Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 163

Голова Ради суддів України Богдан Моніч прокоментував інформаційному агентству "РБК-Україна" ситуацію навколо ОАСК, що виникла після оприлюднення НАБУ так званих записів телефонних розмов голови ОАСК та суддів суду.

Нагадаємо, у Національному антикорупційному бюро заявили, що повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку та ще шести суддям. За версією НАБУ всі вони підозрюються в створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади.

Також правоохоронці оприлюднили записи розмов з кабінету Вовка. Рік тому частина цих матеріалів уже була озвучена і викликала значний резонанс у суспільстві.

Відреагував на ситуацію та прокоментував її і Голова Ради суддів України Богдан Моніч.

"Одним з найголовніших завдань, що стоять перед Радою суддів України є забезпечення умов для здійснення незалежного правосуддя. Досягти внутрішньої та зовнішньої складових цієї незалежності – це забезпечити умови для здійснення справедливого судочинства, незалежно від будь яких політичних процесів, заяв або намагань вплинути на діяльність суду.

Заклики представників громадськості про ліквідацію ОАСК є такими, що не ґрунтуються на безспірно доведених фактах, а тому є неправовими.

Наразі ми маємо тільки інформацію, яку оприлюднило НАБУ. Достовірність цієї інформації має бути підтверджена відповідними доказами, а винуватість осіб, які у ній фігурують, може бути встановлена виключно вироком суду, який набрав законної сили.

Подібна інформація вже оприлюднювалась раніше близко року тому і нанесла непоправного удару по репутації органів судової влади та судів. З того часу мені невідомо, щоб в межах будь-якого кримінального провадження відповідні справи були спрямовані до суду, щоб комусь була пред'явлена підозра чи обвинувачення.

Натомість через рік ми бачимо відеоролик, який оприлюднює чергову порцію "сенсаційних матеріалів".

В той же час голова ОАСК та Голова ДСА України заявили про те, що жодної підозри їм вручено не було та жодних неправомірних дій вони не вчиняли.

З огляду на це, ми закликаємо правоохоронців у своїх діях дотримуватися вимог законності, презумпції невинуватості та утриматися від різного розу інформаційних вкидів з метою нагнітання недовіри до судової гілки влади.

Завданням Національного антикорупційного бюро України є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці, а також вжиття інших передбачених законом заходів щодо протидії корупції.

Завданнями ж кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Публікація різного відеороликів до таких завдань не належить.

Вважаю, що такі деструктивні дії не лише негативно впливають на авторитет українських судів та суддів, а і зрештою ставлять під сумнів можливість виконання особами, які ці ролики публікують, покладених на них завдань" - підсумував Голова Ради суддів України Богдан Моніч.

З повним текстом публікації на "РБК-Україна" можна ознайомитись тут

За інформацією пресслужби РСУ


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 12 августа 2022