Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1664

Організаційний комітет, створений на базі Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України (далі — ХНДІСЕ) ініціював створення нового технічного комітету стандартизації «Судово-експертна діяльність та криміналістична техніка» (далі — ТК «Судово-експертна діяльність та криміналістична техніка»). Сфера діяльності – стандартизація у галузі судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки.

Коди об’єктів стандартизації згідно з ДК 004-2008:

- 03.100.40 Науково-дослідні роботи (Охоплює також керування науково-дослідними роботами, техніко-економічний аналіз тощо) (в частині судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки);

- 01.040.01 Загальні положення. Термінологія. Стандартизація. Документація (Словники термінів) (в частині судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки);

- 03.120.10 Управління якістю та забезпечення якості (в частині судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки).

Мета створення: проведення робіт зі стандартизації в галузі судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки. На даний час в Україні відсутні будь-які стандарти, що регламентують судово-експертну діяльність та криміналістичну техніку. Зазначені об’єкти стандартизації регулюються виключно нормативно-правовими документами, які не охоплюють усі необхідні положення, що встановлюють правила, настанови чи характеристики щодо цієї діяльності або її результатів. Однак, на міжнародному рівні існує створений у 2012 році ТК стандартизації ISO/TC 272 «Forensic sciences» (Судова експертиза), який розробляє міжнародні стандарти, що стосуються регулювання судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки. Крім того, в Європейському комітеті зі стандартизації (CEN) створений проектний комітет CEN/TC 419 «Forensic Science Processes» (Судово-експертна діяльність). Аналогічні роботи у галузі стандартизації судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки проводяться в ряді країн близького зарубіжжя. Так, у Республіці Білорусь у 2015 році створено національний технічний комітет зі стандартизації ТК BY 34 «Судово-експертна діяльність і криміналістична техніка», сферою діяльності якого є стандартизація й технічне нормування в галузі судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки. Також, у 2015 році в Російській Федерації утворений ТК 134 «Судова експертиза», серед основних завдань якого є розробка національних стандартів, норм і рекомендацій в галузі стандартизації судової експертизи; забезпечення єдності вимірювань, технічної та інформаційної сумісності, порівнянності результатів судово-експертних досліджень; створення систем забезпечення якості експертних досліджень, систем пошуку і передачі даних, проведення робіт з уніфікації в галузі судової експертизи та багато ін.

Наявність в Україні ТК «Судово-експертна діяльність та криміналістична техніка» надасть змогу сприяти проведенню робіт з уніфікації в галузі судової експертної діяльності та криміналістичної техніки, перш за все термінів і визначень; розробляти національні стандарти та інші документи зі стандартизації судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки; забезпечити єдність вимірювань, технічної та інформаційної сумісності, порівнянності результатів судово-експертних досліджень.

Результати наукової діяльності Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України забезпечують можливість проведення робіт зі стандартизації в галузі судово-експертної діяльності та криміналістичної техніки.

Новизна діяльності зі стандартизації у зазначеній галузі обґрунтовується відсутністю аналогічного ТК в Україні та наявністю таких ТК на міжнародному рівні. ТК має намір співпрацювати з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, Дніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України, Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, Державною установою «Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України».

Зацікавлені сторони можуть надавати свої зауваження і пропозиції щодо створення ТК та щодо участі у роботі ТК на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за адресами: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-а, ХНДІСЕ; 03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2 , ДП «УкрНДНЦ».

Контактні особи:

Голова оргкомітету Угровецький Олег Петрович, головний науковий співробітник ХНДІСЕ, тел. (057) 372-20-01.

В. о. начальника відділу планування, моніторингу та взаємодії з ТК управління національної та міжнародної стандартизації інституту стандартизації ДП «УкрНДНЦ» Коваленко Яна Петрівна, тел. 452-91-65.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 15 января 2025

Новини