В Україні створена і діє громадська організація "Асоціація слідчих суддів України"
В Україні створена і діє громадська організація "Асоціація слідчих суддів України"
Перегляди: 1353
Деталі
Громадська організація "Асоціація слідчих суддів України" створена в грудні 2014 року на базі Київського районного суду м. Одеси. Керівник організації - голова Київського районного суду м. Одеси Сергій Анатолійович Чванкін. Діяльність Громадської організації поширюється на всю територію України. Метою діяльності організації є систематизація та узагальнення практики діяльності слідчих суддів Одеської області та інших регіонів України; проведення аналізу отриманої в результаті такої діяльності інформації, з метою вироблення конкретних пропозицій, спрямованих на удосконалення законодавства, яке регулює здійснення слідчими суддями судового контролю тощо.
Крім вказаних напрямів діяльності громадсько організації вона також здійснює:
- звернення з конкретними пропозиціями до суб'єктів законодавчої ініціативи з метою внесення відповідних змін до Законів України, а також до органів державної влади з відповідними пропозиціями про зміну інших нормативних документів, що регулюють здійснення судового контролю;
- сприяє та бере участь у розробці та реалізації правових та соціальних проектів, аналітичних програм, інших заходів, спрямованих на виконання цілей діяльності Громадської організації.
КПК України забезпечує значне розширення функції судового контролю за досудовим розслідуванням, а функції слідчого судді на цій стадії можна умовно розділити на кілька груп:
- Розгляд питань, які стосуються застосування, зміни чи скасування заходів забезпечення кримінального провадження (у тому числі й запобіжних заходів);
- Нагляд за дотриманням законності в питаннях затримання особи та утримання її під вартою;
- Надання дозволів на вчинення окремих слідчих дій під час досудового розслідування;
- Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування;
- Вирішення питань щодо поміщення неповнолітнього у приймальник-розподільник та щодо направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи;
- Функції слідчого судді в межах міжнародного співробітництва під час кримінального провадження;
- Винесення ухвал щодо призначення судових експертиз та залучення судових експертів за клопотаннями сторін кримінального провадження.
Керівні органи громадської організації складються з:
Голова (керівник) - Чванкін Сергій Анатолійович (керівник) Савицький Віталій Анатолійович
Заступник голови - Тонконоженко Микола Миколайович
Членів правління: - Іванчук Вадим Миколайович - Борщов Ігор Олексійович - Федулеєва Юлія Олександрівна
Юридична адреса: 65080, Одеська обл., м. Одеса, Київський р., вул. Варненська, буд. 3-б
Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultaciaТелефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.
В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60.