Війна принесла українцям багато горя, але водночас показала, що наш народ заради перемоги над ворогом готовий на будь-які жертви. І держава, і суспільство об'єдналися в єдиному пориві, щоб допомогти нашим героям, що воюють на фронті, і нашим громадянам у тилу, які опинилися у тяжкому фізичному, матеріальному, психологічному стані. Усі фінансові можливості держави спрямовані на підтримку Збройних сил України. Багато наших співвітчизників донатять на користь доблесної української армії. Громадяни з розумінням ставляться до фінансових труднощів бюджетної сфери економіки держави, зокрема закладів вищої освіти. Проте, в окремих державних закладах вищої освіти, їх керівники дозволяють скоюватися адмінстративним та кримінальним правопорушенням з бюджетними грошима, які надаються цим закладам на утримання.
Так, викладачі Державного університету інтелектуальних технологій та зв'язку (м. Одеса, далі - ДУІТЗ), незважаючи на невчасність виплати заробітної плати протягом 2021-2022 навчального року, продовжували та продовжують виконувати свій громадянський обов'язок, відповідально підходять до організації навчально-наукового процесу.
Однак, несправедливе ставлення, на думку деяких співробітників Університету, їх керівництва ДУІТЗ щодо фінансової дисципліни в університеті, викликало обурення співробітників Університету, які звернулися до Громадської організації «ЗАХИСТ» з проханням допомогти прояснити протиправну ситуацію, яка склалася у їх навчальному закладі. Ми надіслали до університету запит на отримання суспільно важливої інформації про заробітну плату працівників бухгалтерського обліку та звітності.
Проте, керівництво вишу відмовило протиправно у наданні запитуваної інформації, що слід було очікувати.
Тільки після звернення до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та з відповідним позовом до суду, керівництво Університету було вимушено надати необхідні дані.
І ось яку відповідь ми отримали. Практично у всіх співробітників бухгалтерії премія перевищує зарплату у 2-3 рази.
Не відмовляючи собі ні в яких виплатах, ні в заробітній платі, ні в сумісництві, ні в преміях і навіть у солідних компенсаціях за не використану відпустку, керівництво університету роздратовано відмахувалося від викладачів, які ставили законні питання про зарплати та відпускні, які не отримували у повному обсязі.
Чому під час війни, коли перед викладачами Університету наявна мільйонна заборгованість з заробітної плати, ректором університету прийнято рішення про щомісячне преміювання головного бухгалтера, а також працівників відділу бухгалтерського обліку та звітності? Можливо за високу якість виконання головним бухгалтером Дмитренко та підпорядкованого їй відділу своїх обов’язків? Звертаємо увагу на висновки ревізії фінансово-господарської діяльності Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку за період з 01.04.2016 по 30.06.2021 проведеної фахівцями Південного офісу Держаудитслужби України.
Нагадаємо, що згідно з посадовою інструкцією головний бухгалтер Дмитренко О.Д. формує, планує, координує і здійснює організацію бухгалтерського обліку господарсько-фінансової діяльності, здійснює контроль за ефективним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Організує та контролює складання розрахунків щодо використання фінансових ресурсів, видатків на надання послуг згідно із затвердженим кошторисом, платежів до бюджету, своєчасність і правильність складання бухгалтерської звітності. Здійснює контроль за додержанням порядку оформлення первинних та бухгалтерських документів, розрахунків і платіжних зобов’язань.
За порушення бюджетного законодавства, фахівцями Південного офісу Державної аудиторської служби України, відносно головного бухгалтера Дмитренко О.Д., складено два адміністративних протоколи, які направлені до суду.
Більш того, за результатами ревізії Одеською обласною прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Аналізуючи отримані дані зрозуміло, що:
1) для керівництва університету співробітники бухгалтерії, який є фактично обслуговуючий персонал для викладачів, набагато важливіші, ніж самі викладачі;
2) кількість викладачів та студентів скорочується, а кількість бухгалтерів залишається незмінною;
3) матеріальне забезпечення співробітників бухгалтерії набагато вище, ніж викладачів Університету, і тому їм немає сенсу мати вищу освіту, захищати дисертації та читати лекції студентам.
Новостне повідомлення підготовлене: журналістом видання Каралкіним Максимом Васильовичем.
Редакційна політика. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Редакція може не поділяти думок журналістів видання. Статті в журналі публікуються без редагування матеріалів, в авторській редакції.