Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 358

Ухвала слідчого судді Міжгірського районного суду щодо обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту жителю села Лозянське громадянину П., підозрюваному у замаху на вбивство двох неповнолітніх набрала законної сили.

Суд застосував більш м’який запобіжний захід, ніж був заявлений в клопотанні, з огляду на те, що прокурор не довів недостатність застосування домашнього арешту для підтримання нормального ходу і ефективності кримінального провадження.

Під час розгляду клопотання суд встановив обставини жахливої події, що мала місце під час Великодніх свят, а наслідком якої стало ножове поранення двох неповнолітніх.

Ввечері 21 квітня 2020 року, за попереднім запрошенням, до будинку П. завітали двоє неповнолітніх. Ці хлопці були добрими знайомим дочки підозрюваного, з якими вони вдень всі разом відсвяткували День народження дівчини.

Сильне алкогольне сп’яніння співрозмовників посприяло виникненню сварки між господарем та запрошеними, яка згодом переросла в бійку. Після жвавої тяганини, хлопці втекли з хати, проте розлючений господар встиг кинути їм навздогін ще й молоток, який потрапив під руку.

Проте, прикра подія на цьому не завершилась. Згодом неповнолітні знову повернулись до будинку, щоб відшукати залишений мобільний телефон. Зрозуміло, що незавершена бійка отримала своє продовження. На жаль, цього разу в руках підозрюваного вже був кухонний ніж.

Він вдарив ним в груди нападника, а також поранив руку і ногу іншого хлопця, який в цей час тримав його за шию. І тільки після цього потерпілі врешті залишили будинок. Довідавшись про приїзд в село автомобіля швидкої медичної допомоги, підозрюваний викинув ніж на подвір'я сусіда.

Окрім вищезазначеного, суд встановив, що підозрюваний П. під час бійки одержав тілесні ушкодження обличчя та голови, які були видимі для всіх учасників судового засідання. Стан здоров’я одного з потерпілих, який на час розгляду клопотання перебував в лікарні, є задовільним, а другий, після надання йому медичної допомоги, перебуває за місцем проживання.

Про застосувати більш м’якого запобіжного заходу ніж взяття під варту, просив і захисник підозрюваного. На його думку, кваліфікація вчиненого кримінального правопорушення є неправильною, оскільки підозрюваний захищався від протиправних дій потерпілих. Захисник просив суд взяти до уваги і те, що потерпілий є одруженим, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, у минулому злочину не вчиняв та характеризується за місцем проживання позитивно.

На час судового розгляду потерпілі особи жодних претензій до підозрюваного не мали, про що подали письмові особисті розписки.

В результаті, хоча причетність П. щодо нанесення тілесних ушкоджень ножем була доведеною і визнана ним, для суду доводи підозрюваного та його захисника про застосування більш м’якого запобіжного заходу ніж взяття під варту були переконливішими за доводи органів досудового слідства та прокурора.

З повним текстом рішення можна ознайомитись в ЄДРСР за №302/378/250/20, провадження 1-кс/302/128/20.

За повідомленням прес-служби суду


Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).