Серія тем для читачів журналу "Моральна шкода": Вебінар «Цивільні справи щодо відшкодування моральної шкоди: особливості розгляду»
Серія тем для читачів журналу "Моральна шкода": Вебінар «Цивільні справи щодо відшкодування моральної шкоди: особливості розгляду»
Перегляди: 308
Деталі
Секретар Першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, секретар Пленуму ВС Дмитро Луспеник і суддя КЦС ВС Руслан Лідовець провели вебінар, онлайн-тренінг за сприяння USAID для учасників проєкту «Свої люди» на тему «Цивільні справи щодо відшкодування моральної шкоди: особливості розгляду», який відбувся 24 вересня 2020 року.
Під час вебінару-тренінгу спікери приділили увагу таким питанням:
✅ поняття і зміст моральної шкоди (майнова чи немайнова вимога та які правові наслідки) й становлення та нормативне регулювання права на відшкодування моральної шкоди в Україні;
✅ прояви моральної шкоди (принципи та критерії визначення);
✅ підстави та умови відповідальності за завдану моральну шкоду, у тому числі як загальні умови, так і особливі випадки цивільно-правової відповідальності);
✅ особливості деяких категорій справ, у яких заявляються вимоги про відшкодування моральної шкоди;
✅ докази та доказування у справах про відшкодування моральної шкоди, у зокрема новели ЦПК України, що стосуються розподілу тягаря доказування, принципу змагальності, участь (ініціатива) суду в доказуванні, процесуальний естопель, стандарт доказування, принцип концентрації процесу;
✅ визначення розміру моральної шкоди, у тому числі критерії національних судів і практика ЄСПЛ, наукові методики визначення розміру шкоди;
✅ окремі проблемні питання відшкодування моральної шкоди (позовна давність, солідарна відповідальність та інші процесуальні питання у справах про відшкодування моральної шкоди).
Із докладною презентацією Дмитра Луспеника та Руслана Лідовця можна ознайомитися за посиланням - https://cutt.ly/0KOJMj1
В 2019 році Міністерство юстиції прийняло рішення про державну реєстрацію судової методики з визначення факту моральних страждань та оріжнтовного розміру відшкодування за завдані моральні страждання (моральну шкоду)- Методика психологічного дослідження у справах щодо заподіяння моральних страждань особі та відшкодування моральної шкоди / Т.В. Савкіна, Т.М. Єгорова, О.О. Сліпець та ін. - X.: ХНДІСЕ, 2017. 61 с. - реєстраційний номер 14.1.75 Реєстру методик проведення судових експертиз. Дата прийняття рішення Міністерством юстиції України про державну реєстрацію 18.01.2019. URL: https://rmpse.minjust.gov.ua/search/4 Методика призначена для судових експертів, суддів, працівників правоохоронних органів. Методика заснована на положеннях наукової психології та на досвіді сучасної практики судово-психологічної експертизи, визначає послідовність дій експерта при вирішені питань, що стосуються психологічного дослідження у справах щодо заподіяння моральних страждань особі та відшкодування моральної шкоди. Данна методика застосовується атестованими Міністерством юстиції судовими експертами психологами під час проведення судово-психологічної експертизи.
Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultaciaТелефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.
В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60.