Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 393

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу водія автомобіля «АЗЛК 2140», що отримав механічні пошкодження в ДТП, на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28 січня 2020 року, яким його позов задоволено частково: з винуватця аварії місцевий суд стягнув 1 тисячу гривень моральної шкоди, залишивши без задоволення прохання про стягнення з нього ще 13 416 грн майнової шкоди та 1 000 грн витрат на визначення вартості збитків.

Як ідеться в рішенні суду І інстанції, дорожньо-транспортна пригода сталася 4 липня 2018 року в Хмельницькому: водій авта «ЗАЗ 110307», порушивши Правила дорожнього руху, при виконанні повороту ліворуч не дав дорогу автомобілю апелянта, який їхав назустріч, і зіткнувся з ним. У результаті зіткнення «АЗЛК 2140» отримав механічні пошкодження. Розмір шкоди, за оцінками експертів, склав 13416 гривень.

Цивільно-правова відповідальність власника автомобіля «ЗАЗ 110307», з вини якого сталася ДТП, була застрахована у Приватному акціонерному товаристві «Страхова компанія «Здорово» за полісом обов`язкового страхування.

Позивач звертався до компанії про страхове відшкодування, проте відповіді від нього не отримав, тому вважає, що завдану шкоду повинен відшкодувати винуватець аварії. Тож просив апеляційний суд рішення суду першої інстанції в частині відмови у відшкодуванні майнової шкоди і витрат на визначення її розміру та ухвалити нове рішення про задоволення цих вимог.

Апеляційну скаргу він мотивував тим, що право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована. Апелянт указував, що ПАТ «СК «Здорово» втратило статус асоційованого члена Моторного (транспортного) страхового бюро України та припинило свою діяльність, а тому завдані позивачеві збитки має відшкодувати винуватець ДТП.

Апеляційний суд зауважує: покладання обов`язку з відшкодування шкоди у межах страхового відшкодування на страхувальника, який уклав відповідний договір страхування і сплачує страхові платежі, суперечить меті інституту страхування цивільно-правової відповідальності (стаття 3 Закону №1961-ІV).

«Відшкодування шкоди особою, відповідальність якої застрахована за договором обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, можливе за умови, що згідно з цим договором або Законом №1961-ІV у страховика не виник обов`язок з виплати страхового відшкодування, чи розмір завданої шкоди перевищує ліміт відповідальності страховика. В останньому випадку обсяг відповідальності страхувальника обмежений різницею між фактичним розміром завданої шкоди і сумою страхового відшкодування», – ідеться в постанові апеляційного суду.

Оскільки цивільно-правова відповідальність власника була застрахована, то саме страхова компанія повинна відшкодувати позивачеві завдані збитки, розмір яких не перевищує ліміт відповідальності страховика. За таких обставин апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції правомірно відмовив у позові.

«Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ПАТ «СК «Здорово» не припинено, тому втрата статусу асоційованого члена МТСБУ не звільняє його від виконання своїх зобов`язань за раніше укладеними договорами обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності (п. 52.5 ст. 52 Закону №1961-ІV).

Отже, доводи ОСОБА_1 про наявність підстав для покладення на ОСОБА_2 обов`язку з відшкодування збитків не ґрунтуються на законі», – констатує апеляційний суд.

Із повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).