Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 389

Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з відкритим листом до Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з приводу її висловлювань щодо рівня довіри до суддів та їхніх рішень. Про це повідомляє прес-служба РСУ.

У своєму зверненні Богдан Моніч навів статистику, яка спростовує твердження Віце-прем’єр-міністра про «відсутність довіри до судової системи».

Так, протягом 2019 року в місцевих загальних судах перебувало на розгляді 3 569 783 судових справ, з яких розглянуто 3 067 392 справи. В господарських судах їхня кількість склала 132 661, з яких розглянуто 99 914 справи.

«Скажіть, будь-ласка, що означають ці цифри для вас особисто? Невже кількість звернень до суду вказує на те, що громадяни України, юридичні особи, інші суб’єкти, які порушують таку кількість судових проваджень, не довіряють українським судам? На моє глибоке переконання це і є найбільший прояв довіри», – заявив Голова Ради суддів України.

Довіру громадян до судів, на його переконання, підтверджує також статистика розгляду справ адміністративними судами, де відповідачем, як правило, виступає держава в особі того чи іншого суб’єкта владних повноважень. Адміністративні суди протягом 2019 року розглянули 194 301 справу з 260 091. При цьому у 108 964 справах, з даними РСУ, судом задоволено позов, тобто визнано протиправними дії, рішення або бездіяльність того чи іншого суб’єкта владних повноважень.

Що стосується звернень громадян до апеляційної інстанції, то оскаржується лише кожне десяте судове рішення місцевого загального суду. У господарських апеляційних судах, за словами Голови Ради суддів України, у 2019 році було оскаржено лише кожне п’яте судове рішення. «При цьому апеляційними судами змінено або скасовано лише 5 560 судових рішень. А це означає, що 80% рішень судів першої інстанції визнаються законними та обґрунтованими», – повідомив Богдан Моніч.

Подібна ситуація, за його словами, спостерігається і щодо судових рішень, ухвалених апеляційними адміністративними судами. Так, з 113 006 справ цими судами розглянуто 99 837 справ, з яких скасовано або змінено судові рішення лише у 16 808 справах. Це, за підрахунками Голови Ради суддів України, означає, що 84 % рішень судів першої інстанції визнаються законними та обґрунтованими.

При цьому він підкреслив, що факт подачі апеляційної скарги «не слід ототожнювати з проявом недовіри до суду, адже держава гарантує кожному право на апеляційне оскарження рішення суду і це є нормальним у будь-якому демократичному суспільстві, коли відповідний суб’єкт таке право реалізує».

Голова Ради суддів України нагадав Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України про критичну нестачу суддівських кадрів, а також про роботу суддів в умовах надмірного навантаження та недофінансування судової системи.

Порадивши Ользі Стефанішиній оперувати перед світовою спільнотою та українськими громадянами тільки перевіреними фактами та цифрами, Богдан Моніч наголосив: «Розганяючи чергову хвилю «недовіри» до судової влади і суддів, ви вводите в оману громадськість та підриваєте авторитет державної влади в цілому. Бо, декларуючи повагу до законів України та міжнародного права як Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ви, насправді, спонукаєте суспільство до неповаги до суду, забуваючи при цьому, що судова влада України, залишається чи не єдиною гілкою влади, яка реально захищає інтереси громадян України».

Прес-центр судової влади України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).