В Министерстве юстиции Украины 17 июня 2016 зарегистрирован Приказ Генеральной прокуратуры Украины «Об утверждении Порядка проведения тайной проверки доброчестности прокуроров в органах прокуратуры Украины». В соответствии с приказом, прокуроры Генеральной прокуратуры Украины, региональных и местных прокуратур и следственных органов прокуратуры должны подать анкету доброчестности прокурора в течение 30 календарных дней после вступления в силу настоящего приказа. Целью проведения указанной проверки является выявление прокуроров, которые сообщили недостоверную информацию в Анкете доброчестности, в т.ч. о соответствии уровня имеющемся у них и членов их семей имущества полученным доходам.
Заполненные анкеты будут размещены на официальном сайте Генеральной прокуратуры Украины. Если по результатам тайной проверки доброчестности будут установлены признаки совершения дисциплинарного проступка, прокурор привлекут к ответственности. Срок проведения проверки составляет 6 месяцев. В случае получения информации, которая может свидетельствовать о недостоверности (в том числе неполноте) утверждений, представленных прокурором в Анкете, назначается служебное расследование. Служебное расследование не назначается, если в информации, сообщается о действиях (бездействии) прокурора, с даты которой прошло более двух лет.
Лицо, проводящее служебное расследование или служебную проверку, вправе привлекать к работе специалистов по вопросам, требующим специальных знаний (абзац 6 пункта 11 Инструкции о порядке проведения служебных расследований и служебных проверок в органах прокуратуры Украины, утвержденной приказом Генерального прокурора Украины от 06.03.2012 № 20, с изменениями внесенными согласно Приказу Генеральной прокуратуры № 98 от 13.11.2013). Согласно данной формулировки данными специалистами, в том числе могут быть и эксперты-полиграфологи.
Прокурорам добровольно необходимо подтвердить или опровергнуть следующие утверждения предлагаемые в анкете доброчестности прокурора:
1. За время пребывания в должности прокурора я не совершал действий, порочащих звание прокурора и которые могут вызвать сомнение в моей объективности, беспристрастности и независимости, в честности и неподкупности органов прокуратуры.
2. Я своевременно и достоверно задекларировал свое имущество, доходы, расходы и обязательства финансового характера, а также членов моей семьи в порядке, установленном Законом Украины "Об основах предотвращения и противодействия коррупции", "О предупреждении коррупции».
3. Мой уровень жизни соответствует имеющемуся у меня и членов моей семьи имуществу и полученным нами доходам.
4. Я не совершал коррупционного или связанного с коррупцией правонарушения и не нарушал ограничений, предусмотренных законодательством в сфере предотвращения коррупции.
5. Я не совершал в случаях, не предусмотренных законодательством, вмешательство в служебную деятельность другого прокурора, служебных, должностных лиц органов государственной власти, органов местного самоуправления или судей, в том числе путем публичных высказываний относительно их решений, действий или бездействия.
6. Я добросовестно выполняю обязанности прокурора и неуклонно придерживаюсь Присяги работника прокуратуры.
7. Запреты, предусмотренные Законом Украины "Об очистке власти", ко мне не применяются.
8. Любые другие сведения, которые необходимо отметить в связи с тайной проверкой доброчестности отсутствуют.
По материалам http://www.gp.gov.ua
Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки
Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.
В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60.
Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035)
Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)
Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)
В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010
Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа
Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року
Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду
Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року
Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві
Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг)
Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020
І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).