Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1999

Весь цивілізований світ із болем та щирим співчуттям спостерігає за трагічними подіями війни росії проти України. Усе свідоме людство бачить наслідки кровавих злочинів, які вчинила та продовжує вчиняти російська армія на території незалежної української держави. Важливу роль у досягненні справедливості для всього світу має ефективне розслідування та справедливий судовий розгляд справ про злочини проти людства, які вчиняють російські війська в Україні. Це неможливо без належного рівня експертного забезпечення правосуддя. Саме тому, під егідою Міністерства юстиції України заплановано 17 червня 2022 року проведення Другого Всеукраїнського форуму судових експертів, що буде присвячений особливостям проведення експертиз у військовий час.

Форум буде проводитися за участі Міністерства юстиції України й керівників судово-експертних установ України, представників правоохоронних органів та загальних і спеціалізованих судів.

Online трансляція проходження 2 Всеукраїнського форуму судових експертів в місті Львові 17 червня 2022 року 

Напрями обговорюваних проблем на Форумі стосуватимуться:

- проблем експертного забезпечення правосуддя під час розслідування військових злочинів,

- проведення експертизи ДНК з ідентифікації тіл загиблих,

- рекомендацій із забезпечення розмінувань територій,

- вивчення проблемних питань установлення збитків державі та юридичним і фізичнім особам за наслідками масштабних пошкоджені, та руйнувань об’єктів рухомого та нерухомого майна,

- організації огляду місця події тощо.

Проведення форуму планується 17 червня 2022 року у м. Львів у змішаному форматі: офлайн та онлайн на платформі ZOOM.

Для отримання доступу до онлайн платформи ZOOM та участі у форумі можливо лише за рішенням організаторів та зверненням у довільній формі із запитом на електронну адресу КНДІСЕ - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Довідково: 10-11 червня 2021 у місті Львові відбувся «І Всеукраїнський Форум судових експертів» 

Громадська організація судових експертів «Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка» прийняла участь у роботі 1 Всеукраїнського форуму судових експертів – зроблені застереження та надані пропозиції 

P.S. В мережі Інтернет з 12 червня 2022 року поширюється лист директора Київського науково-дослідного інституту О. Рувіна, інститут під керівництвом якого є організатором вказаного форуму, який вибірково запрошує на ІІ Всеукраїнський форум судових експертів учасників, при тому, що оголошення про проведення форуму судових експертів широкій українській експертній спільності не надсилалось, в тому числі і усім громадським організаціям судових експертів, які є представниками атестованих судових експертів не державних спеціалізованих установ в Україні. 

На думку судового експерта-економіста, доктора економічних наук, керуючого партнера ТОВ "Експертна група "ЕС енд ДІ" Ірини Педь, з якою згодні більшість судових експертів не державних установ, така поведінка організатора - "немає спеціального умислу приховувати саме цей захід - це рефлекторний прояв пострадянської чиновницької хвороби ховатися від людей. Не хочу нікого образити, але для мене це ознака того, що і у нас багато хто підсвідомо мріє жити у бункері і звідти розпоряджатися долями людей".

14 червня 2022 року у зв'язку зі зверненням уваги експертної спільности на закритість форуму та не зрозумілий порядок прийняття в ньому участі, працівником Рівненського відділення в ЛНДІСЕ Жидиком Мар'яном Юрійовичем було опубліковано посилання на офіційній сайт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з відповідним оголошенням - https://kndise.gov.ua/conferenceua-5/

Однак, на сторінці заходу не зазначається, а ні контактів осіб, які забезпечують організацію проведення форуму, а ні можливість судовим експертам, які не є працівниками державних експертних установ надати свої заявки щодо виступів або прийняття участі. Під час форуму виступи судових експертів не державних установ фактично відсутні. Причини обмеження квот на виступи з боку судових експертів не державних установ організаторами не вказуються. Проте, редакцією журнала було здійснено телефонний дзвінок на робочий телефон заступника директора КНДІСЕ з наукової роботи Нестор Наталії Володимирівни та на протязі 5 хвилин вирішено питання щодо можливості включення до спікерів Форуму - заступника голови ГО "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка" Олега Назарова з темою виступу: "Проблеми та шляхи подолання правової не визначеності щодо встановлення спеціального військового обліку для судових експертів та їх дій в умовах воєнного стану". Також під час розмови з Нестор Н.В. була отримана інформація щодо можливості отримання ZOOM-посилання для онлайн участі бажаючим судовим експертам, які звернуться до організаторів із запитом у довільній формі на електронну адресу - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Зі слів, Наталії Нестор, існує обмеження щодо загальної кількості учасників на платформі ZOOM - не більше 100 осіб, тому посилання для широго загалу, бажаючих прийняти участь, не буде відкрито. Однак, найблищим часом буде сформовано посилання для трансляції заходу на площадках Фейсбук або Ютуб канала КНДІСЕ - https://www.youtube.com/channel/КНДІСЕ

В Україні діють 5 громадських організацій судових експертів, які об’єднують в своєму складі майже 500 діючих судових експертів не державних установ та представники від яких представлені в різних радах, що діють при Міністерстві юстиції України з питань проблем судової експертизи. Серед судових експертів не державних установ чимало докторів наук, кандидатів наук, а також професорів та доцентів, які займаються науковою роботою, в тому числі в сфері експертного забезпечення правосуддя. Судові експерти не державних установ є авторами законопроектів щодо судово-експертної реформи в Україні. Чому державні установи не дотримуються принципу прапорційного співвідношення щодо кількості спікерів судових експертів як з боку державного сектора, так і з боку експертів не державних установ, на заходах такого рівня, питання відкрите ...

Місце проведення Другого Всеукраїнського форуму судових експертів: м. Львів, вул. Олександра Фредра, 5, готель «Нобіліс».

Теми виступів спікерів на Панельній дискусії "Особливості проведення експертиз у військовий час" під час 2 Всеукраїнського форуму судових експертів: 

"Особливості проведення судових будівельно-технічних експертиз, пов’язаних із збройною агресією російської федерації". Спікер: Роман Пасько, завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ.

"Особливості проведення судової експертизи з визначення наслідків застосування артилерійського, авіаційного та ракетного озброєння". Спікер: Андрій Кульчицький, завідувач відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї, лабораторії військових досліджень КНДІСЕ.

"Особливості розрахунку збитків, завданих нерухомому майну внаслідок військової агресії рф". Спікер: Чердинцев Юрій, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, доктор філософії (Ph.D).

"Визначення розмірів відшкодування збитків заподіяних державі внаслідок впливу військових дій на навколишнє природне середовище". Спікер: Олексій Копаниця, заступник завідувача відділу інженерно-екологічних досліджень КНДІСЕ.

"Судова експертиза в міжнародному та національному механізмі притягнення до відповідальності за воєнні злочини рф в Україні". Спікер: Владислав Федоренко, директор ННЦ судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, лауреат Премії імені Ярослава Мудрого.

"Застосування комплексних психолого-лінгвістичних знань при дослідженні мовленнєвих повідомлень, що стосуються завдання шкоди інформаційній безпеці України". Спікер: Юрій Ірхін, завідувач сектору психологічних досліджень КНДІСЕ, кандидат психологічних наук.

"Актуальні завдання комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи під час військової агресії росії проти України". Спікер: Тетяна Єгорова, завідувачка сектору Полтавського відділення ННЦ "ІСЕ ім.Засл.проф.М.С.Бокаріуса".

"Особливості проведення товарознавчої та транспортно-товарознавчої експертизи при оцінці збитків від агресії рф". Спікер: Павло Борщевський, завідувач відділу автотехнічних видів досліджень КНДІСЕ.

"Проблеми та шляхи подолання правової не визначеності щодо встановлення спеціального військового обліку для судових експертів та їх дій в умовах воєнного стану". Спікер: Олег Назаров, заступник голови ГО "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка", кандидат психологічних наук, доцент.

"Співвідношення оцінки та експертизи при оцінці шкоди від агресії рф". Спікер: Ігор Стародубов, президент ВГО "Союз експертів України", кандидат юридичних наук.

"Судово-економічна експертиза питань, пов’язаних з визначенням шкоди та збитків (виклики сьогодення)". Спікер: Алла Лисенко, перший заступник директора ДніпроНДІСЕ.

"Визначення розмірів збитків державі, юридичним та фізичним особам за наслідками пошкоджень та руйнувань нерухомого майна (обмін досвідом)". Спікер: Віталій Харченко, завідувач лабораторії інженерно-технічних досліджень ДніпроНДІСЕ.

"Сучасний стан методичного забезпечення судово-експертної діяльності щодо встановлення збитків внаслідок військової агресії". Спікер: Віоллета Федчишина, доцент кафедри криміналістичного забезпечення та судових експертиз навчально-наукового інституту № 2 Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор.

"Правова регламентація реєстрів біологічних даних людини". Спікер: Наталія Ахтирська, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики, Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).