Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1321

В новостной заметке приведен текст статьи опубликованной 14.10.2016 года на официальном Интернет-сайте ОО "Национальна Антикоррупционная Платформа" под названием "Як виглядає корупціонер: психологічний портрет" по результатам проведенной презентации 12 октября 2016 года на тему "Профиль личности коррупционера", а так же фото и видеоматериалы презентации размещенные в сети Facebook Анастасия Дёминой и OS Ukraine/ОС Украина - провайдером психологических тестов. В ходе коворкинга выясняли, как выявить коррупционера или того, кто склонен им быть. Среди присутствующих были детективы НАБУ, члены Национального агенства по вопросам предотвращения коррупции, работники государственных учреждений, журналисты, студенты и общественные активисты.

Текст статьи (язык оригинала - украинский). 12 жовтня в коворкінгу Національної антикорупційної платформи з’ясовували, як виявити корупціонера або того, хто схильний ним бути. Серед присутніх – детективи НАБУ, члени НАЗК, працівники державних установ, журналісти, студенти та громадські активісти.

Зустріч почалась екскурсом в історію корупції та оглядом специфіки діяльності антикорупційних органів в інших країнах. Про це коротко розповів голова НАП Ігор Корховий. За його словами, причина непродуктивності новостворених антикорупційних органів лежить у двох площинах – відсутність політичної волі і потреба у часі. До прикладу, аналогічний румунський орган — National Anticorruption Directorate (DNA) — був створений ще в 2003 році, але ефективно почав функціонувати вже аж в 2015-му, коли його очолила Лаура Ковеші.

Тестування для потенційних працівників українських антикорупційних органів проводила компанія «ОС Україна». Це команда молодих професіоналів (середній вік експерта – 27 років), які отримували профільну освіту в КНУ ім. Т. Шевченка, НМУ ім. О.О. Богомольця та в закордонних закладах. Наприклад, проводити тести такого роду, навчались в італійських колег - Prof. Paolo Roma, dott. Filippo Di Pirro.

Система, яка використувавалась для тестування, називається MMPI-2 (що в перекладі значить - Мінесотський багатопрофільний опитувальник особистості). Український варіант опитувальника був фіналізований 2014 року. Анкета опитування складається з більш ніж 500 тверджень, які дозволяють діагностувати людину за десятьма показниками – наприклад, такими як невротичний надконтроль чи схильність до депресії.

Результати тестування - це віднесення кандидатів для роботи в НАБУ до одного з чотирьох профілів:

- зелений – кандидат рекомендується для роботи в НАБУ;

- жовтий – придатність кандидата для роботи в НАБУ сумнівна

- сірий – результати тесту недійсні, рекомендують проводити повторне тестування через півроку;

- червоний – високий ступінь ризику, кандидат не рекомендується для роботи в НАБУ.

Загалом виокремлюють два типи корупційної особистості – активний і пасивний. Перший – це коли людина вмотивована до деструктивної поведінки і буде діяти в цьому напрямку. Типовий приклад – Френк Андервуд з популярного американського серіалу «Картковий будинок». Другий – послідовник. Він зазвичай не виступає ініціатором, але є надійним спільником. Класичний типаж – Весельчак У з радянського мультфільму «Таємниця третьої планети» Якщо перший і другий разом потрапляють до певної структури, то можуть знищити її зсередини.

Цікаво, що одна із частин тесту - це питання на загальні здібності, де за неправильну відповідь респондент отримував мінус 0,25 бала. Також визначали моделі поведінок у тих чи інших нестандартних ситуаціях – на кшталт питань «кого ви врятуєте, якщо буде можливість обрати лише одну людину – жінку, яка періодично б’є своїх дітей; чоловіка, який вбив когось у цілях самооборони; чи підлітка, який постійно притягується до відповідальності за крадіжки». Відповіді дозволяли зрозуміти, наскільки людина вже сформована та чи вміє мислити нестандартно.

Присутні поцікавились в експертів, чи можна обманути тест і як це виглядає. Таке, за словами експертів, майже неможливо завдяки побудові кількох шкал та використанню різних технік. До того ж, як зазначив директор компанії «ОС Україна» Олег Бурлачук, до компетенції працівників НАБУ існують свої особливі вимоги, тож навіть професійні психологи не зможуть сфальсифікувати результати тесту, використовуючи свої знання.

Наразі в планах «ОС Україна» допомогати іншим державним структурам у відборі кандидатів. Такий метод не виключає повністю корупційні ризики, але значно мінімізує їх.

Фотоматериалы презентации

Видеозапись презентации. Эксперты компании ОС Украины о психологическом профиле коррупционера.

  

По материалам https://nap-ua.org, www.facebook.com

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).