Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 593

Судова психологічна експертиза – це професійне всебічне дослідження людини у сфері психології. Ця експертиза може бути призначена судовими органами, органами слідства, з ініціативи самих підозрюваних чи постраждалими лицами. Висновок психологічної експертизи використовується судом та слідчими органами. Зазначимо також, що експерт немає права давати юридичну оцінку у справі, його головне завдання – оцінка психологічних особливостей людини. Судово-психологічну експертизу проводить атестований Міністерством юстиції України судовий експерт психолог (поліграфолог), кандидат психологічних наук, доцент Назаров Олег Анатолійович. Контактний телефон: +38 (093) 476 72 60. Для отримання персональної консультації потрібно записатися за вказаним телефоном.

Під час психологічного дослідження – головне завдання психолога визначити, чи має людина особливості психічної діяльності та такі їх прояви в поведінці особи, які мають юридичне значення та викликають певні правові наслідки.

І звичайно, експерт – психолог, який проводить судову психологічну експертизу, обов'язково повинен мати вищу профільну (педагогічну, психіатричну, медичну) освіту та досвід проведення експертиз у даній сфері або за фахом психології.

Психологічна експертиза неповнолітніх. Порядок проведення.

Психологічна експертиза дітей дещо відрізняється від експертизи психологічного стану дорослих. У чому особливості судової психологічної експертизи неповнолітніх? Розберемо поетапно порядок проведення цієї експертизи.

Крок 1. Постанова для проведення судової психологічної експертизи.

Експертизу призначає слідчий чи суд на етапі попереднього розслідування або на самому судовому процесі. Якщо ви хочете домогтися повторної психологічної експертизи, потрібно клопотати суду про проведення. Якщо з якоїсь причини суд відмовляє у проведенні повторної експертизи – є сенс провести рецензування попередньої виконаної експертизи щодо помилок та інших можливих порушень. На підставі висновку рецензії ви зможете оскаржити попередню експертизу.

Крок 2. Вибір експертної організації.

Слідство або суддя може запропонувати вам експертну організацію на свій розсуд. На практиці доцільніше буде зайнятися вибором експертної установи самостійно, якщо ви хочете отримати об'єктивний висновок незалежного експерта. Наполягайте на наданні вам права вибору судового експерта закон цього не забороняє. Якщо ви довірите нам підбір фахівця з якогось виду судових експертиз – ви завжди можете бути впевнені в компетентності та досвіді наших судових експертів.

Крок 3. Підготовка документів.

На даному етапі необхідно підготувати всі наявні документи – рішення суду, протоколи допиту свідків, потерпілих, підозрюваних та інші доступні матеріали у справі. Якщо планується проведення рецензування вже наявної психологічної експертизи, потрібна копія проведеного дослідження. Намагайтеся готувати всі документи заздалегідь і ставтеся серйозно до будь-яких «папірців». Це надалі дозволить не затягувати процес.

Крок 4. Дослідження індивідуальних психологічних особливостей особистості неповнолітнього.

Психологічна експертиза неповнолітніх, крім визначення емоційного стану дитини або підлітка та складання її психологічного портрета, повинна в обов'язковому порядку відповісти і на такі питання:

Чи є у неповнолітнього не пов'язане із хворобою психіки відставання у психічному розвитку?
Наскільки емоційним є підліток? Наскільки сильно він схильний до навіювання, наскільки схильний фантазувати на різні теми і т.д.
Наскільки сильним є вплив індивідуальних психологічних особливостей неповнолітнього на його поведінку в суспільстві? Чи здатний він контролювати та усвідомлювати свої вчинки?

Крок 5. Визначення рівня стійкості до стресів дитини, підлітка.

У всіх нас різний характер та різний психологічний тип. Психіка дитини та підлітка зазвичай ще недостатньо сформована. У кожного є риси в той чи інший бік, що впливають на стресостійкість. Під час проведення судової психологічної експертизи неповнолітнього - експерт аналізуючи психотип та інші відомі лише психологу риси характеру, визначає рівень стресостійкості дитини чи підлітка.

Під час стресу в людини може змінюватися як психологічний стан…але навіть почерк. Це не раз доводили наші експерти, коли проводилася почеркознавча експертиза в рамках того чи іншого розслідування.

Крок 6. Аналіз отриманих результатів за фактом експертизи та експертний висновок.

Під час проведення психологічної експертизи експерт часто використовує різне психологічне тестування та інші методики. Але, безперечно, головну інформацію для складання психологічного портрета підлітка психолог отримує в ході особистої бесіди та спостереження за неповнолітнім. На основі отриманих даних та додатково аналізуючи всю доступну інформацію з протоколів допиту та інших матеріалів справи – складається експертний висновок психологічної експертизи.

Разом з іншими матеріалами справи – висновок судового експерта – психолога має повну юридичну силу та використовується як доказ у суді. Часто висновок експертизи є основним чи найважливішим доказом осудності, неосудності, стану афекту при розгляді безлічі різних кримінальних і цивільних справ.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).