренер Національної школи суддів України, судовий експерт психолог (поліграфолог).
2. Морозова Тетяна Романівна, президентка ГО "Всеукраїнська асоціація поліграфологів", докторка психологічних наук, старший дослідник, судовий експерт психолог (поліграфолог) Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Презентація семінару на польскій мові.