Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 716

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Петра Н. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 19 лютого 2020 року.

Як встановлено місцевим судом, 12 травня 2018 року, під ранок, 49-річний Петро. Н., у стані алкогольного сп’яніння керуючи технічно справним автомобілем «Шеврове», з пасажирами Ігорем Г. та Андрієм З. їхав із міста Тернополя до села Мишковичі Тернопільського району.

На заокругленій ділянці дороги водій не обрав безпечної швидкості, не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу та допустив перекидання автомобіля. Внаслідок ДТП один із пасажирів, 42-річний Ігор Г., загинув на місці, а другий отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Такі дії Петра Н. місцевим судом кваліфіковано за ч.2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) та засуджено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки керувати транспортними засобами.

Санкція статті передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Останнє покарання застосовується до засудженого вже після відбуття ним основного.

Також місцевим судом частково задоволено цивільні позови старшого сина і дружини загиблого Ігоря Г., яка дії в інтересах двох малолітніх дітей, та зобов’язано Петра Н. сплатити всім по 300 тис. грн. моральної шкоди та щомісяця - по 7 тис. 875 грн. дітям загиблого до досягнення ними повноліття внаслідок втрати годувальника, починаючи з 23 вересня 2018 року.

Судом частково задоволено позов матері та батька загиблого та зобов'язано обвинуваченого сплатити їм 150 тис. моральної шкоди та довічно кожного місяця виплачувати по 7 тис. 875 грн майнової шкоди.

Також задоволено цивільний позов прокуратури щодо стягнення 832 грн., витрачених Тернопільською університетською лікарнею на лікування другого потерпілого.

Не погодившись із призначеним покарання, захисник обвинуваченого подав апеляційну скаргу та просив призначити Петрові Н. покарання, не пов’язане з позбавленням волі, оскільки вважав недоведеним у суді посилання про перебування обвинуваченого у стані алкогольного сп'яніння. Варто зазначити, що дана обставина є обтяжуючою покарання, бо перебуває в прямому причинно-наслідковому зв'язку з виникненням ДТП, настанням смерті Ігоря Г. та отриманням тілесних ушкоджень середнього тяжкості Андрієм З. Також просив зменшити розмір цивільних позовів.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора і потерпілих, доводи засудженого та його захисника, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до переконання, що вирок місцевого суду є законним та обґрунтованим і підстав для його скасування немає, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

За повідомленням прес-служби суду


Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).