Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 445

27 серпня 2020 року суддя, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС ГаннаВронська взяла участь у вебінарі «Відповідальність менеджменту українських компаній: що потрібно знати власникам та СЕО».

У своєму виступі Ганна Вронська зосередилася на судовій практиці Верховного Суду щодо похідних позовів. Як убачається з матеріалів справ, які надходять до Верховного Суду, головною проблемою є недостатня аргументація. На думку судді ВС, розуміти природу похідного позову і межі його застосування в українських реаліях без розуміння того, як це працює в інших країнах, складно, тому доцільно вивчати і світовий досвід. Говорячи про практику українських судів, Ганна Вронська звернула увагу на юрисдикційність похідного позову, нормативно-правову базу, навела приклади відмови у задоволенні похідного позову, а також позитивного вирішення зазначеної категорії спорів.

«Застосування похідного позову звичайно дає додаткові можливості для акціонерів притягувати до відповідальності менеджмент компанії у разі недобросовісної поведінки, яка суперечить інтересам товариства, але крім цього не варто забувати про належну аргументацію. Оскільки судова практика ще неусталена, варто краще аргументувати свою позицію саме належними доказами, адже очевидні для бізнесу речі повинні бути ще й належним чином підтверджені», – сказала суддя.

Відповідаючи на запитання колег, Ганна Вронська зазначила, що невелика кількість спорів цієї категорії пояснюється тим, що позивачі рідко подають похідні позови, оскільки відповідна судова практика ще на шляху становлення. Адже довести похідний позов до логічного завершення і отримати рішення трьох інстанцій досить складно, бо складно довести саме протиправну поведінку або дію з перевищенням повноважень. Ще немає механізму чи усталеного підходу доведення вимог у похідному позові.

«Ми все ж таки розраховуємо на те, що сторони поводяться добросовісно у судовому процесі і не зловживають правом на подання похідного позову. Водночас виникає ризик його використання в корпоративних конфліктах і як спосіб тиску», – зауважила суддя ВС.

На переконання Ганни Вронської, розвиток практики застосування похідного позову не може йти окремо від реформи корпоративного управління в нашій державі.

Із презентацією судді КГС ВС Ганни Вронської можна ознайомитися за посиланням.

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).