Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 602

Стан незалежності суддів сьогодні залишається критичним, і це питання заслуговує на велику увагу. На цьому наголосила член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська, виступаючи на VІII Міжнародному судово-юридичному форумі, який проходить 5–6 серпня 2020 року у Києві. При обговоренні цього питання, вважає вона, має бути почута саме суддівська спільнота.

«Тема мого виступу – «Хронічні проблеми українського правосуддя через призму рішень Європейського суду з прав людини». Однак я маю сподівання, що ми востаннє стикаємося зі словосполученням «хронічні проблеми». Потрібно відходити від термінів «проблеми» та «реформи», використовуючи натомість такі поняття, як «удосконалення» та «оновлення», – зазначила член ВРП.

Вона звернула увагу учасників заходу на два важливих рішення ЄСПЛ, які стосуються судової сфери України – у справі «Олександр Волков проти України» (Страсбург, 9 січня 2013 року) і справі «Куликов та інші проти України» (Страсбург, 19 січня 2017 року).

Зокрема, рішення ЄСПЛ у справі «Олександр Волков проти України» стало першим рішенням, яким Європейський суд фактично розпочав складний процес, що трансформувався у зміни до Конституції України та законів, що стосуються сфери правосуддя.

На законодавчому рівні було істотно реформовано процедуру дисциплінарної відповідальності суддів, нагадала Оксана Блажівська. За її словами, це відбувалося з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених у рішенні ЄСПЛ, пізніше аналогічні позиції були представлені також у висновках Венеційської комісії.

«Висновки міжнародних експертів були враховані в українському законодавстві, з якого було виключено таку підставу для звільнення судді, як порушення присяги. Підставу для звільнення судді з посади конкретизовано та більш чітко визначено: вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді», – розповіла член ВРП. Ці критерії, відзначила вона, суттєво деталізують та конкретизують питання, усуваючи розмитість вимог до суддівської діяльності.

Важливим, на думку Оксани Блажівської, є те, що поняття істотного дисциплінарного проступку судді наразі визначено на законодавчому рівні. «Сьогодні ми повинні більше концентрувати увагу на етиці, на поведінці судді, а також на питанні дотримання суддями норм процесуального законодавства та, звісно, Конституції України», – зауважила Оксана Блажівська.

(Фото - Юридическая практика)
За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 20 июня 2024

Новини