Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 428

У Слідчому ізоляторі він перебуватиме щонайменше до 21 липня 2020 року. Санкції статей Кримінального кодексу України, якщо вину «консультанта з питань залежності» у кримінальному провадженні про «реабілітаційні центри» буде доведено, передбачають покарання на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.

За повідомленням Служби безпеки України в Рівненській області, його співробітники спільно з поліцією і прокуратурою викрили діяльність групи людей, які під приводом лікування від різних форм залежності нібито викрадали та незаконно тримали у неволі громадян. Під час спецоперації звільнили 145 в’язнів з так званих «центрів реабілітації» у Рівненській і Тернопільській областях. До складу угрупування входило 24 мешканці з різних регіонів країни, серед яких є раніше засуджені за тяжкі злочини.

За версією слідства, упродовж 2019-2020 років фігуранти приймали «замовлення» на примусове лікування від родичів громадян, які страждають від наркотичної, алкогольної або іншої залежності. Своїх «пацієнтів» учасники угруповання викрадали і звозили до спеціальних приміщень, облаштованих у шести орендованих будинках з порушенням встановлених санітарних норм.

У повідомленні СБУ йдеться, що учасники групи забороняли потерпілим вільно пересуватися і примушували їх працювати на різних об’єктах будівництва. До «порушників режиму» чоловіки застосовували фізичне насильство і катування.

Під час спецоперації співробітники затримали ймовірного організатора та активних учасників угруповання. Також правоохоронці провели майже 30 обшуків у помешканнях фігурантів і місцях незаконного утримання людей.

Наразі вже повідомили про підозру 24-м учасникам групи за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 127 (катування) Кримінального кодексу України.

25 травня Рівненський міський суд задовольнив клопотання слідчого про обрання одному з підозрюваних громадянинові С., який називає себе «консультантом з питань залежності» реабілітаційного центру «Здорова країна», запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Рішення місцевого суду в апеляційному порядку оскаржила захисник підозрюваного. Просила звільнити її підзахисного з-під варти та обрати більш м’який запобіжний захід — домашній арешт цілодобово. Переконувала суд, що підозрюваний перебував у реабілітаційному центрі на лікуванні, оскільки мав алкогольну залежність. З початком карантину він не зміг повернутися до Польщі, де проживають його родичі, тому залишився у «медичному закладі» як волонтер, який своїм прикладом одужання і сили волі надихав інших та спонукав стати на шлях виправлення й повернення до нормального життя. Тому обвинувачення у вчиненні злочинів, які йому інкримінуються, є необґрунтованими та безпідставними.

Не підтримала апеляційну скаргу прокурор, яка повідомила суду, що затриманий підозрюється у застосуванні фізичного насильства та катування до незаконно утримуваних людей у «реабілітаційному центрі» Тернополя. Слідство продовжує допити підозрюваних і потерпілих, тому ризики, передбачені статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України, не зникли. Серед них — переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконний вплив на потерпілих, свідків, інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні.

Рівненський апеляційний суд ухвалив рішення про залишення апеляційної скарги захисника підозрюваного без задоволення, а ухвали місцевого суду від 21 травня 2020 року — без змін.

За повідомленням пресслужби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).