17 лютого в ефірі телеканалу Obozrevatel TV вийшла програма під назвою «Комфорт за гратами. Платні камери у СІЗО». До студії Obozrevatel TV була запрошена заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька. Експертом психологом для оцінки психологічних особливостей створення платних камер у СІЗО та їх впливу на права та якість життя засуджених був запрошений головний редактор журналу, судовий експерт психолог Назаров Олег. Під час інтерв’ю Олег Назаров зробив акцент на тому, що офіційна сплата грошових коштів за належні умови тримання є кроком по викоріненню неправомірних стосунків між засудженими та адміністрацією колоній та можливістю накопичувати грошові кошти, які в подальшому офіційно будуть спрямовані на покращення життя, умов тримання інших засуджених.
Гість ефіру Obozrevatel TV заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька розповіла, що Міністерство юстиції України перебуває в активній фазі реалізації проектів щодо інфраструктури СІЗО та в’язниць, які не ремонтувалися з радянських часів. Адже будь-яке місце несвободи людини – індикатор цивілізованої держави. Проект платних камер повернув раніше корупційну схему у нормальне русло. Тепер кошти спроможних платити за зручності у СІЗО підуть на камери, які ЄСПЛ прирівнює до камер для катування. В Україні 30 об’єктів готуються аукціонів за програмою «Велика приватизація в’язниць». За їх вартість можна побудувати два сучасні СІЗО і одну в’язницю. Часто локація в’язниць є цінною для міста, тож інвестори на це ідуть. Робота персоналу в’язниць – це не лише охорона периметру, а й робота з ув’язненими, щоб вони були безпечними для суспільства. Не кожен злочин вартує свободи.
Олена Висоцька: Ми розуміємо, що пенітенціарна реформа може бути не топ-темою для суспільства. Для багатьох незрозуміло, чому умови утримання засуджених та ув’язнених стають одним із пріоритетів держави. Але варто нагадати, що у спадок від радянської системи ми отримали і «звичаї», які відбуваються у місцях несвободи, і стару інфраструктуру, яку ніхто ніколи не відновлював, і персонал зі специфічними стереотипами. Тому, аби змінити абсолютно усі ці напрямки, нам потрібна масштабна реформа. Облаштованість будь-якого місця несвободи – це індикатор розвитку і суспільства, і держави загалом, наскільки вона цивілізована.
На думку Анатолія Фесуна, екс-керівника ГУБОЗ МВС України (1993-2000), неофіційні платні умови утримання засуджених були поширені в колоніях. Деякі засуджені навіть будували будинки на території колоній щоб мати ліпші умови життя ніж інші. Держава повинна показувати своє відношення до засуджених і до їх умов тримання та робити це прозоро, а не злочинно. Злочинець повинен відчувати ставлення до себе з боку держави з моменту свого затримання.