Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 603

10-11 червня 2021 року у місті Львові за участю керівництва Міністерства юстиції України, Верховної Ради України відбувся 1 Всеукраїнський форум судових експертів. На Форумі був запропонований у зв’язку з протиепідеміологічними заходами новий формат колективної роботи у вигляді розмежування керівництва суб'єктів судово-експертної діяльності, представників правоохоронних органів, науковців, адвокатів та окремо атестованих судових експертів. Обговорювали різне, проте фактично всім було зрозуміло одне, що судово-експертна галузь потребує змін та європейського вектору розвитку. Участь у Форумі прийняв і представник від громадської організації судових експертів - «Всеукраїнської науково-дослідної експертної спілки - судовий експерт психолог, кандидат психологічних наук, доцент Назаров Олег Анатолійович.

Захід був цікаво побудований організаторами Форуму від першого дня вечірнього прийому, з нагоди відкриття Форуму до безпосередньо, панельних дискусій 11 червня. Майже більшість учасників схилися до думки, що будь який захід корисний тоді, коли його наслідком є практичні зміни, формуються робочі групи для дієвих та ефективних напрацювань тих змін, про які так палко говорили учасники в ході обговорень-дискусій. Наразі, Назаровим О.А., як представником, перед заступником Міністра юстиції України Гайченко Андрієм Віталійовичем було озвучено два питання, які найбільше цікавили судових експертів як державних установ, так і приватних експертів:

перше питання - це потреба в регулюванні надання професійних консультацій зацікавленим особам, які можуть розрізняться за своєю складністю, а іноді прирівнюватися за тривалістю, часом вивчення матеріалів до простих досліджень. Однак, діючі нормативні документи ніяк питання консультування з боку судових експертів державних установ не унормовують, що і створює складності в їх системному наданні;

друге питання - це розширення переліку видів судових експертиз, які можуть проводити судові експерти, які не є працівниками державних спеціалізованих установ. Найбільш актуальним та на думку більшості науковців «не системним» та «не обгрунтованим» на теперішній час є перелік криміналістичних видів судових експертиз, які проводяться виключно державними експертними установами в Україні, що є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки спеціальні знання не можуть бути обмежені в країні щодо їх застосування. Про це не одноразово стверджував Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях. До криміналістичних видів судових експертиз зараз входять судові експертизи, які взагалі не відносять до криміналістики, як приклад це лінгвістична експертиза усного та писемного мовлення, почеркознавча експертиза. Вказані експертизи здебільшого проводяться в цивільному та господарському судочинстві відповідно до загальної статистики, а в кримінальних провадженнях призначаються здебільшого лише по так званим «економічним» злочинам.

Крім того, Назаровим О.А. була надана пропозиція щодо створення професійної групи учасників Форуму судових експертів у будь якому Messenger, як приклад в соціальній системі спілкування Вайбер, яка є майже у всіх на мобільному телефоні Android / iOS для публікацій та комунікації щодо прийнятих рішень та резолюцій учасниками Форуму та контролю за виконанням прийнятих рішень.

Заступником Міністра юстиції України Гайченко А.В. було висловлено запевнення, що лінгвістична експертиза буде переглянута та вирішено питання щодо включення її до списку з можливістю атестації судових експертів не державних установ. Тож колеги, будемо слідкувати за практичними змінами після проведеного Форуму зі сторони Міністерства юстиції України, як центрального органу виконавчої влади, на який покладені завдання розгляду найважливіших питань розвитку судової експертизи, у тому числі тих, що мають міжвідомчий характер.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).