07 червня 2023 року одному з професійних адвокатів України - адвокату, аспіранту на здобуття наукового ступеня доктор філософії в галузі права Деркач Вероніці Валеріївні рішенням Ради адвокатів Київської області від 19 травня 2023 року №129 було присвоєно почесне звання "Ветеран адвокатури" та нагороджено медаллю "Ветеран адвокатури". Нагороду було вручено головою Ради адвокатів Київської області Петром Бойко. Зі слів В.Деркач з нагоди отримання почесного звання: "маю честь бути адвокатом та сумлінно виконувати конституційний обов’язок по захисту прав шановної клієнтури".
07 червня 2023 року адвокат Деркач В.В. на засіданні Ради адвокатів Київської області була обрана головою Голосіївського осередку комітету ветеранів Ради адвокатів Київської області. Редакційна колегія журналу вітає шановну Вероніку Валеріївну з присвоєнням почесного звання та початком громадської відповідальної роботи в Раді адвокатів Київської області. Миру нам усім та успіхів в вашій діяльності на захисті прав громадян України!
Довідкова інформація: Деркач Вероніка Валеріївна, адвокатську діяльність успішно здійснює більше 20 років. Свідоцтво № 2103/10 про право на заняття адвокатською діяльністю видане Київською обласною КДКА 24.10.2002. Адреса ведення індивідуальної адвокатської діяльності: 03118, Київ, вул. Альпійська, буд. 66. Стаціонарний телефон: +38 (044) 257-04-56. Деркач Вероніка Валеріївна в 2001 році закінчила з відзнакою Академію праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" та здобула кваліфікацію юриста. В 2002 році закінчила з відзнакою Національну академію внутрішніх справ і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" та здобула кваліфікацію магістра права. У 2004-2005, 2009, 2013 роках була консультантом - адвокатом, який відповідав на листи читачів офіційного друкованого видання, газети Верховної Ради України «Голос України». Під час консультування «Голос України», адвокатом Веронікою Деркач були надані відповіді читачам на такі питання: «Дума про мову», «Маєте право мовчати», «Якщо суд позбавив прав», «Він може вбити мене», «Доступ до правосуддя й ефективність захисту», «Кому нужна беспомощная защита?». В 2018 році висувалась кандидатом на посаду судді Вищого антикорупційного суду. Неодноразово виступала як доповідач на науково-практичних конференціях з темами щодо гарантій адвокатської діяльності та її захисту, здійснення медіації. В 2016 році приймала участь в Щорічному всеукраїнському конкурсі «Адвокат року». В 2020 році учасниця Першого Всеукраїнського поетичного конкурсу "Адвокатська ліра 2020". Номінаційним комітетом Ради адвокатів Київської області 03 березня 2023 року Деркач В.В. нагороджена Почесною відзнакою «За професіоналізм, майстерність та мудрість».
Раніше повідомлялось про адвоката Деркач В.В. як талановиту українську поетесу, Українська особистість в юриспруденції і поезії: адвокат Деркач Вероніка Валеріївна обмірковуючи своє життя, адвокатську роботу склала збірник власної поезії від філософії, листів великим людям, про природу до особистого та дитинства (більше 400 віршів).
В 2020 році адвокат Деркач В.В. привертала увагу суспільства до питання заборони сурогатного материнства в Україні для іноземців. Була автором електронної петиції Президенту України №22/098298-еп під назвою "Законодавчо заборонити сурогатне материнство в Україні для іноземців". Автор (ініціатор): Деркач Вероніка Валеріївна. Дата оприлюднення: 12 червня 2020. Яка набрала 128 голосів з 25000 необхідних. Довідково: за різними джерелами в Україні торгують дітьми. Україна стала одним із центрів комерційного сурогатного материнства у світі, й нині правоохоронці зіткнулися з проблемою протиправного використання для сурогатного материнства жінок із малозабезпечених сімей. На державному рівні, вперше таку гучну заяву 16 липня 2018 року зробив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час спільного брифінгу за участю голови Національної поліції України Сергія Князєва щодо протидії торгівлі людьми та укладанню інших незаконних угод, об’єктом яких є людина. Переважна більшість держав світу забороняє використання допоміжних репродуктивних технологій у вигляді сурогатного материнства. В Іспанії, Італії, Франції й у багатьох інших європейських державах сурогатне материнство заборонене повністю, у Нідерландах, Португалії, Греції, Канаді, Австралії дозволене некомерційне («альтруїстичне») сурогатне материнство. Протягом останніх років такі країни як Таїланд та Індія, які раніше пропонували послуги сурогатного материнства, заборонили комерційне сурогатне материнство. Комерційне сурогатне материнство офіційно дозволене в Україні з 1997 року. На сьогодні комерційне сурогатне материнство дозволене також в Ізраїлі, у росії, у Білорусії. Щодо США, то повна заборона на сурогатне материнство передбачена в законодавстві чотирьох штатів.
З метою подальшого розвитку медіації в Україні, Деркач В.В. розпочала написання дисертаційної роботи з 2021 року, що на думку редакції журналу, є актуальним та важливим для української держави особливо в період воєнного стану через можливість зекономити чималі грошові кошти українцям в океані судових позовів один до одного. До уваги читачів пропонується наукова стаття Деркач В.В. під назвою "Конституційно-правове забезпечення розвитку медіації в Україні", яка була опублікована в 2023 році у фаховому журналі "Часопис Київського університету права. Український науково-теоретичний часопис".
Бібліографічний опис: Деркач В.В. Конституційно-правове забезпечення розвитку медіації в Україні / В.В. Деркач // Часопис Київського університету права. Український науково-теоретичний часопис. - 2023. - № 1. - С. 56-60. - URL: https://cutt.ly/f67Puzu Посилання на збірник: https://cutt.ly/I67OKxJ Для підвищення надійності зберігання наведеної роботи в мережі Інтернет на випадок її знищення або втрати та можливості безперешкодного ознайомлення з оригінальним текстом в будь-який час online-журналом забезпечений резервний URL-доступ до тексту статті.