Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 253

21 та 22 вересня відбувся онлайн-семінар для суддів та працівників апарату Верховного Суду, організований проєктом «Використання електронних рішень під час кризи COVID-19 в управлінні роботою суду і провадженнями в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Латвії.

Голова Департаменту адміністративних справ ВС Латвії Вероніка Круміня розповіла про організацію судового процесу, суддя цього Департаменту Яутріте Брієде поінформувала про організацію роботи суддів, начальник відділу судової практики та досліджень Суду Аніта Зікмане говорила, зокрема, про судовий контроль за дотриманням прав і свобод людини під час пандемії COVID-19, керівник апарату Суду Сандра Лапіня присвятила доповідь питанням управління роботою суду в умовах пандемії. Захід модерував менеджер проєкту, представник ВС Латвії Яніс Супе.

Суддя Касаційного кримінального суду у складі ВС Світлана Яковлєва розповіла іноземним колегам про розгляд справ Верховним Судом в умовах карантинних обмежень. Вона зазначила, що заходи щодо захисту суддів, учасників процесу та відвідувачів ВС схожі з тими, які впроваджені у ВС Латвії: використання масок та дезінфікуючих засобів, дотримання соціальної дистанції тощо.

Водночас Світлана Яковлєва зауважила, що робота ККС ВС має свою специфіку: для дистанційного розгляду кримінальних проваджень не використовується програма «Zoom» у зв’язку з неможливістю ідентифікувати учасників процесу. «Не можна бути впевненим, що по той бік екрана – саме учасник процесу, адже його особу ніхто не підтвердив. Тому під час розгляду кримінальних проваджень ми не застосовуємо цієї програми», – сказала суддя ККС ВС.

Заступник керівника апарату – керівник секретаріату Касаційного адміністративного суду у складі ВС Наталія Богданюк повідомила, що в період жорсткого карантину, який діяв в Україні, частину працівників апарату ВС перевели на дистанційну роботу за їхніми заявами, а тим, які не можуть виконувати свої обов’язки дистанційно, було забезпечено умови роботи з урахуванням карантинних обмежень.

Вона також поінформувала про організацію судових засідань під час карантину. Зокрема, у КАС ВС за рекомендацією Ради суддів України було переведено в письмовий режим розгляд справ, у яких необов’язкова присутність сторін. Згодом до законодавства внесли зміни, які дозволяють учасникам процесу брати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції не лише в приміщеннях суду, а й із використанням власних технічних пристроїв. «У КАС ВС ці нововведення успішно реалізовані. Сторонам у справах не обов’язково було відвідувати приміщення суду, вони могли брати участь у засіданнях з офісу чи з дому», – сказала Наталія Богданюк.

Учасники обговорення порушили питання щодо відкритості суду та, зокрема, допуску до приміщень суду журналістів. Начальник управління комунікаційної діяльності ВС Марія Швенько зазначила, що судді та працівники апарату ВС беруть активну участь у професійних конференціях, семінарах, круглих столах. З початком карантину такі масові заходи вимушено перейшли в онлайн-режим, і судді та працівники ВС швидко перелаштувалися на такий формат роботи.

Також вона поінформувала, що в період карантину журналістів допускають на відкриті засідання Суду за умови дотримання відповідних вимог: вони мають пройти температурний скринінг, бути в масках, дотримуватися соціальної дистанції та ін.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).