Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 221

«В основу створення Вищої ради правосуддя у тому вигляді, в якому вона є зараз, покладені найкращі європейські практики», – зазначив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, виступаючи з вітальним словом перед учасниками вебінару «Регулювання роботи та призначення на посади в судових органах – відмінності підходів у країнах ЄС», організованого Національною школою суддів України спільно з Консультативною місією Європейського Союзу.

Представляючи іноземним колегам склад та структуру ВРП, Андрій Овсієнко повідомив, що Законом України «Про Вищу раду правосуддя», який набрав чинності 5 січня 2017 року, створено якісно новий орган суддівського врядування з широкими повноваженнями. Він покликаний опікуватися не лише всіма питаннями суддівської кар’єри, а й вирішенням проблемних аспектів у діяльності судової системи в цілому, забезпечувати взаємодію між усіма державними органами у сфері правосуддя, захищати суддівську незалежність та підтримувати високий авторитет судової влади в Україні.

«Відтак був створений вільний від політичного впливу орган, який, будучи незалежним від законодавчої та виконавчої влади, відповідає за питання кар’єри суддів, що є гарантуванням як незалежності судової влади в цілому, так і незалежності кожного окремого судді зокрема», – зазначив Голова Вищої ради правосуддя.

За його словами, в Україні було обрано модель судової ради, що має змішаний склад при кількісному переважанні суддів, обраних своїми колегами. Адже «несудовий компонент Ради», як свого часу вказувала Венеційська комісія, є вирішальним для ефективного здійснення нею дисциплінарних повноважень.

У процедурах формування складу Вищої ради правосуддя, наголосив Андрій Овсієнко, враховано абсолютну більшість зауважень і пропозицій Венеційської комісії та Консультативної ради європейських суддів, що дає змогу стверджувати про їхню відповідність основним європейським стандартам.

Надзвичайно важливим інституційним кроком для Вищої ради правосуддя, на думку Андрія Овсієнка, було б долучитися до роботи такого поважного органу, як Європейська мережа рад юстиції (ЄМРЮ). «Це важливо для обміну досвідом та запозичення найкращих практик, які можна використовувати в діяльності ВРП, і слугуватиме значним кроком у підвищенні інституційної спроможності Вищої ради правосуддя», – зазначив він.

Своєю чергою Голова Ради суддів України Богдан Моніч порушив перед іноземними експертами не менш важливе питання – обрання голів судів, що є суттєвим аспектом функціонування судових установ. Він звернув увагу на те, що механізм обрання або призначення суддів на адміністративні посади теж зазнав докорінних змін. Однак та процедура, яка існує наразі, викликає багато нарікань у зв’язку з її складністю та тривалістю і потребує аналізу та доопрацювання.

У вебінарі також взяли участь Голова Верховного Суду Валентина Данішевська та Голова Верховного Суду Ірландії Френк Кларк, Голова апеляційного суду Ірландії Джордж Бермінгем, Член Вищої судової ради Італії Філіппо Донаті, які висвітлили питання, пов’язані з функціонуванням Судової ради Ірландії, призначенням на посади в судових органах Ірландії та діяльністю Європейської мережі рад юстиції.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).