Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 294

Важливою особливістю Щорічної доповіді Вищої ради правосуддя за 2019 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» є акцент на поточну ситуацію з реформуванням судової системи у 2019 році та наголошення на посяганнях на суддівську незалежність. Таку думку висловила міжнародний експерт Ради Європи, колишній Міністр юстиції Республіки Болгарія Діана Ковачева під час презентації Щорічної доповіді, яка відбулася 24 червня в режимі відеоконференції (Страсбург – Київ) за сприяння Проекту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини». «Це робить документ корисним інструментом у світлі зобов’язань ВРП щодо захисту незалежності судових органів та окремих суддів», – відзначила експерт.

Презентуючи власний аналіз Щорічної доповіді, Діана Ковачева зауважила, що документ відповідає стандартам і Керівним принципам Ради Європи та відображає їх основні рекомендації. «Важливою перевагою Щорічної доповіді за 2019 рік є те, що ВРП враховує низку стандартів РЄ щодо незалежності судової влади та використовує їх як інструмент для посилення чи уточнення своїх аргументів», – визнала вона.

Окрему увагу Діана Ковачева приділила проблемі взаємодії Вищої ради правосуддя з Верховною Радою України. Як відомо, одним із повноважень ВРП щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя є підготовка обов’язкових до розгляду консультативних висновків стосовно законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів (пункт 15 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»). Ігнорування таких висновків при ухваленні законів, за словами представниці Ради Європи, суперечить стандартам РЄ, «згідно з якими судова влада має право та обов’язок висловлювати свою думку щодо законодавчих змін, які стосуються її статусу та функцій». «Спроби нехтувати цією важливою формою консультацій із судовою владою порушують її свободу висловлення поглядів», – наголосила Діана Ковачева.

На її переконання, питання, пов’язані з функціонуванням системи правосуддя, є такими, що становлять суспільний інтерес та перебувають під захистом статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. «Вбачається, що надання обов’язкових до розгляду консультативних висновків ВРП щодо законопроектів, які стосуються функціонування судової системи, є засобом, який забезпечує ефективне виконання конституційних повноважень Вищої ради правосуддя щодо вжиття заходів для забезпечення незалежності суддів», – відзначила експерт.

Позитивним моментом Діана Ковачева назвала наявність у Щорічній доповіді аналізу виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини у низці справ («Олександр Волков проти України» та «Куликов та інші проти України»). «Зважаючи на практику ЄСПЛ, Вища рада правосуддя наближає свої рекомендації до стандартів Ради Європи, – переконана експерт, – Це сприяє виконанню зобов’язання національних інституцій контролювати виконання рішень ЄСПЛ та виконувати їх ефективніше».

Діна Ковачева відзначила об’єктивність, всеосяжність та обґрунтованість Щорічної доповіді за 2019 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» і підсумувала: «Вища рада правосуддя виконує поставлене перед нею завдання захищати незалежність судової влади та окремих суддів відповідно до стандартів Ради Європи».

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).