Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1411

31 серпня 2020 року Дисциплінарна палата Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України поставила крапку у справі щодо розгляду скарги на судових експертів психологів Ірхіна Юрія Борисовича, завідувача відділом психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Семенця Андрія Вікторовича, заступника завідувача цього ж відділу, повідомляє редакція сайту "Прямий".

Дисциплінарна палата Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України визнала порушення методології здійснення експертизи двома експертами психологами, які здійснювали комісійну психолого-портретну експертизу у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Експертів було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді "ПОПЕРЕДЖЕННЯ".

Зі слів Головуючого Дисциплінарної палати, експертами було порушено пункт 4.15 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (зі змінами). Більша конкретика буде вказана в рішенні ЦЕКК при Мін'юсті України на протязі 15 робочих днів з дня проголошення рішення. Комісія зважила на аргументи експертів, у тому числі на моменти з методиками з даного виду експертиз і тому є певні обставини в яких діяли вказані експерти. Проте, навіть з цими обставинами, комісія більшістю голосів визнала, що дії експертів мають підстави для сприйняття їх дій як підстави притягнення експертів до дисциплінарної відповідальності. Члени Дисциплінарної палати просять експертів звернути увагу на зауваження, не сприймати в "штикі", врахувати ті зауваження, які робилися. Крім того, вивченням пояснень (заперечень) експертів, по деяким пунктам, членам комісії було помітно згоду експертів із вказаними ним зауваженнями.

З виступу Головуючого, Комісія не існує для того щоб "махати шашкою", але вона створена для забезпечення високого рівня довіри і авторитету в такій професії як судовий експерт. Комісія просить експертів прийняти вказане рішення до уваги і не допускати таких порушень у подальшому.

За офіційним повідомленням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, яке було зроблено 31.08.2020 року на сайті Інституту, згідно з позицією експертів КНДІСЕ вони не вийшли за межі компетенції, провели повне дослідження, надали обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок. Проте ЦЕКК вирішено притягнути їх до дисциплінарної відповідальності, з підстав наявності певних зауважень. Питання про оскарження рішення ЦЕКК буде вирішено після його отримання.

На сторінці МВС України у соціальній мережі Facebook, 31.08.2020 року також було опубліковано схоже з КНДІСЕ роз'яснення, що згідно з висновком ЦЕКК експерти КНДІСЕ не вийшли за межі компетенції, а провели повне дослідження, надали обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок, а ЦЕКК оцінювала не суть експертних висновків, а дотримання процедур. За результатами оцінювання дотримання процедур у комісії виникли певні зауваження.

Портретно-психологічну експертизу у справі Шеремета експерти КНДІСЕ робили за методикою, яка перебуває в стадії розробки. Про це LB.ua розповів Юрій Ірхін – саме він відповідав за організацію роботи робочої групи експертів та проведення психологічного дослідження при проведенні комплексної експертизи по справі. Після оголошення рішення Дициплінарної палати ЦЕКК при Мін'юсті Україні Ю.Ірхін 04 вересня 2020 року надав інтерв'ю журналістам.

Раніше повідомлялось, Фахова думка НДУСЕ Міністерства юстиції України: проведення експертного психологічного дослідження невербальної поведінки особи для встановлення фізичної тотожності осіб, зображених на відеозаписах не є компетенцією психологічної експертизи.

Спільнота науковців «Активісти антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» у 2016 році започаткували напередодні Дня науки в Україні церемонію присудження відзнаки «Академічна негідність року»: відкрите народне голосування у формі колективного оціночного судження та висловлювання. Відзнаки є реакцію наукової спільноти на негативні кейси в науковому середовищі. В рамках загальної відзнаки створено Номінацію «Фальсифікатор-2020». Фальсифікація наукових досліджень та експертних висновків — доволі поширене порушення академічної доброчесності. В 2021 році одним із номінантів в Номінації «Фальсифікатор-2020» було обрано експертів КНДІСЕ, зокрема Юрія Ірхіна — за портретно-психологічну експертизу у справі Шеремета, побудовану не на методиці, а на особистій думці експерта (саме такий висновок міститься у відповіді Мін’юсту на запит адвокатів). - https://zn.ua/science/chernaja-metka-ot-krolika-rodzhera.html 

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).