Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 398

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін постанову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 9 квітня 2020 року, якою водія "BMW" визнано винним у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння (частина 1 статті 130 КУпАП). Суд оштрафував правопорушника на 10200 гривень і на 1 рік позбавив права керувати транспортними засобами.

На думку водія, що подав апеляційну скаргу, ця постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, тому її слід скасувати, а провадження закрити. Апелянт серед іншого стверджував, що поліцейські не роз’яснили його конституційні права, не дотрималися порядку залучення свідків для проведення огляду на стан сп’яніння, не зазначили у протоколі про адміністративне правопорушення ознак сп`яніння. Також указав, що в матеріалах справи немає направлення на проведення огляду в медичному закладі та й сам висновок лікаря сумнівний, бо там є виправлення часу проведення огляду й два різні результати через короткий проміжок часу.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, цьогоріч в ніч на 23 лютого із м.Нетішин до с.Крупець Славутського району, апелянт керував автомобілем «BMW 5351» в стані алкогольного сп`яніння – це підтвердив висновок лікаря (результат – 0,37% алкоголю), а також відеозапис, що досліджував суд першої інстанції.

На думку апеляційного суду, обґрунтованих підстав вважати поліцейський протокол та висновок лікаря недопустимими доказами, апелянт не навів ні в апеляційній скарзі, ні в судовому засіданні. Те, що у протоколі працівники поліції не описали ознаки, через які вважали його нетверезим, не є порушенням, бо зазначати їх потрібно тоді, коли складають протокол про відмову від проходження огляду на стан сп`яніння.

Також законодавство не передбачає, що до матеріалів справи слід обов`язково долучати направлення поліцейського на огляд водія, зважаючи, що вказані документи є підставою лікарю для проведення огляду і залишаються в медичному закладі. А те, що у висновку лікаря час проведення огляду вказано – о 1 год 55 хв, а в акті огляду – 1 год 53 хв, свідчить про описку і не указує на очевидну недопустимість доказів – результатів огляду.

«…огляд в медичному закладі проводиться лікарем закладу охорони здоров`я та в присутності поліцейського, який його доставив (…) Присутність свідків в такому випадку згідно чинного законодавства не є обов`язковою. Висновок лікаря № 36 від 23 лютого 2020 року підписаний апелянтом без будь-яких зауважень та застережень», – зауважує апеляційний суд.

Відтак апеляційний суд прийшов до висновку, що немає обґрунтованих підстав вважати, що вина апелянта недоведена, як і підстав для висновку про відсутність в справі належних та допустимих доказів та закриття провадження в справі в зв`язку з відсутністю в діях складу правопорушення.

«При розгляді справи щодо ОСОБА_1 порушень процесуального закону, що могли б стати підставою для скасування постанови суду з наведених апелянтом в апеляційній скарзі та його захисником в апеляційному суді мотивів, допущено не було», – констатує апеляційний суд.

Із повним текстом постанови Хмельницького апеляційного суду можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89209073

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).