Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 275

Наприкінці лютого цього року сорока чотирьох річний підозрюваний, проходячи повз дитячий майданчик в місті Ромни, побачив як на ньому граються двоє малолітніх дівчат. Чоловік підійшов до дітей та почав з ними розмовляти, аби встановити психологічний контакт. Через малолітній вік та дитячу довірливість одна з дівчаток погодилась на його пропозицію піти за будівлі гаражів. Підозрюваний вчинив відносно малолітньої особи розпусні дії. Дівчинка злякалась та вибігла на майданчик, а чоловік покинув місце вчинення злочину.

Через два тижні правоохоронні органи затримали його біля однієї із роменських шкіл, повідомили йому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 156 Кримінального кодексу України (розбещення малолітньої особи), та звернулись до місцевого суду з клопотанням про обрання чоловіку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду клопотання задовольнив та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, захисник підозрюваного звернувся до Сумського апеляційного суду з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати рішення слідчого судді та застосувати до особи запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Свої апеляційні вимоги сторона захисту обґрунтовувала тим, що суд не в повній мірі взяв до уваги те, що особа після повідомлення про підозру самостійно прибула до відділку поліції, де йому було вручено клопотання про обрання запобіжного заходу. Крім того, сторона обвинувачення не надала доказів ймовірного тиску підозрюваного на свідків чи потерпілу. Поза увагою слідчого судді, на думку захисника, залишилися факти повного визнання вини підозрюваним та щире каяття, наявність офіційного місця роботи, позитивна характеристика та наявність рідних дітей.

Проти задоволення апеляційної скарги заперечував прокурор і просив залишити ухвалу слідчого судді Роменського міськрайонного суду без змін. Апеляційну скаргу захисника не підтримував і сам підозрюваний. Чоловік просив колегію суддів апеляційного суду залишити його під вартою.

Розглянувши матеріали справи, Сумський апеляційний суд відмовив стороні захисту в задоволенні її вимог, оскільки на думку колегії суддів лише застосований судом першої інстанції вид запобіжного заходу здатен запобігти доведеним ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного. Зокрема, в своїй ухвалі апеляційний суд звернув увагу на те, що підозрюваного було затримано поблизу шкільного закладу в місті Ромни, який знаходиться за межами району проживання та роботи підозрюваного. Чоловік працює у смт. Недригайлів, а проживає в одному із навколишніх сіл. Вказане свідчить про можливість продовження підозрюваним своєї злочинної поведінки.

Ухвала є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.

За повідомленням прес-служби суду

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 20 июня 2024

Новини