Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 234

01 травня 2003 року в Кримінальний процесуальний кодекс Польщі було внесено зміни (ч. 1 і 2 ст. 192а), згідно з якими було дозволено проводити експертизу на поліграфі з метою зменшення кола підозрюваних осіб у злочині та визначення сили доказової бази по злочинах. Зміни були внесені в V розділ "Докази", у 21 главу "Свідки" в статтю під назвою "Необхідні умови для збору матеріалів та діагностики на поліграфі". Кримінальний процесуальний кодекс в Польщі було прийнято 06 червня 1997 року.

Стаття 192а. 

§ 1. З метою обмеження кола підозрюваних або визначення доказової сили виявлених слідів можуть бути взяті відбитки пальців, мазки слизової оболонки щік, волосся, слина, зразки почерку, запахи, фотографія людини чи запис голосу. Після використання у випадку, коли було завантажено або записано, завантажений або записаний матеріал, непотрібний для розгляду, повинен бути негайно видалений з файлів і знищений.

§ 2. У випадках, зазначених у § 1, за згодою обстежуваного експерт може застосувати й технічні заходи (поліграф), створені задля контролю несвідомих реакцій організму людини.

§ 3. Дослідження та діяльність, зазначені в § 1 та ст. 192 § 1, виконується відповідно на умовах та в порядку, встановлених у правилах, виданих на підставі ст. 74 § 4.

Особливості проведення експертизи на поліграфі в Польщі (інформація на підставі аналізу польских нормативно-правових актів).

1. Перевірка на поліграфі проводиться як експертиза і не розглядається як засіб допиту.

2. Експертиза, призначена захисником або підсудним, не визнається судом доказом, а результат експертизи не має правового значення.

3. Висновок експерта може бути допущений як доказ лише у випадку, якщо експертиза була призначена прокурором або судом. Навіть якщо експерт призначений прокурором, він розглядається як особа, призначена судовою системою.

4. Експерт не є свідком обвинувачення, він завжди зобов'язаний бути незалежним і об'єктивним.

5. Обвинувачений може вимагати проведення іншої експертизи, але повинен довести недоліки першої експертизи.

6. Польська кримінально-процесуальна теорія обмежує роль експерта. Експерт не має права: оцінювати показання свідка або показання підозрюваного за правдивістю (експерт не має права писати «Х говорить правду» або «Х бреше»), а також прокоментувати власну думку щодо факту, що лежить в основі (тобто визначити, хто злочинець). Якщо експерт порушує ці принципи, суд відхиляє його висновок.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).