Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1216

З 03 травня 2022 року поза конкурсом на посаду директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, наказом Міністра юстиції України від 29 квітня 2022 року № 1683/5 «Про призначення» було призначено Зелінську Марію Борисівну. Підставою призначення в наказі зазначено: заява Зелінської М.Б., укладений з нею контракт від 28 квітня 2022 року №1, погодження Львівської обласної військової адмінстрації від 25 квітня 2022 року, роз'яснення Національного агенства з питань запобігання корупції від 01 березня 2022 року щодо подання декларації «кандидата на посаду» та проведення спеціальної перевірки. Редакційна колегія приєднується до привітань, однак як зазначає громадська організація «Фундація DEJURE» створена з метою впровадження реформ у сфері правосуддя, Зелінська Марія Борисівна є учасником корупційних скандалів, у тому числі де скаржником виступає НАБУ. У 2021 році Фундація DEJURE отримала найвищі 5 зірок у глобальному рейтингу фінансової прозорості аналітичних центрів, який складає ініціатива Transparify. Згідно даних Системи аналітики відкритих даних Clarity Project, фізична особа на ім'я Зелінська Марія Борисівна має свідоцтво адвоката № 1943/10, яке було видано 26.07.2001 Радою адвокатів Київської області, однак на теперішній час право на заняття адвокатською діяльністю зупинено або припинено та є з 30.03.2021 року засновником і бенефіціаром в місті Києві адвокатського бюро «Зелінська Марія та партнери», ЄДРПОУ: 44331426, яке наразі зазначено, що не перебуває в процесі припинення.

Розширене інтерв'ю з директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Зелінською Марією 16 травня 2022 року по важливим питанням діяльності Інституту та причин зміни керівника Куманська-Нор Оксани (ЧАСТИНА 1) ВІДЕО+ДОКУМЕНТИ 

В мережі Інтернет є декілька інтерв'ю Зелінської Марії Борисівни, в одному з яких вона вказує: «Так обидно, когда огульно заявляют, что судьи плохие. Никто ведь не знает, что судьи работают над делами не только во время заседания, а постоянно думают: как еще уточнить, как узнать больше правды, чтобы не было никаких сомнений, чтобы была стопроцентная уверенность».

Інтерв'ю М. Зелінської:

- «Окрім проблем, ми маємо говорити й про досягнення судової системи», – М. Зелінська для Юридичної газети online. Джерело: https://yur-gazeta.com/interview/okrim-problem-mi-maemo-govoriti-y-pro-dosyagnennya-sudovoyi-sistemi--m-zelinska.html

- Суддя Марія Зелінська: «Ми не можемо забезпечити привілей справам НАБУ, тому що передовсім розглядають справи, де осіб утримують під вартою». Джерело: https://censor.net/ua/r463019

11 травня 2022 року громадська організація "Фундація DEJURE" на своїй офіційальній сторінці у мережі Фейсбук опублікувала пост в якому вказує на недоброчесні якості екссудді Зелінської Марії Борисівни. Так, згідно повідомлення ГО "Фундація DEJURE": «Міністр юстиції Денис Малюська без конкурсу призначив екссуддю Марію Зелінську, яка фігурувала у переписці адвокатів Злочевського, директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз ?

Попри те, що на час дії воєнного стану парламент скасував конкурси для вступу на держслужбу та в органах місцевого самоврядування, призначення екссудді Зелінської дивує, бо вона має далеко не бездоганно репутацію. Її ім’я фігурує у справі про хабар у 150 тисяч доларів, а також в історії про хабар у 50 тисяч доларів для ВРП. А в часи Майдану суддя Зелінська на підставі сфальшованих документів засудила трьох учасників Автомайдану за поїздку до Межигір'я Януковича. ❓ То хто ж така Марія Зелінська? Будучи суддею Солом’янського райсуду Києва Марія Зелінська «засвітилася» ще під час Майдану. Тоді на вимогу Адміністрації Президента, де за суди відповідав сумнозвісний Андрій Портнов, судді масово засуджували невинних з метою їхнього залякування. Зелінська притягнула до відповідальності за неіснуючі порушення трьох водіїв, які брали участь у поїздці до резиденції Віктора Януковича у Межигір'ї. Потім ім’я судді фігурувало у листуванні адвокатів Миколи Злочевського, який є фігурантом гучної корупційної справи. Це листування оприлюднили детективи НАБУ. Листування дало правоохоронцям підстави стверджувати, що суддя Зелінська могла отримати неправомірну вигоду у 150 тисяч доларів за рішення про обмеження термінів слідства НАБУ у справі про видачу дозволів компаніям міністра часів Януковича. Ще у 2018-му суддя Зелінська встановила для НАБУ строк у два місяці для прийняття рішення про закінчення досудового розслідування у справі щодо незаконних дій посадовців Міністерства екології та природних ресурсів України при видачі спеціальних дозволів на користування надрами, де фігурував Микола Злочевський. Тоді НАБУ подало скаргу на дії судді Зелінської до ВРП, але там відмовилися притягувати суддю до відповідальності. Ймовірна причина такого рішення випливає із того ж листування адвокатів Злочевського — після скарги НАБУ Зелінська нібито звернулася до адвокатів Злочевського. Її проблему нібито вирішили за допомогою хабара у 50 тисяч доларів для ВРП: 20 тисяч передали адвокати, 30 тисяч — суддя. Більше про цю історію читайте тут ➡ https://bit.ly/3N8rNKw Зрештою ці скандали закінчилися тим, що Марія Зелінська подала заяву про звільнення за власним бажанням, яку ВРП задовольнила у лютому 2021-го. Тепер же ця особа з легкою руки міністра Малюськи керуватиме одним із найвпливовіших інститутів судових експертиз. Як бачимо, попри широкомасштабну криваву війну ймовірні українські корупціонери не пасуть задніх і продовжують отримувати важливі державні посади. Як так сталося, Denis Malyuska?»

В кінці свого посту ГО "Фундація DEJURE" звертається до міністра юстиції України з питанням чому можливі українські корупціонери попри війну намагаються взяти реванш зайнявши важливі в державі посади ...

Однак, вже зараз зрозуміло, що на скільки вплине наявність різних скандалів на професійну діяльність нової очільниці Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Зелінської Марії Борисівни та її ефективність роботи на новій посаді, можна буде казати лише з часом ...

Крім того, 11 травня 2022 року членом Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, судовим експертом, який не є працівником державної спеціалізованої установи Васильом Гайдаром на своїй сторінці в Фейсбук опубліковано пості в якому він зазначає, що ним буде оскаржено наказ про призначення Зелінської Марії Борисівни на посаду директора, оскільки Міністром юстиції призначено директора ЛНДІСЕ без проведення конкурсу, що супечить діючому законодавству: «Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України до повноважень Міністра входить призначення на посаду керівників науково-дослідних установ, зокрема на конкурсних засадах в порядку, визначеному Мін’юстом. Термін «зокрема» безумовно це не «виключно». Але на даний час існує чинний Порядок проведення конкурсу, тому такі дії Міністра не сприяють прозорості в діяльності міністерства, несуть корупційні ризики, не зміцнюють і без того розхитану систему експертного забезпечення правосуддя і порушують права громадян, які могли претендувати на участь у конкурсі. А саме головне, Міністр в черговий раз продемонстрував, що НПА, які схвалює міністерство юстиції, то для лохів, якщо дуже хочеться, то самому Міністру їх можна і обійти»

Для довідки, попередня директорка Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Куманська-Нор Оксана Павлівна була призначена на посаду директора 03 листопада 2020 року та звільнена з посади 01 березня 2022 року. З посту у мережі Фейсбук, який колишній директор Інституту Куманська-Нор О.П. лишила 11 травня 2022 року випливає, що зараз вона не може сформулювати короткої відповіді чому залишила посаду дивлячись на відмінний результат, який був отриманний ЛНДІСЕ за час її керування: «Коли мене запитують, чому залишила посаду директора інституту, попри найкращі результати роботи за останні десятиліття, досі не сформулювала короткої відповіді. Я її обов’язково сформулюю, але сьогодні є нагода познайомитись із призначеннями на Львівщині під час воєнного стану - новий директор Львівського Науково дослідного інституту судових експертиз Мінюсту. Не знаю особисто про правдивість викладених фактів, але читаю і також знайомлюсь». 

З часом Куманська-Нор О.П. додала у коментарі до свого посту: «Я уже давно не в Інституті, уже третій місяць і відчуваю себе вільною і щасливою. Є задоволення від проробленої роботи і роботи у чудовому колективі Інститу та колегами усієї Украіни. А далі цікаво спостерігати за новими цілями Мінюсту щодо Львівського інституту».

Крім того, 09 вересня 2021 року в місті Києві було зареєстровано Київське відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз. Ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44588900. Керівником відокремленого підрозділу призначено Манелюка Володимира Андрійовича.

З листопада 2019 року в Україні триває судово-експертна реформа яка була ініційована 8 листопада 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським одночасно з підписанням Указу Президента №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». У Верховній Раді України з кінця 2021 року було зареєстровано низьку законопроектів щодо судово-експертної реформи, розгляд яких наразі зараз не проводиться через військовий стан.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).