28 травня 2020 року було внесено зміни до «Правил пропуску та перебування осіб у приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду» у частині ідентифікації відвідувачів суду за документами, які посвідчують особу, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».
Таким чином, тепер у Житомирському ОАС забезпечено можливість відвідування адміністративної будівлі суду на підставі документів, які пред’являються (надаються) особою в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».
Особа, яка бажає потрапити в суд, може подавати е-паспорт громадянина України, е-паспорт для виїзду за кордон та е-посвідчення водія через мобільний додаток «Дія» як електронну копію паспорта громадянина України у формі картки та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та/або національного посвідчення водія України. Пред’явлення електронних документів не потребує додаткового пред’явлення документів, що посвідчують особу, у паперовому вигляді.
Зверніть увагу, що перевірка достовірності е-паспорта громадянина України, е-паспорта для виїзду за кордон та/або е-посвідчення водія здійснюється за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС на запит Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».
Що ж до адвокатів, то їх пропускають за пред’явленням документа, що посвідчує особу адвоката
Під час здійснення їх пропуску забороняється проводити огляд документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. У ході візуального огляду вмісту валіз, сумок, портфелів тощо в частині можливої наявності в них заборонених для пронесення предметів працівник Служби судової охорони може застосовувати ліхтарик, не допускаючи при цьому безпосереднього контакту з такими документами.
Нагадуємо, що у Житомирському ОАС на період карантину встановлено особливий режим роботи суду, що включає обмежений доступ до приміщення. З метою дотримання протиепідеміологічних заходів безпеки, пропуск дозволено лише суддям, працівникам апарату суду та учасникам процесу за умови пред’явлення судового виклику на поточну дату. Також в обов’язковому порядку співробітники Служби судової охорони проводять скринінг температури тіла (не може перевищувати 37,2 градусів Цельсія) та встановлюють наявність/відсутність очевидних ознак респіраторних захворювань (блідість обличчя, почервоніння очей, лихоманка, кашель, утруднене дихання, тощо).
За повідомленням прес-служби суду