Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 805

28 жовтня 2022 року Громадська організація судових експертів "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка" спільно з науковцями та підтримки члена науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, президента ТОВ "Офіс незалежних експериз" (м. Київ) Олександра Святоцького надала пропозиції до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо законодавчих змін в Закон України "Про судову експертизу" та впорядкування питання притягнення судових експертів до дисциплінарної відповідальності.

Координація дій членів громадської організації судових експертів "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка" забезпечується народним депутатом України (IX скликання), який є членом депутатського об'єднання "Люди", партії "Слуга народу" Тарасом Тарасенко з яким громадською організацією судових експертів "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка" було укладено Меморандум про співпрацю в питаннях судово-експертної реформи в Україні.

Законодавча ініціатива полягає у введенні в діяльність судових експертів таких документів як Присяга судового експерта України та Кодекс етики і професійної відповідальності судового експерта України. Створення цих документів є вимогою сьогодення та імплементацією українського законодавства до євпропейського правового простору.

Пропонується порядок прийняття та текст присяги судового експерта України та кодексу етики та професійної відповідальності судового експерта України затвердити рішенням Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України за пропозиціями всіх зацікавлених сторін.

Розгляд питань щодо дисциплінарної відповідальності та видів дисциплінарних стягнень, які можуть бути накладені на судового експерта потрібно визначити в межах повноважень міністерствами та іншими державними органами, громадськими організаціями судових експертів, що забезпечують організаційно-управлінські засади діяльності державних спеціалізованих установ та судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ.

У разі вчинення порушень кодексу етики та професійної відповідальності судового експерта, передбаченого цим Законом, судовий експерт може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

Дисциплінарним проступком судового експерта є:

1) порушення присяги судового експерта України;

2) порушення правил кодексу етики та професійної відповідальності судового експерта України;

3) невиконання рішень в межах повноважень міністерствами та іншими державними органами, що здійснюють організаційно-управлінське забезпечення судово-експертної діяльності, громадськими організаціями судових експертів.

Текст законодавчої пропозиції.

Всім бажаючим пропонуємо приєднуватись до законотворчої діяльності громадської організації судових експертів "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка"! Разом ми сила! Слава Україні! Героям Слава!

Картка Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо удосконалення організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо удосконалення організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності. 

Номер, дата реєстрації: 7735 від 05.09.2022

2. Суб'єкт права законодавчої ініціативи: народний депутат України.

Ініціатор(и) законопроекту: Божик Валерій Іванович (IX скликання).

3. Головний комітет: Костін А.Є. Комітет з питань правової політики

4. URL картки законопроекту: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40398

Довідково. ГО «Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка» з 2018 року на постійній основі займається законодавчою ініціативою щодо вдосконалення діяльності судових екпертів та включена Комітетом з питань правоохоронної діяльності до внутрішньої бази Комітету громадських організацій та незалежних експертів для залучення на добровільних засадах до законотворчої діяльності в Верховній Раді України (лист Комітету Верховної Ради України від 10.10.2019 № 04-27/13-348). В 2019 році у тому числі за активної участі ГО «ВННДЕС» було скасовані так звані «правки Лозового» та прийняті в діючій редакції Закона № 187-IX від 04.10.2019 зміни до статей 243, 244 КПК України.

23 листопада 2021 року було зареєстровано Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про судову експертизу» 6284-3, дата реєстрації - 23.11.2021. Авторським колективом підготовки вказаного проекту Закону стала громадська організація судових експертів "Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експерта спілка" у складі:

ЯРОСЛАВ Юрій - кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, заст. голови Всеукраїнської незалежної науково-дослідної експертної спілки, судовий експерт з 1972 р. (контактна особа, тел.:+380503154386);

НАЗАРОВ Олег - кандидат психологічних наук, доцент, експерт-психолог, судовий експерт з 2000 р., поліграфолог, редактор реферативно-наукового журналу «Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці», член Всеукраїнської незалежної науково-дослідної експертної спілки (контактна особа, тел.:+380980118563);

АВДЄЄВА Галина - кандидат юридичних наук, доцент, провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України; доцент кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, судовий експерт з 1986 р. (контактна особа, тел.: +380677800577);

ІСАКОВИЧ Богдана – голова Всеукраїнської незалежної науково-дослідної експертної спілки, судовий експерт з 1984 р. (контактна особа, тел.:+380674022604).

Реєстрація проекту Закону відбулась за підтримки 5 народних депутатів України, які виступили ініціаторами його реєстрації та розгляду у Верховній Раді України: Тарасенко Тарас Петрович (IX скликання), Павлюк Максим Васильович (IX скликання), Кузнєцов Олексій Олександрович (IX скликання), Мазурашу Георгій Георгійович (IX скликання), Хоменко Олена Вікторівна (IX скликання).

Картка законопроекту щодо судово-експертної реформи на офіційному сайті Верховної Ради України:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про судову експертизу». Редакція законопроекту: Альтернативний.

Номер, дата реєстрації: 6284-3 від 23.11.2021

2. Суб'єкт права законодавчої ініціативи: народний депутат України.

Ініціатор(и) законопроекту: Тарасенко Тарас Петрович (IX скликання), Павлюк Максим Васильович (IX скликання), Кузнєцов Олексій Олександрович (IX скликання), Мазурашу Георгій Георгійович (IX скликання), Хоменко Олена Вікторівна (IX скликання).

3. Головний комітет: Костін А.Є. Комітет з питань правової політики

4. URL картки законопроекту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73261

З листопада 2019 року в Україні триває судово-експертна реформа яка була ініційована 8 листопада 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським одночасно з підписанням Указу Президента №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». Згідно з Указом, Кабінет Міністрів України до 31 грудня 2020 року мав розробити законопроєкти та внести на розгляд Верховної Ради України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення системи самоврядування судових експертів, запровадження рецензування висновку судового експерта та визначення граничних строків проведення судових експертиз.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).