Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 838

В 2020 році Литовський центр судової експертизи спільно з Литовським товариством судових експертів видали монографію "Криміналістика та судова експертиза: наукові дослідження, навчання, практика", яка узагальнює досвід 11 країн Європи та СНД в галузі судової експертизи, а саме: Литви, Германії, Чехії, Польщі, Італії, Словаччини, Естонії, Боснії та Герцеговини, Литви, Казахстану, Сербії. Монографія опублікована на 3 мовах: Англійська, Литовська, російська.

Бібліографічний опис: Gorbatkov, Andrei (translator); Juodkaitė-Granskienė, Gabrielė (translator); Juodkaitė-Granskienė, Gabrielė (compiler); Malevski, Hendryk (translator); Mozūraitis, Giedrius (compiler). Criminalistics and forensic examination: scientific research, studies, practice [vol.] 16. / Криміналістика та судова експертиза: наукові дослідження, навчання, практика [т.] 16. Vilnius: Lietuvos teismo ekspertizės centras, Lietuvos kriminalistų draugija, 2020. 520 p. ISBN 9789986555483.

Анотація: збірка наукових робіт має 16-те видання „Криміналістика та судова експертологія: наука, навчання, практика“ та була підготовлена та опублікована в період існування особливої ситуації у світі – пандемії COVID 19. Проте ентузіазм авторів статей, небажання піддаватися вимушеним обставинам самоізоляції, зменшувати темп, обособлюватися, прагнення й надалі розвивати ідеї науки й практики судвої експертизи, обмінюватися знаннями – послужили основою появи даної монографії. Разом з тим, незвичайним є те, що це видання збірника наукових статей публікується в електронному форматі, що є досить нехарактерним для формату таких робіт. Слід привітати той факт, що видання монографії „Криміналістика та судова експертологія: наука, навчання, практика“ присвячене досягненням, проблемам та практиці не тільки судової екпертизі, а і іншим галузям права, які з пов'язані з судовою експертизою. Це вкотре підкреслює міждисциплінарний і прикладний характер криміналістики та судової експертології. Тому в монографіх висвітлені теми з тенденції розвитку криміналістичної дидактики, гармонізації, криміналістичної тактики, про актуалії використання спеціальних знань та можливості їх застосування, а також про проблемні аспекти розслідування злочинних діянь. Тексти авторів статей не коригувалися.

Довідково: В теперішній час в Європейському союзі спостерігається тенденція досягнення європейського консенсусу щодо кращих практик судової експертизи та розробка європейського керівництва з передової практики. Метод, обраний для досягнення цього, — консенсусна конференція — перевірений метод, який дотримується суворих правил, щоб гарантувати, що остаточні пленарні дебати приведуть до конструктивних результатів. Підготовча робота зазвичай проводиться групою з вивчення даних за 4 напрямами: 1) Призначення експерта: місія та очікування, 2) Експертне провадження та висновок експерта, 3) Кваліфікація, компетентність та оцінка експертів, 4) Статус та етика експертів: свобода дій та відповідальність. Активну участь у формуванні спільних стандратів судової експертизи беруть такі країни ЄС як Бельгія, Болгарія, Румунія, Чехія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Велика Британія та Іспанія.

Раніше публікувались, Основні європейські документи, які визначають мінімальні стандарти ЄС щодо судово-експертної діяльності в державах – членах Ради Європи.

Текст монографії

 16 июля 2024

Новини