Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 831

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що у Кабміні усіх, хто відповідає за державні закупівлі, будуть періодично тестувати на детекторі брехні. За його словами, з цього місяця всі міністерства робитимуть закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано. Поліграфолог Олег Назаров в ефірі Українського радіо прокоментував, чи є доцільним запровадження такої процедури у державних органах. Про це повідомляє Українське радіо www.nrcu.gov.ua

"Це гарна ініціатива, тому що все, що робить держава для того, щоб підвищити якість тої роботи, яку вона виконує, сприяє більш гармонійному співвідношенню і спілкуванню держави і населення. Якщо говорити про світовий досвід, то історія використання поліграфу у державних органах також існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки", — зазначив Олег Назаров.

Поліграфолог зауважив, що "згідно положень Конституції, державні органи повинні діяти у спосіб, передбачений законом. Відповідно до наших законів і нормативно прийнятих документів, державні поліграфологи у нас існують здебільшого в правоохоронних відомствах, де у них є відповідні посадові обов’язки і права з приводу того, що вони повинні робити і як. Але питання зараз полягає у тому, що якщо ми беремо сферу кримінальної юстиції, то використання поліграфа вже має певну мету з урахуванням того, що порушено провадження, і якщо та чи інша людина підпадає під коло підозрюваних, то це тестування у подальшому планує певне проведення оперативно-розшукових дій щодо або документування якоїсь злочинної діяльності, або інших дій".

Що стосується кадрової перевірки на поліграфі або використання у рамках проведення службових розслідувань, Назаров наголосив, що тут здебільшого ми не маємо цього негативного наслідку у разі отримання негативного результату.

"Всі нормативні документи кажуть про те, що необхідно збирати інші докази, які можуть підтверджувати цей негативний результат. Але світова практика свідчить про те, що результат, який отримує поліграфолог, переважно є складно підтверджуваним, тобто або вчинок було вчинено у минулому, і ми його підтвердити не можемо, або який є таким, що передбачає проведення доволі складних заходів, які орган не має можливості вчинити або є інші перепони, які цьому заважають. Тому у світі питання використання поліграфу передбачає прописання певних заборон чи застережень у разі отримання негативного результату. У нас поки що все зводиться до збору інших матеріалів, що може призвести ні до чого", — пояснив поліграфолог.

Назаров також пояснив, як відбувається процедура дослідження.

"Як тільки було впроваджено використання поліграфу, мета цього дослідження полягала у виявленні так званої психологічної установки на приховування інформації. Навіть та людина, яка погоджується на таку процедуру, хоча та може проводитися лише з добровільної згоди, може мати також і іншу мету, пов’язану з тим, аби пройти дослідження успішно. У будь-якому разі чи причетна людина до протиправних дій, чи не причетна, все одно вона ставиться до цього сумлінно, якщо надає таку згоду. Але сама процедура цього дослідження має певний порядок — певну регламентованість дій, які поліграфолог повинен вчинити для якісного проведення такого дослідження. На будь-якому етапі він може встановити певну невідповідність тої поведінки, яку людина демонструє, тому порядку або тій послідовності дій, які він повинен виконати. І в цей час він робить відповідні помітки або може повідомити людину про те, що відбувається і що вже є певні ознаки того, що її поведінка може бути віднесена до такої, яка підтверджує наявність психологічної установки на приховування інформації", — сказав він.

Довідоково, Назаров Олег Анатолійович, кандидат психологічних наук, доцент, судовий експерт психолог, поліграфолог, директор Київського міжнародного судово-експертного інституту психологічної експертизи і досліджень на поліграфі, доцент кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національого університету "Одеська юридична академія", викладач-тренер (експерт-психолог) Національної школи судів України, головний редактор online журналу "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці", представник (експерт з судової експертизи) в Комітеті з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України від громадської організації "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна еспертна спілка" з 2018 року, фізична особа підприємець (науковий експерт).

За матеріалами Українське радіо www.nrcu.gov.ua

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 27 июня 2022