Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 7265

"Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні". Народне українське прислів'я.

 

Раніше на сторніках online видання вже публікувся матеріал про те, що в Україні певними організаціями, серед яких присутня і громадська організація "Всеукраїнська асоціація поліграфологів", президентом якої є громадянин Дубровський Олексій Євгенійович, віце-президентом Морозова Тетяна Романівна, а виконавчим директором - Ведмідь Володимир Анатолійович, було ініційовано прийняття державного стандарту ДСТУ 8692:201 "Поліграфи. Технічні умови" з неузгодженими між собою положеннями, що фактично паралізувало можливість належного застосування поліграфа як в певних правоохоронних органах (Генеральна прокуратура, Державне бюро розслідувань), так і в приватному секторі у разі вимоги замовника про використання поліграфа, який буде відповідати національним стандартам. Опублікований матеріал викликав неабияке невдаволення "Всеукраїнської асоціацї поліграфологів", які вирішили у свій захист використати брудні технології обману український людей  шляхом розміщення інформації про засновника та видавця наукового online видання "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці" кандидата психологічних наук, доцента Назарова Олега Анатолійовича, яка принижує честь, гідність людини і громадянина [13]. Проте, цінічний обман деяких "ділків" поліграфологів масово "дурити" українців як користувачів спеціальних знань у галузі психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа як то кажуть "дістав". На протязі останніх трьох років, найбільш активними українськими поліграфологами комерсантами, які також представляють керівництво громадської організації "Всеукраїнська асоціація поліграфологів" - Морозовою Тетяною Романівною, Дубровським Олексієм Євгенійовичем, Ведмідем Володимирем Анатолійовичем та Іщуком Ігорем Яковлечем на ринку апаратних психодіагностичних методів вивчення людини в Україні активно просувається бізнес-ідея про вітчизняну розробку українського поліграфа торгової марки «РУБІКОН» та її ПОВНОЇ відповідності прийнятому за ініціативою все той же громадської організації "Всеукраїнська асоціація поліграфологів" державному стандарту ДСТУ 8692:2016 "Поліграф. Технічні умови", розробником якого також є вже вказаний один зазначених поліграфологів комерсантів – Дубровський Олексій Євгенійович.

Проте, згідно примітки пункту 3.1. державного діючого стандарту ДСТУ 8692:2016 "Поліграф. Технічні умови" поліграф повинен складатися з апаратного комплексу та програмного забезпечення для комп’ютера. Однак, станом на 09 серпня 2018 року поліграф торгової марки «Рубікон» не має власного комерційного програмного забезпечення, а використовує російське програмне забезпечення торгової марки «SHERIFF 6» та «SHERIFF 6М» [4], правовласником та розробником якого в 2007 році було ТОВ «ОРИСЕТ», яке знаходиться за адресою: 111024, місто Москва, вул. Ентузіастів,2-Я, Російська Федерація, а з 2011 року правонаступницею стало ТОВ «Школа академіка Варламова», розташоване за адресою: 121353, місто Москва, вул. Біловезька, 41, Російська Федерація. 

Однак, програмне забезпечення SHERIFF, ніякого офіційного відношення до апаратної частини "Рубікон" не має, а э складовою частиною поліграфів російського виробництва: Бар’єр, Крис, Риф, розробку яких ініціював академік РФ Варламов. Крім того, власник програмного забезпечення «SHERIFF 6» та «SHERIFF 6М» громадянин РФ Варламов Георгій Валерійович шляхом вмонтованого у власне програмне забезпечення авторського повідомлення, навіть попереджає усіх користувачів програмного забезпечення «SHERIFF», що воно перебуває під захистом законодавства про охорону авторських прав та незаконне копіювання та розповсюдження вказаного програмного продукту або його частин може стати підставою цивільної або кримінальної відповідальності.

Вказану вище інформацію в Україні підтверджує директор ТОВ «Українська Академія Безпеки» Ясінський О.М. (м. Львів, Україна), якому ТОВ «Школа академіка Варламова» (м. Москва, РФ) надала ексклюзивні права на рекламу, продаж, технічну підтримку (в тому числі на проведення комплексу робіт із повірки та калібровки відповідно до технічних умов виробництва), післяпродажне сервісне обслуговування, виробництво спеціальних технічних пристроїв – комп’ютерних поліграфів Бар’єр, Крис, Риф, Корсар, Катріна та комп’ютерного програмного забезпечення (авторську методику) SHERIFF (версії 6, 6m, 6mu, 7, 7m, 7mu) на території України починаючи з 12.10.2017 року.

Зі слів розробника вітчизняного поліграфа «Рубікон» Дубровського О.Є., під час його вступного слова на Третій науково-практичній конференції поліграфологів (м. Київ, Україна) 14 жовтня 2017 року [1], стосовно належного вітчизняного програмного забезпечення до апаратної частині «Рубікон», то "программное обеспечение у нас сейчас находится на стадии так называемой альфатестовой версии".

Згідно довідкової інформації опису стадій розробки програмного забезпечення, альфатестування це стадія початку тестування програми в цілому фахівцями-тестерами, зазвичай не розробниками програмного продукту, але, як правило, всередині організації або спільноти, яка розробляє продукт. Альфа-тестування закінчується заморожуванням властивостей програмного забезпечення і переходить в бета-тестування [2].

Тобто починаючи з перших продажів в 2015 році нібито поліграфа торгової марки «Рубікон», він і досі не має власного програмного забезпечення, а те, що розроблено, перебуває на стадії альфа тестування і має не завершений вигляд для можливого комерційного його використання. 

На Інтернет-сайті polygraph-rubicon.com вказується, що: "спеціалізоване ПЗ "Rubicon" розроблено в 2015 році і до теперішнього часу проходить практичну апробацію провідними експертами. В середені 2018 року планується випуск першої комерційної версії "Rubicon v1" з урахуванням рекомендацій досвідчених фахівців". В травні 2018 року на навчально-практичному семінарі в Академії прокуратури України увазі слухачів були представлені СЛАЙДИ особливостей та можливостей програмного забезпечення «Рубікон V1», проте повідомлено, що зараз вона ще проходить реєстрацію авторських прав. [14, 15]. За інформацією патентної фірми "Інвента", для реєстрації авторського права та отримання свідоцтва необхідно подати в Державний департамент інтелектуальної власності належним чином складену заявку. Подана заявка розглядається на відповідність встановленим вимогам після цього приймається рішення про реєстрацію твору і видачу свідоцтва, чи про відмову в реєстрації. Звичайний строк розгляду заявки становить 1 місяць [16]. Проте, станом на серпень 2018 року, після 3-х місяців очікувань, ніякого комерційного випуску Rubicon v1 так ще і не відбулося.

Дивує те, що продаж апаратної частини з датчиками без власного комерційного програмного забезпечення підтримується представниками Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, а саме - прокурором відділу кадрів Шишкарьовим Дмитро Ігоровичем, який у соціальній мережі Facebook 05 січня 2018 року надав коментар, що російське програмне забезпечення SHERIFF до поліграфів не дивлячись на захист авторських прав перебуває у вільному розповсюдженні, та ще більше здивував, що до поліграфів потрібно купувати окремо програмне забезпечення, що є нонсенсом у світі для поліграфологічної техніки, оскільки будь-який виробник поліграфів продає апаратний комплекс - датчики, технічний блок та програмне забезпечення разом, так як без програмного забезпечення лище з датчиками та технічним блоком прилад не має сенсу купувати та він не є технічно завершеним для комерційного продажу. До того ж правовласник намагається захистити свій продукт ліцензійними умовами і доки не був "розроблений" Рубікон в Україні, жоден із відомих як російських поліграфів, розробником яких не був Варламов Валерій Олексійович, так і американських, канадських тощо з російським програмним забезпеченням SHERIFF працювати не міг. Крім того, офіційний правовласник програмного забезпечення SHERIFF - ТОВ "Школа академіка Варламова" у вільному доступі свій авторський продукт не поширює. Проте на думку українского прокурора все виглядає інакше:

Бізнес по українські. Пан Дубровський О.Є. будучи одночасно і розробником комерційного продукту "Рубікон" і президентом громадської організації «Всеукраїнська асоціація поліграфологів» і фізичною особою підприємцем, яка "Рубікони" продає, додатково став як президент громадської організації «Всеукраїнська асоціація поліграфологів» ще і розробником діючого, але не працюючого державного стандарту ДСТУ 8692:2016 "Поліграф. Технічні умови" в 2016 році. Однак, оскільки розробником стандарту виступила «Всеукраїнська асоціація поліграфологів», то напевно у керівництва цієї організації виникла думка, що цього вже остатньо, щоб при продажі "Рубікона" казати про його повну відповідність вказаному ДСТУ [5]. 

Головним аргументом, який висувався розробником «Рубікона» Дубровським О.Є. та іншими зацікавленими особами були інформація проте, що вказаний прилад повністю відповідає вимогам ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови» (далі скор. НС - національний стандарт). На підтвердження своїх слів усім охочим пред’являлися наступні документи оформлені на «Рубікон». Вказані документи пропонуються для уважного огляду та порівняння, а саме:

- Декларація про відповідність продукції вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, в якій Дубровським О.Є. як виробником самостійно на себе бралася відповідальність за відповідність поліграфа "Рубікон" вимогам ДСТУ ІЕС 61326-1:2002 "Електричне обладнання для вимірювання, контролю та лабораторного застосування. Частина 1. Вимоги щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) (ІЕС 61326-1:2000, IDT)". В даному документі крім того, зазначено, що вона складена під цілковиту відповідальність виробника (пункти 6.1.3 та 12.7 НС). Дата складання 04.2015 року.

- Сертифікат відповідності комп’ютерної програми SHERIFF 6 та SHERIFF 6М для поліграфів "Рубікон" вимогам ДСТУ ISO/IEC 12119:2003, п. 3.1, 3.2, 3.3.1 перелічення a, b, 3.3.3 перелічення а. Виробником продукції вказаної комп’ютерної програми зазначено ООО "ОРИСЕТ", яке знаходиться в за адресою: 111024, місто Москва, вул. Ентузіастів,2-Я, Російська Федерація. У якості додаткової інформації вказується, що комп’ютерна програма SHERIFF 6 та SHERIFF 6М для поліграфів "Рубікон" виготовлена у вигляді ОДИНОЧНОГО ВИРОБУ, що не відповідає дійсності, оскільки програма SHERIFF є частиною серійно виготовлємих російських поліграфів. Сертифікат був оформлений 05.12.2016 з терміном дії до 04.12.2017 року (термін дії вже сплинув).

- Сертифікат відповідності на поліграф Рубікон моделей П-01 та П-02 вимогам ДСТУ 8692:2016, п. 5.1, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5, р.7. Оформлений 28.12.2017 з терміном дії 1 рік, до 27.12.2018 року, який було анульовано рішенням органу із сертифікації продукції та послуг про скасування дії серифікату відповідності УкрСЕПРО № UA1.190.0021510-17 від 08.02.2018 р. Крім того, за інформацією журналістів 24 каналу програми "Центр розслідувань України" ні якого заводу по виготовленню поліграфів "Рубікон" за адресою м. Одеса, вул. Дерибасівська, 18 не має, що може мати ознаки фіктивності здійснюваної підприємницької діяльності [11].

- Технічні умови на поліграф "Рубікон" ТУ У 26.2-2356813818-001:2015 (введено вперше). Дата вводу в дію 20.04.2015. Термін дії до 15.04.2020 року. Розробником зазначено ПП «УКРСЕТ» в особі директора А.В. Гуріна.

- Сертифікат калібрування виписаний Дубровським О.Є. без зазначенням дати складання документа, що є порушенням вимог ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/rada/show/v0055609-03 та в майбутньому може призвести до не визнання даного документу судом як належного. В якості прикладу наводиться рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, де зазначено, що не вказування дати складання документу робить оформленим його неналежним чином. Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73128201

У вказаному сертифікаті Дубровським О.Є. без складання протоколу сертифікаційних випробувань, самостійно зазначає, що давачі, які ним виробляються згідно технічних умов № 26.2-2356813818-001:2015 відповідають ДСТУ 8692:2016, без зазначенням яким пунктам національного стандарту вони можуть відповідати. Склавши це документ, Дубровський О.Є. на нашу думку не тільки порушив ДСТУ 4163-2003, а і вийшов за межі наданих йому як розробнику повноважень, оскільки в Україні сертифікаційна діяльність відповідним чином з боку держави потребує певного акредитування на підставі Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», що в даному випадку було проігноровано. Для довідки: в Україні з 2001 року створено Національне агентство з акредитації (НААУ), яке наділяє повноваженнями проводити роботи з сертифікації продукції ті органи сертифікації (вони можуть бути як державними, так і приватними), які підтвердили свою технічну компетентність і мають в своєму штаті компетентний персонал. Технічна компетентність органу з сертифікації (ОС) підтверджується Атестатом акредитації, в якому вказується продукція, на яку він може оформити сертифікат відповідно до міжнародних практик проведення робіт по сертифікації. Тобто актуальності набуває сертифікат відповідності, виданий акредитованим органом. – Режим доступу: https://naau.org.ua/normativno-pravovi-zasadi-diyalnosti-naau/

- Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 30.04.2015 року, терміном дії до 04.2018 року, в якому зазначено, що поліграф "Рубікон" виготовлений відповідно до ТУ У 26.2-2356813818-001:2015 за результатами розгляду і аналізу документів, наданих заявником, при зазначених умовах використання об’єкт експертизи негативного впливу на здоров’я людини не чинить, що свідчить, що об’єкт експертизи відповідає встановленим медичним критеріям безпеки. Надаючи оцінку безпечності поліграфа лише аналізуючи документи, справді створюється враження сумнівної експертизи, адже всі складові поліграфа і так проходять відповідну сертифікацію на безпечності, оскільки сам поліграф виготовляється серійно, а джерелом електромагнітного поля є лише USB – порту комп’ютера, через який під’єднується поліграф або інший канал звязку комп'ютера з поліграфом.

Для довідки: 20.04.2016 року санітарною лабораторією ДУ "Інститут медицини праці НАМН України" (протокол № 1/21.04.2016) було проведено дослідження електромагнітного поля USB – порту комп’ютера, через який під’єднується поліграф попре те, що сам комп'ютер не відноситься до комплектації поліграфа, а на нього (комп’ютер) встановлюється лише відповідне програмне забезпечення поліграфа. Отримані результати показали, що для сучасних комп’ютерів електромагнітне випромінювання промислової частоти та електростатичне поле на поверхнях полімерних матеріалів було встановлено як таке, що менше в десятки разів, а по декуди нижче чутливості вимірювальних приладів, тобто їх гранично допустимих меж. На теперішній час до складу поліграфа згідно існуючих комплектацій відносяться: 1) програмне забезпечення, 2) датчики реєстрації психофізіологічних показників, 3) апаратний блок, який за допомогою відповідного кабелю підключається до будь-якого USB – порту комп’ютера.

Таким чином в документах складених на поліграф «Рубікон» зазначається, що він відповідає:

1) вимогам ДСТУ ІЕС 61326-1:2002 "Електричне обладнання для вимірювання, контролю та лабораторного застосування. Частина 1. Вимоги щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) (ІЕС 61326-1:2000, IDT)", що вимагається пунктами ДСТУ 8692:2016 - 6.1.3, 12.7.

2) вимогам ДСТУ ISO/IEC 12119:2003, п. 3.1, 3.2, 3.3.1 перелічення a, b, 3.3.3 перелічення а; - в національному стандарті ДСТУ 8692:2016 нормативне посилання на вказаний стандарт відсутнє. Термін дійсності документа сплинув 04.12.2017.

3) вимогам ДСТУ 8692:2016, п. 5.1, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5, р.7, але вказаний сертифікат був скасований органом із сертифікації продукції та послуг від 08.02.2018 року;

4) давачі, які виробляються Дубровський О.Є. згідно технічних умов № 26.2-2356813818-001:2015 відповідають ДСТУ 8692:2016, що вимагається пунктами ДСТУ 8692:2016 - 6.2.2, 12.1.

5) встановленим медичним критеріям безпеки, що вимагається пунктами ДСТУ 8692:2016 – 6.2.7. Термін дійсності документа сплинув 30.04.2018 року.

Поряд з тим, не беручи до увагу сплинувші терміни чинності та скасовані сертифікати відсутня будь-яка документація на відповідність вказаного приладу марки «Рубікон» таким пунктам національного стандарту ДСТУ 8692:2016 як: 3.1, 3.2, 4.1.3, 6.1.7.1, 6.2.8, 9.1,  12.10. Тобто відсутнє підтвердження виконання:

- поліграфа та його складників вимогам ГОСТ 15150 (4.1.3 НС);

- конструкції та виготовлення блока реєстрування та оброблення даних вимогам ГОСТ 14.201 (6.1.7.1 НС);

- програмного забезпечення вимогам ДСТУ EN 62304 (6.2.8 НС);

- маркування на кришці корпусу знаком відповідності згідно з ДСТУ 2296;

- наявності атестатів систем забезпечення інформаційної діяльності та їхніх окремих складників (12.10 НС);

- віднесення поліграфа до контрольно-вимірювальної системи і розповсюдження на нього вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (3.1, 3.2 НС) та державного Реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки.

До вказаного слід також додати, що представники громадської організації "Всеукраїнська асоціація поліграфологів", а саме віце-президент Морозова Тетяна Романівна, яка в цій організації є також і керівником наукового центру і крім іншого працює ще і в Національній академії Служби безпеки України, у спосіб не передбачений законами "Про стандартизацію" та "Про метрологію та метрологічну діяльність" надає собі повноваження технічної перевірки відповідності поліграфів вимогам ДСТУ 8692:2016 в частині апаратних вимог, що також виходить за межі компетенції громадської організації і доктора ПСИХОЛОГІЧНИХ наук зокрема та взагалі має ознаки втручання в професійну діяльність та впливу на поліграфологів - членів цієї організації, у тому числі в рамках кримінальних проваджень, що заборонено здійснювати, оскільки незалежність роботи експертів, у тому числі поліграфологів, гарантується забороною під загрозою передбаченої законом відповідальності втручатися будь-кому в проведення судової експертизи. Дане положення підкріплюється відповідними нормами матеріального права, які передбачають відповідальність за втручання в проведення судової експертизи. Зокрема, стаття 386 Кримінального Кодексу України встановлює відповідальність за перешкоджання з'явленню експерта до органів слідства або суду або примушування його до відмови від надання висновку, а також до надання завідомо неправдивого висновку [12].

Однак, "чудо" українського поліграфа, який лише з датчиками та апаратною частиною без програмного забезпечення коштує 3000 доларів США, що дорівнює приблизно біля 81 тисячі гривен, не чім не дешевше за ціною визнаних у світі поліграфів, які вже мають перевірене часом програмне забезпечення з вбудованими алгоритмами обрахунку поліграм. Так, вартість світових поліграфів з надійним, перевіреним у часі програмним забезпеченням  складає:

- Axciton - вартість 6000 доларів США [6],

- Lafayette - 4670 доларів США [7],

- Stoelting - 5995 долларов США [8].

Вартість російських поліграфів, для яких програмне забезпечення SHERIFF є рідною складовою частиною поліграфа[9], розробником яких був академік РФ Варламов:

- поліграф Ріф - 224 000 руб. (по курсу - 3465 доларів США [10]), працює з використанням програмного забезпечення «SHERIFF 7» та «SHERIFF 7М»,

- поліграф Кріс - 140 000 руб. (по курсу - 2166 доларів США [10]), працює з використанням програмного забезпечення «SHERIFF 7» та «SHERIFF 7М»,

- поліграф Бар'єр - 88 000 руб. (по курсу - 1361 доларів США [10]), працює лише з використанням програмного забезпечення «SHERIFF 6» та «SHERIFF 6М», яке також ЛИШЕ використовується та продається з апаратною частиною та датчиками "Рубікона", але вже з іншою ціною - у розмірі 3000 доларів США починаючи з 2015 року. Дозволю собі ще раз процитувати прислів'я цієї статті: Чому МИ бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні".

Проте, датчики та апаратна частина торгової марки "Рубікон" моделі 1 або моделі 2 (у маленькій коробочці або великій), АЛЕ без власного програмного забезпечення, а використовуючи вже біля 3-х років з 2015 року з різними юридичними хитрощами тільки російське програмне забезпечення «SHERIFF 6» або «SHERIFF 6М», яке можна офіційно купити в РФ разом з поліграфом Бар'єр за 1361 доларів США без ризику, що копіювання та розповсюдження цієї програми з апартною частиною "Рубікон" створює загрози подання в майбутньому судових позивів до міжнародних судів з приводу порушених авторських прав російських цивільних правовласників та відшкодування грошових збитків з боку держави, не говорячи вже про міжнародний негативний рейтинг Україні як країни, яка на офіційному рівні порушує таким чином всіляки міжнародні нормативно-правові акти у сфері захисту прав інтелектуальної власності та угоди Всесвітньої організації інтелектуальної власності до яких приєдналася та ратифікувала, призвело до того, що один апаратний комплекс «Рубікон» офіційно без програмного забезпечення, але з вказуванням не відомого типу програмного забезпечення в таблиці специфікації через систему PROZORRO, придбали майже всі правоохоронні відомства країни за період з 2015 по 2017 роки та сплатили з державного бюджету бізнесменам-поліграфологам ФОП Дубровському О.Є., ФОП Ведмідю В.А., (виконавчий директор ГО «Всеукраїнська асоціація поліграфологів») та ТОВ «ДІ ЕС ПІ», в особі директора Іщук І.Я.  (керівник Київського відділення ГО «Всеукраїнська асоціація поліграфологів») державних коштів за «недороблений» поліграф без програмного забезпечення на суму біля 2-х мільйонів гривень в продовж 2017 року (інформація офіційного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України - https://prozorro.gov.ua):

1. Служба безпеки України:

- Департамент господарського забезпечення Служби безпеки України – 237 тисяч гривень (3 комплекту, 16.08.2017), ;

- Управління Служби безпеки України в Одеській області – 85 тисяч гривень (1 комплект, 22.11.2017);

- Управління Служби безпеки України у Львівській області – 85 тисяч гривень (1 комплект, 04.09.2017);

- Управління Служби безпеки України в Луганській області – 80 тисяч гривень (1 комплект, 31.05.2017).

2. Управління державної охорони України – 80 тисяч гривень (1 комплект, 13.11.2017).

3. Територіальні органи Національної поліції України:

- Головне управління Національної поліції в Луганській області – 165 тисяч гривень (1 комплект, 25.04.2017) та 180 тисяч гривен (1 комплект, 02.11.2017);

- Головне управління Національної поліції в Полтавській області – 109,9 тисячі гривень (1 комплект, 13.12.2017);

- Головне управління Національної поліції у Вінницькій області – 83 тисячі гривень (1 комплект, 15.11.2017).

4. Генеральна прокуратура України – 90 тисяч гривень (1 комплект, 09.02.2017).

5. Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України – 320 тисяч гривень (3 комплекту, 21.10.2015).

6. Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації – 82 тисяч гривень (1 комплект, 30.05.2017) та 89,2 тисячі гривень (1 комплект, 19.12.2016) та 82 тисячі гривень (1 комплект, 12.12.2017).

7. ДП "Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України" – 99 тисячі гривень (1 комплект, 12.12.2017) та 94 тисячі гривень (1 комплект, 14.11.2017). До речі, 01 серпня 2018 року - ДП "Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса" придбав "Рубікон" за 75 000 гривень без знову ж таки офіційного програмного забезпечення, з чим пов'язана різниця при покупці одного і того ж приладу різними інститутами майже у 20 000 гривень залишається без коментарів.

8. Філія "Центр сервісного забезпечення" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" – 86 тисяч гривень (1 комплект, 16.11.2017).

Звертає на себе увагу, що в жодному з договорів не зазначено, що правоохоронне відомство, або навіть Інтитути судової експертизи, які є покупцем поліграфа вимагає у покупця його відповідності вимогам національному стандарту  ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови». Однак, згідно договорів, продавець брав на себе зобов’язання, що товар згідно зі специфікацією не проданий, не подарований, не заставлений, в спорі і під забороною не перебуває. В цій частини, укладена угода може бути нікчемна, оскільки російське програмне забезпечення SHERIFF було включено продавцем у специфікацію товару, проте  на вимогу правовласника заборонено для розповсюдження та копіювання в Україні після 12.10.2017 року, що продавцем могло бути приховано від покупців в ході проведених тендерів на момент продажу. До того ж ГУНП в Полтавській області було продано 1 комплекс з втраченою 04.12.2017 дією Сертифіката відповідності комп’ютерної програми SHERIFF 6 та SHERIFF 6М для поліграфів "Рубікон". 

Висновки. В Україні іноді говорять: "Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні". Численні дослідження вказують, що добробут в будь-якій професійні діяльності залежить від ряду факторів: 1) від специфіки існуючої в країні системи інститутів – "правил гри" та механізмів забезпечення дотримання цих правил; 2) від системи цінностей професійної спільноти; 3) від ментальності еліт – посадовців, які мають вплив на механізми примусу й розподілу благ. Ці фактори тісно взаємопов'язані один з одним та не мають першоджерела, а головне також впливають на практику проведення досліджень із застосуванням поліграфа та ринок поліграфів в Україні. Чи можна погодитися з тим, щоб невелика кучка людей намагається втягнути в сумнівні комерційні операції з ніби вітчизняними поліграфами державні інституції, і не виразити власну точку зору з цього приводу, - вважаємо, що ні. Особливо чомусь достається на горіхи - Національній поліції України. Навіть з наведеної інформації можна побачити значно завищену вартість 2 комплектів апаратної частини «Рубікон», які були продани в ГУНП в Луганській області за 165 тисяч гривень та 180 тисяч гривень відповідно, що може не відповідати справжньої ринкової ціни «Рубікона», середня ціна якого згідно наведеної інформації не може перевищувати 98 тисяч гривень, для прикладу в УСБУ в Луганській області в 2017 році 1 комплекс був проданий за 80 тисяч гривень. До того ж, за підрахунками іншої групи розробників такої моделі вітчизняного поліграфа як «Астрея» з міста Дніпра (джерело: https://dnipro.depo.ua/ukr/dnipro/2017/na-dnipropetrovschini-policeyskim-dlya-rozkrittya-tyazhkih-zlochiniv-peredali-samorobniy-poligraf-20171010655331) собівартість такого приладу не повинна перевищувати 1 тисячі доларів у гривневому еквіваленті. Це принаймні у тричі менше його недоробленого аналогу марки «Рубікон». Маємо надію, що Україна зможе розібратися як у юридичних хитрощах деяких "ділків" поліграфологів, так і в побудові власної приладобудівної бази для розвитку в державі такого науково-прикладного напряму професійної діяльності як поліграфологія.

Для довідки:

Нагадаєм, Ознаками непрофесіоналізму та приховуванням проблем технічного характеру в поліграфі Рубікон може бути неетична та конфліктна поведінка деяких членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів, яка здебільшого стає системним негативним явищем в Україні.

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ведмідь Володимир Анатолійович у відповідь на критику почав поширювати принижуючу честь та гідність «замовну» статтю – що далі?

ВАП ДЕЙСТВУЕТ: Всеукраинская ассоциация полиграфологов может использовать обман для рекламы своих услуг в сети Интернет.

ВАП ДІЄ: Після поширення статей, які принижують честь та гідність людей, Всеукраїнська асоціація поліграфологів перейшла до образ жінок.

Голова Колегії поліграфологів України засуджує поширення недостовірної інформації, яку вчиняє Всеукраїнська асоціація поліграфологів серед громадян лобіюючи продаж поліграфу РУБІКОН.

Перелік використаних джерел:

1. Вступне слово Президента ВАП Дубровського О.Є._Третя науково практична конференція поліграфологів. - URL: https://youtu.be/Unty3HKvUi4 ., Див. початок доповіді з 2 хвилини 08 секунди.

2. Maintaining a Project: Interacting with Users - http://www.tldp.org/HOWTO/Software-Proj-Mgmt-HOWTO/users.html#ALPHABETA 

3. Огляд поліграфу РУБІКОН (RUBICON) 1 та 2 моделей. - URL: https://www.youtube.com/watch?v=sD9xr2PAy_g 

4. ГПУ купила через Prozorro любопытное устройство. ДОКУМЕНТ. - URL: https://antikor.com.ua/articles/151203-gpu_kupila_cherez_prozorro_ljubopytnoe_ustrojstvo._dokument 

5. ПОЛІГРАФ “РУБІКОН” (RUBICON). 1-й професійний поліграф, винайдений в Україні. - URL: https://polygraph.ua/prodazh-poligrafiv/ 

6. ПРАЙС КУПИТЬ АМЕРИКАНСКИЙ ПОЛИГРАФ АКСИТОН В УКРАИНЕ \ BUY POLYGRAPH AXCITON. - URL: http://spfi.com.ua/prajs-kupit-amerikanskij-poligraf-aksiton-v-ukraine-buy-polygraph-axciton.html 

7. LAFAYETTE POLYGRAPH INNOVATION. - URL: http://www.limef.com/Downloads/Lafayette-Polygraph-Brochure-2014.pdf

8. Marston Polygraph Academy. - URL: https://marstonpolygraphacademy.com/ 

9. Цена полиграфов Риф, Крис, Барьер. - URL: http://antey-group.ru/prices.html 

10. Конвертер рубля в доллар. - URL: https://minfin.com.ua/currency/converter/rub-usd/ 

11. Чому детектори брехні для ДБР ставлять під сумнів належність доказів по всій Україні, ЦРУ. - URL: https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=PcfMdcRQRow 

12. Кримінальний процесуальний кодекс України. - URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17 

13. Круглий стіл по розгляду змін до ДСТУ 8692:2016, частина 2. - URL: https://polygraph.ua/kruglyj-stil-po-rozglyadu-zmin-do-dstu-8692-2016-chastyna-2/ 

14. Програмне забезпечення поліграфів РУБІКОН. - URL: http://www.polygraph-rubicon.com/ua/soft/ 

15. НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ НА ТЕМУ: «ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІГРАФА У БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ». - URL: https://polygraph.ua/navchalno-praktychnyj-seminar-natsionalnoyi-akademiyi-prokuratury-ukrayiny-na-temu-vykorystannya-poligrafa-u-borotbi-zi-zlochynnistyu/ 

16. Реєстрація авторських прав. - URL: http://www.inventa.ua/ua/nashi-poslugi/reestratsiya-avtorskih-prav/ 

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 2 декабря 2023

Новини