Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 207

Нагальна вимога сьогодення на законодавчому рівні прописати поняття до змісту та критеріїв допуску фахівців для надання психологічної медичної допомоги та психологічної не медичної допомоги. В вересні 2022 року з метою забезпечення ефективності надання мультидисциплінарної паліативної та реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров'я України видало наказ МОЗ України від 30.09.2022 № 1782 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385", яким передбачило можливість психологам, які мають дипломи магістрів психології класичних університетів або педагогічних чи інших вишів за певних умов мати змогу працювати психотерапевтами та клінічними психологами у лікарнях фактично визнавши їх медичними працівниками. Ці посади було впроваджено у рамках реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Так, відповідно до наказу МОЗ від 30.09.2022 № 1782, до роботи на посаді "клінічний психолог" допускаються професіонали, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю "Психологія", але до 1 січня 2026 року вони мають пройти спеціалізацію за фахом "Клінічна психологія". До роботи на посаді можуть бути допущені професіонали, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю "Психологія", пройшли спеціалізацію за фахом "Клінічна психологія", а потім - наступну спеціалізацією за фахом "Психотерапія". Також, з травня 2022 року, в Україні запрацював реєстр надавачів послуг із психологічної реабілітації для ветеранів. Проте, вказані зміни стосуються клінічної практики і не поширюються на загальну практику надання психологічної не медичної допомоги, наприклад психологічна корекція.

Відповідно до інформації, яку оголосило Міністерство охорони здоров'я України, кожен громадянин може звернутися до психотерапевта або психолога за направленням від сімейного лікаря, або, якщо це стаціонарне лікування, то лікар, який спостерігає вас, може запропонувати таку допомогу. Крім того, ще має бути проведена велика робота аби налагодити ефективну роботу психологічної служби в лікарнях. Щоб, якщо є потреба в психологічній допомозі, то вона невідкладно була надана. Наразі, МОЗ потрібно накопичувати доказову базу, щоб можна було показати як все це співпрацює. Що від якісної психологічної підтримки залежить процес фізичного одужання. До людей буде доноситись інформація, що психолог — це той, хто може вислухати, допомогти знайти сенс і надію.

В подальшому зявилась законодавча ініціатива (законопроєкт №9433 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо системи охорони психічного здоров’я та послуг у сфері психічного здоров’я) ВСІМ психологам заборонити надавати психологічну НЕ МЕДИЧНУ допомогу, поставивши комерційну вимогу про проходження не відомо де, окремих курсів володіння відомим методом психотерапії. 

Всім психологам зрозуміло, що сама психотерапія не має валідних та надійних критеріїв оцінки дієвості того або іншого її методу на людину, оскільки ефективність методів психотерапії залежить від особистості психотерапевта та індвідуально-психологічних особливостей клієнта, його національності, раси, досвіду, знань тощо.

Фахівець психолог не використовує методи психотерапії, які зазвичай мають бути поєднані з медикаментозним лікуванням психічних розладів або психічних хвороб, а підбирає прийоми психологічної корекції для людини в залежності від мети, яку бажає досягнути клієнт (розвиток психологічних якостей, пошук взаємопорозуміння з оточенням, вирішення конфліктних стосунків тощо). Психологічна корекція не має своїх специфічних методик, а користується залежно від потреб різними знаннями з педагогічної психології, вікової психології, загальної психології, психології спілкування, психології конфлікту, психології розвитку, психології сім'ї, основ психологічної допомоги, психології управління тощо.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).