Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 2499

Ознаками непрофесіоналізму та приховуванням проблем технічного характеру в поліграфі Рубікон може бути неетична та конфліктна поведінка деяких членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів, яка здебільшого стає системним негативним явищем в Україні. Так, 09 листопада 2019 року в Київському інституті інтелектуальної власності та права Національного університету "Одеська юридична академія" пройшов День відкритих дверей. На теперішній час в даному інституті з 2018 року професійно проводяться п'ять навчальних дисциплін для студентів 2-5 курсів щодо інструментальної та не інструментальної детекції прихованої інформації в юридичній діяльності. До викладання також запрошуються найдосвідченіші фахівці в цій галузі в Україні, здебільшого члени Колегії поліграфологів Україні, оскільки ця організація намагається дотримуватися світових практик в галузі досліджень із застосуванням поліграфа та міжнародних стандартів ASTM в експертній психофізіології до яких Україна приєдналася в 2017 році підписавши Меморандум про взаємопорозуміння між Українським науково-дослідним і навчальним центром з питань стандартизації, сертифікації та якості (ДСТУ) та ASTM International [9]. Однак, на жаль, захід відбувся не без конфліктної та провокативної поведінки членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів.

Загальні фото з заходу та популярність стенду присвяченому інструментальної та не інструментальної детекції прихованої інформації з демонстрацією можливостей поліграфа, які були представлені для юнацтва та молоді наводяться нище.

Проте, представники Всеукраїнської асоціації поліграфологів навіть під час Дня відкритих дверей, 09 листопада 2019 року, намагалися продемонструвати неетичну, ганебну і конфліктну поведінку, яка вже стає системним явищем цієї організації та викликає занепокоєння і тривогу.

Зокрема, члени Всеукраїнської асоціації поліграфологів продовжують чинити опір поширенню міжнародних стандартів ASTM [5, 6] у діяльності українських поліграфологів та демонструють неетичну поведінку серед колег поліграфологів шляхом проведення маркетингової агресивної, провокативної, конфліктної компанії в Україні щодо діяльності інших поліграфологів – не членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів, намагаючись досягати мети будь якою ціною навіть через особисті відкриті образи інших поліграфологів [8]. Так, тих хто не згоден з позицією Всеукраїнської асоціації поліграфологів почали вже порівнювати навіть з "Бабою Ягою".

Крім того виконавчим директором Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ведмідем Володимиром Анатолійовичем замість цівілізованого та етичного вирішення питань було знято та поширено образливо-неетичну виставу під час щорічного семінару цієї організації з залученням її членів, відео якої пропонується для перегляду нище.

Наукові дослідження з питань конфліктної поведінки вказують, що ініціатором конфліктів здебільшого стають люди, які або намагаються приховати власну некомпетентність, непрофесіоналізм або вводять в оману інших людей, мають проблеми технічного характеру або виробничий брак.

На сторінках журналу члени та керівництво Всеукраїнської асоціації поліграфологів неодноразово критикувалися за непрофесійні дії, у тому числі за поширення інформації, яка може вводити людей в оману щодо відповідності поліграфа «Рубікон» усім вимогам ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови». Зокрема свої зауваження надавалися і Колегією поліграфологів України [1], проте ВАП їх продовжує ігнорувати.

Також, останні події листопада 2019 року можуть вказувати на те, що серед членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів деякі колишні вже члени цієї організації ВАП, до листопада 2019 року, під час членства у ВАП займалися навчанням протидії (обману) при тестуванні на поліграфі, обіцяючи навіть допомогу у проходженні тестування при участі у конкурсі в Державне бюро розслідувань – центральний правоохоронний орган України, оскільки члени Всеукраїнської асоціації поліграфологів були залучені до проведення тестування конкурсантів в ДБР в 2018-2019 роках і мають доступ до застосованих тестів [2, 7]. Факт здійснення реклами такого навчання було встановлено співробітником ГУНП в Львівській області - членом Колегії поліграфологів України [12]. Можливою причиною цього факту є те, що на теперішній час ВАП не має затвердженого Етичного кодексу поліграфолога ВАП та не бажає дотримуватись міжнародних вимог ASTM у цій сфері. 

На протязі 2019 року, через посилену маркетингову компанію, членів ВАП залучали як фахівців поліграфологів до тестування на поліграфі і коментарів по доволі значним та резонансним кримінальним справам, де засуджені були довічно ув'язнені, але вказували на несправедивість при винесенні вироку.

Однак виконавчий директор Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ведмідь Володимир Анатолійович вирішив провести тестування засудженого таким чином, що умови в яких безпосередньо було проведено дослідження не мають жодних можливих зручностей для тестованої особи, хоча б наявність належного поліграфологічного крісла або його портативного варіанту, не дивлячись на те, що в 2018 році ВАП заявило, що розробило поліграфологічне крісло “POLYGRAPH-SYSTEM” та почало його рекламувати [10].

У якості довідки, стаціонарне поліграфологічне крісло було розроблено в 1947 році видатним американским поліграфологом Джоном Ридом з метою створити досліджуваній особі такі умови, які б її не відволікали і не заважали її здібностям сконцентруватися потрібним чином на питаннях, які розглядаються. Міжнародні стандарти ASTM Е2386-04 (2017), Е2062-11 (2017) вимагають від поліграфолога дотримуватись належних умов тестування, щоб не допускати будь-якого відволікання досліджуваної особи та не створювати статичне напруження м'язів верхніх кінцівок під час дослідження.

Проте, з фото вище, яке було зроблено в 2019 році, за участю виконавчого директора Всеукраїнської асоціації поліграфологів видно, що він зовсім зневажає вимоги до умов тестування і відповідних застережень при цьому не робить [3].

Будь яка професійна література з питань застосування поліграфа вказує, що психофізіологічне дослідження будується на 4 головних базових основах: 1) п'ятиканальному серійно виготовляємому поліграфі, 2) валідної та надійної методології, 3) належних умовах проведення досліджень на поліграфі, до яких відноситься і наявність стаціонарного або портативного поліграфологічного крісла та 4) відповідному місці тестування та з обов'язковим врахуванням можливості виникнення двох типів помилок у поліграфолога: капкан Брокау (оправдування причетної особи) та помилка Отелло (звинувачення не винної особи).

Постає запитання, скільки ще членів Всеукраїнської асоціації поліграфологів повинні скоїти помилок для того, щоб керівництво Всеукраїнської асоціації поліграфологів нарешті усвідомило свої недоліки та взяло на себе відповідальність за існуючі порушення в діяльності їх фахівців?

Вивчення практики проведення тестувань на поліграфі, показало, що недотримання вимоги щодо належних умов тестування є доволі поширеною проблемою, що ми можемо бачити на фото, які були зроблені в останні роки як під час "практичних" тестувань [11], так і під час навчальних (демонстраційних), у тому числі і серед українських військових.

В грудні 2019 року відеохостинг YouTube прийняв рішення та ввів санкції відносно керівника-представника Всеукраїнської асоціації поліграфологів в місті Києві та Київській області Іщука Ігоря Яковича та виконавчого директора Всеукраїнської асоціації подіграфологів Ведмідя Володимира Анатолійовича, а саме: заблокувавши створене та поширюване ними відео в мережі YouTube:

1) Ігор Іщук - Огляд Mobi – підлокітників Polygraph https://youtu.be/PichcmGUlaE 

2) Владимир Ведмидь Подлокотники POLYGRAPH - СТРАШНЫЙ СОН полиграфолога! - https://youtu.be/uMMrd9WaF90

Причиною заборони стало поширення керівництвом ВАП недостовірної інформації та порушення прав інтелектуальної власності щодо виробу "Mobi-підлокітників Polygraph" (модель перша), який був розроблений українським поліграфологом Назаровим Олегом Анатолійовичем та здобув позитивні відгуки та популярність серед фахівців, у тому числі і за кордоном. 

Цікаво те, що всі відеоінструкції по збірці та розбірці "Mobi-підлокітників Polygraph" робились безпосередньо покупцями "Mobi-підлокітників Polygraph" (модель перша), у тому числі і членами Всеукраїнської асоціації поліграфологів і попри попередження про можливість повернення виробу у разі його не зручності, станом на січень 2020 року, жодного "Mobi-підлокітників Polygraph" повернуто не було! Гарантійний термін - 24 місяці зберігається за усіма виробленими та проданими виробами і досі.

З січня 2019  по теперішній час отримано чимало позитивних відгуків щодо розроблених двух моделей "Mobi-підлокітників Polygraph", які фактично були придбані майже всіма правохоронними органами в Україні та різними представниками приватних практик з причини їх зручності (портативності), компактності у транспортуванні та невеликій ціні за комплект - перша модель - 1830 гривень, друга модель - 2830 гривень!!! Офіційний Інтернет-сайт виробу - https://mobiarmrestspolygraph

Один із відгуків, жінки - українського поліграфолога приводиться нище задля демонстрації усієї тієї нісенітниці, яка поширюється деякими поліграфологами йомовірно через комерційне невдоволення збутом своїх більш дорожчих поліграфологічних крісел, середня вартість яких складає більше 6 000 гривень

Які ще конфліктні та неетичні дії вчинять члени Всеукраїнської асоціації поліграфологів задля маскування власного не професіоналізму та можливої омани інших людей популяризуючи свою організацію та поліграф Рубікон, що здебільшого працює на неліцензованій, піратській російській програмі Шериф [4] з невідомою кількістю помилок через її неліцензійність і яку намаються "впарити" неосвідченому у технічному плані українському користувачу - поки питання риторичне.

Перелік використаних джерел:

1. ДОВІДКА про ПРОБЛЕМИ в роботі національного стандарту в Україні – ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови». - URL: http://kp-ua.com/dovidka-pro-problemy-v-roboti-natsionalnogo-standartu-v-ukrayini-dstu-8692-2016-poligrafy-tehnichni-umovy 

2. Виключення з членів ВАП. - URL: https://polygraph.ua/viklyuchennya-z-chleniv-vap 

3. КЕЙС ТРАВНЯ: ПОЛІГРАФ ДЛЯ ДОВІЧНО УВ’ЯЗНЕНОГО. - URL: https://polygraph.ua/kejs-travnya-poligraf-dlya-dovichno-uv-yaznenogo 

4. Дістало: бізнес-торгівля українськими поліграфами "Рубікон" або скільки держава готова платити за поліграфи, які не відповідають у повному обсязі вимогам ДСТУ 8692:2016 "Поліграфи. Технічні умови"? - URL: http://expertize-journal.org.ua/all-news/932-distalo-ukrajinskij-poligraf-rubikon-i-obman-peresichnikh-ukrajintsiv-abo-skilki-derzhava-gotova-platiti-za-fejkovi-poligrafi-yaki-ne-vidpovidayut-u-povnomu-obsyazi-vimogam-dstu-8692-201-poligrafi-tekhnichni-umovi 

5. «А баба Яга проти!» (думка пересічного поліграфолога). - URL: https://polygraph.ua/ru/a-baba-jaga-proti-dumka-peresichnogo-poligrafologa 

6. ПОЛИГРАФОЛОГ ОЛЕГ НАЗАРОВ И ЕГО СТАРАНИЯ ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ ВВЕСТИ В УКРАИНЕ СТАНДАРТЫ ASTM. - URL: https://polygraph.ua/ru/standarti-astm-prjamij-pereklad-bez-vrahuvannja-mentalitetu-ta-nacionalnogo-dosvidu/ 

7. Тестирование на полиграфе кандидатов в ГБР завершилось. Как же все происходило? - URL: https://polygraph.ua/ru/testuvannja-na-poligrafi-kandidativ-do-dbr-zavershilos-jak-zhe-vse-vidbuvalos

8. Круглый стол по рассмотрению изменений к ГОСТ 8692:2016, часть 2 - https://polygraph.ua/ru/kruglij-stil-po-rozgljadu-zmin-do-dstu-8692-2016-chastina-2 

9. ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ МІЖ ДП «УКРНДНЦ» ТА ASTM INTERNATIONAL. - URL: http://uas.org.ua/ua/news/2821 

10. Про ВСЕУКРАЇНСЬКУ АСОЦІАЦІЮ ПОЛІГРАФОЛОГІВ (ВАП). - URL: https://polygraph.ua/pro-asotsiatsiyu 

11. РОЗСЛІДУВАННЯ ВБИВСТВА НОВОНАРОДЖЕНОЇ. - https://polygraph.ua/rozsliduvannya-vbivstva-novonarodzhenoyi 

12. НЕЕТИЧНА ПОВЕДІНКА ПОЛІГРАФОЛОГІВ. - URL: https://polygraph.ua/neetichna-povedinka-poligrafologiv 

 2 декабря 2023

Новини