Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 617

Мета-аналітичне дослідження критеріальної точності валідних поліграфологічних методик (далі - Мета-аналізу). 15 квітня 2023 року на офіційному сайті Американської асоціації поліграфологів був опублікований офіційний переклад Мета-аналізу українсько мовою. Мета-аналіз валідності та надійності поліграфологічних методик вперше у світі був проведений в 2011 році. Станом на 2023 рік існує 16 валідних та надійних поліграфологічних форматів тестів, які поділяються на 3 групи методик: 1) Доказові методики, 2) Методики для парного тестування, 3) Дослідницькі методики. Переклад мета-аналітичного дослідження критеріальної точності валідних поліграфологічних методик вперше було опубліковано в журналі Колегії поліграфологів України "Оцінка достовірності: наукові дослідження та практика", Київ, 2022. Вип. 5. С. 62-202.

15 квітня 2023 року на офіційному сайті Американської асоціації поліграфологів був опублікований переклад на українську мову Мета-аналітичне дослідження критеріальної точності валідних поліграфологічних методик. - URL: https://www.polygraph.org/selected_publications.php Переклад було здійснено українськими поліграфологами Діаною Алєксєєвою-Процюк, Дмитром Кушніром, Максимом Рудницьким, Олегом Котловським, м. Київ, Україна.

Бібліографічний опис: Нейт Гордон, Майк Гуглер, Реймонд Нельсон, Марк Хендлер, Дональд Крепол, Пем Шоу, Леонард Бірман Мета-аналітичне дослідження критеріальної точності валідних поліграфологічних методик / Переклад Д. Алєксєєва-Процюк, Д. Кушнір, М. Рудницький, О. Котловський (укр.): видання online. - К.: Американська асоціація поліграфологів (АРА), 2023. - 141 с. - URL: https://cutt.ly/vwEKyLFZ Для підвищення надійності зберігання наведеної роботи в мережі Інтернет на випадок її знищення або втрати та можливості безперешкодного ознайомлення з оригінальним текстом в будь-який час, наводиться резервний URL-доступ забезпечений online-журналом: https://cutt.ly/TIw4teK Видання англійською мовою оригінала: https://cutt.ly/F3iSzO8

Анотація (реферат): У 2007 році Американська Поліграфологічна Асоціація (AПA) прийняла Стандарт практики, який набув чинності 1 січня 2012 року, який вимагає від членів AПA використання валідних поліграфологічних методик, які відповідають певним рівням критеріальної точності1. Ці вимоги передбачають наступне: діагностичне дослідження щодо конкретної події, яке використовується для доказових цілей, має проводитися з використанням методик, які дають середній рівень критеріальної точності 0.90 або вище, з невизначеним показником 0.20 або нижче. Діагностичні дослідження, проведені з використанням протоколу для парного тестування, повинні мати середній рівень критеріальної точності 0.86 або вище, з невизначеним показниками 0.20 або нижче. Тестування, що проводяться з дослідницькою метою, повинні проводитися з використанням методик, які мають середній рівень критеріальної точності 0.80 або вище, з невизначеними показниками 0.20 або нижче. Метою проведення мета-аналітичного дослідження критеріальної точності валідних поліграфологічних методик є припинення використання нестандартизованих, невалідних або експериментальних методик в польових умовах, де рішення можуть вплинути на життя окремих людей, громадську безпеку, професійну доброчесність і національну безпеку. Мета-аналіз буде корисним як поліграфологам, так і науковцям, всім, хто цікавиться сучасними знаннями щодо  інструментальної детекції прихованої інформації.

Як раніше повідомлялось, 25 жовтня 2021 року в Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010.

Нагадуємо, що існує також український переклад Термінологічного довідника PDD (сучасних наукових підходів до проведення психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа), 2017 рік. 

Чекають на подальший переклад з метою поширення сучасних знань в Україні щодо науки психофізіологічних досліджень на поліграфі (поліграфології):

1. Вступ до стандарту NCCA ASCII (2019). Формат NCCA ASCII – це специфікація, яка визначає формат структурованого файлу, який усі виробники поліграфологічних приладів повинні були включити в усі версії програмного забезпечення, починаючи з 2009 року для захисту даних отриманих під час дослідження на поліграфі. - URL: https://cutt.ly/3wEKpsyz

2. Наукові основи перевірки на поліграфі (2015). - URL: https://cutt.ly/2wEKo8Ex