Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 680

У новостній замітці наведена психологія поведінки злочинців, які скоїли злочини у сфері електронної інформації та мережі Інтернет, а саме несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) та створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів.

Вид кримінального злочину:  Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, що підпадає під дію частині 3 статті 362 Кримінального кодексу України (далі - КК України).

Працівники Поліського управління кіберполіції 30 березня затримали менеджера кол-центру у приміщенні офісу, однієї з банківських установ у Луцьку. За інформацією правоохоронців, 20-річний менеджер кол-центру банку маючи доступ до автоматизованих інформаційних систем копіював та збував інформацію для третьої особи. За це молодик отримував винагороду у розмірі від 500 до тисячі гривень. За результатами обшуку слідчі вилучили робочий комп’ютер недобросовісного менеджера, а також його банківські картки. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Вилучену техніку направлено на експертизу, за результатами якої буде прийнято процесуальне рішення щодо повідомлення молодику про підозру. За матеріалами ВК ГУНП у Рівненській області.

Вид кримінального злочину: Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут, що підпадає під дію частини 1 статті 361-1 КК України, та Шахрайство (ч. 3 ст. 190 КК України).

За допомогою фішингу киянин відбирав у власників доступ до їх персональних сторінок, після чого вимагав за нього гроші. Такі дії зловмисника кваліфіковані поліцією за двома статтями Кримінального кодексу України. Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Нацполіції та слідчі Голосіївського управління поліції Києва, за процесуального керівництва Київської міської прокуратури №1, встановили 23-річного хакера. Крім персональних сторінок, він також орієнтувався на профілі Інтернет-магазинів у соціальній мережі «Instagram». Використовуючи фейкові сторінки та електронні листи, нібито від адміністрації «Instagram», зловмисник отримував доступ до зазначених сторінок. Після чого надсилав потерпілим Email-повідомлення, в яких пропонував за 10 тисяч гривень розблокування сторінки. Оперативники з кіберполіції в березні 2018 року провели санкціонований обшук за місцем проживання хакера. У його помешканні виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з різними сім картками, які зловмисник використовував для реєстрації фейкових доменних імен. Також, у квартирі вилучено блокнот з чорновими записами, де зловмисник записував усі операції по руху коштів. Триває досудове розслідування. Поліцейські встановлюють осіб, які стали жертвами дій зловмисника. Вилучену комп’ютерну техніку направлено до експертного центру для проведення усіх необхідних експертиз. Після отримання її результатів буде вирішено питання щодо оголошення киянину про підозру. За матеріалами Національної поліції України.

 1 апреля 2020

Новини