Уважаемые коллеги, 22 февраля 2020 года в 20.00 состоится первый учебно-методический Вебинар Международного сообщества полиграфологов в 2020 году из цикла запланированных ежегодных 4-х Вебинаров. На данный момент записалось около 27 специалистов, в ближайшее время будут завершены все организационные вопросы с началом обучения. Главной новостью, которая будет положена в основу всех учебно-методических Мероприятий Международного сообщества полиграфологов является организация перевода популярной и интересной книги Натана Дж. Гордона по работе на полиграфе «Основы полиграфа и тестирования с его использованием» (англ.- Essentials of Polygraph and Polygraph Testing), которая издана в 2016 году и уже продана большим тиражом по всему миру.
Библиографическое описание книги: Nathan J. Gordon Essentials of Polygraph and Polygraph Testing. - 1 edition (December 1, 2016). - Р. 320.
Аннотация: На протяжении всей истории существовала внутренняя потребность людей выявлять обман у других людей. Разработанный в 1923 году полиграф был инструментом, предназначенным именно для этого. На сегодняшний день было сделано много для совершенствования этого инструмента (полиграфа). В этой книге изложен инструментарий, а также современные техники опроса человека и методы, которые доступны профессиональном полиграфологу для определения признаков различий достоверности от обмана. Книга охватывает психологию и физиологию, историю полиграфа, достижения ведущих ученых-практиков полиграфологов, правила формулировки вопросов в ходе исследования, анализ полученных данных в ходе тестирования на полиграфе, правовые последствия использования полиграфа, описываются примеры исследований по конкретным делам. Кроме того, представлен авторский метод - техника сравнения интегрированных зон (IZCT), который по данным крупномасштабного научно-прикладного исследования, проведенного в период 2008-2011 в США и опубликованного в 2011 году является валидной и надежной техникой исследования на полиграфе.
Большинство денежных средств от оплаты участия в Вебинарах Международного сообщества полиграфологов будет направлено на перевод и издание в Украине данного учебника, а также возможной раздаче каждому слушателю ISOPE БЕСПЛАТНО данной книги в случае сбора необходимой суммы денег средств для осуществления перевода и печати книги.
Привожу краткое содержание февральского Вебинара ISOPE:
1. Историческое сравнение вопросов направленной лжи (DLC) и предполагаемой лжи (PLC).
2. Психологическая установка по К. Бакстеру и вопросы направленной лжи (DLC).
3. Когнитивная характеристика двух типов вопросов сравнения (DLC, PLC).
4. Научные исследования Abrams, S. (1991), Abrams, S. (2001), Backster, C. (1969), Matte, J.A. and Reuss, R.M. (1999), Reid, J. E. (1947), Stuart Senter, Dan Weatherman, Donald Krapohl, and Frank Horvath (2010).
5. Влияние противодействия на типы вопросов сравнения (DLC, PLC).
6. Сильные и слабые стороны различных типов вопросов сравнения (DLC, PLC).
Запись на Вебинар по ссылке - https://forms.gle/w7iZiqjf2winFyug9
Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки
Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.
В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60.
Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035)
Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)
Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)
В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010
Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа
Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року
Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду
Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року
Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві
Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг)
Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020
І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).