Знайти серед старих речей заповіт, у якому тобі заповіли все майно… Для когось це – мрія, а 63-річній бердичівлянці така знахідка принесла чимало клопотів. Адже визначений українським законодавством 6-місячнний термін для вступу у спадщину давно минув, і, аби його продовжити, довелося звертатись до суду.
У своєму позові жінка зазначила, що спадкодавиця померла ще у 2000 році, проте, як виявилось, за два роки до смерті написала заповіт, яким «усе своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде їй належати на день смерті, і на що вона за законом матиме право», заповіла позивачці. Остання дізналась про це лише через 18 років, коли випадково знайшла копію заповіту серед речей померлої.
У зв’язку із пропуском терміну вступу у спадщину, нотаріус відмовив жінці у видачі свідоцтва про право на спадщину. А для продовження строку на її прийняття позивачка мала обґрунтувати суду поважність причин, з яких вона не вступила у спадщину вчасно.
В якості таких причин жінка послалась на своє незнання про наявність заповіту. Також відомо, що інші спадкоємці у померлої відсутні, а відповідач, яким виступає Гришковецька селищна рада Бердичівського району, не заперечує проти задоволення позову. Тож, на підставі статей 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд позов задовольнив і продовжив жінці термін для прийняття спадщини до трьох місяців. У випадку, якщо вона його не пропустить, успадкує заповітний земельний пай.
Рішення суду протягом 30-ти днів може бути оскаржене у Житомирському апеляційному суді.
За повідомленням прес-служби суду