Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 482

Пропозиція законопроєкту № 4055 щодо шляхів подолання кадрової кризи у судовій системі є цілком слушною та обґрунтованою. Про це сказала член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська, коментуючи ухвалення консультативного висновку Ради щодо законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо заповнення вакантних посад суддів місцевих судів» (реєстр. № 4055).

Законопроєкт розроблено з метою завершення добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ) 3 квітня 2017 року. Ним пропонується до моменту формування складу ВККСУ покласти на ВРП повноваження щодо завершення процедури добору кандидатів на посаду судді місцевого суду та провести конкурс на зайняття вакантної посади судді місцевого суду. Передбачається, що Національна школа суддів України буде залучена до перевірки практичних завдань, виконаних учасниками конкурсу.

«Прийняття зазначеного законопроєкту не лише сприятиме справедливому вирішенню питання щодо захисту права кандидатів на зайняття посад суддів місцевих судів, а й дасть змогу державі виконати обов’язок із своєчасного заповнення вакантних посад суддів та забезпечення реалізації прав громадян на доступ до правосуддя», – зазначила Оксана Блажівська.

За її словами, кандидати на посади суддів пройшли досить складну і тривалу процедуру добору і мали правомірні очікування щодо реалізації свого права на зайняття посади судді. Однак через раптове припинення повноважень ВККСУ вони опинилися у стані правової невизначеності.

Відповідно до законопроєкту ВРП має затвердити тимчасове положення про методику оцінювання кандидата на посаду судді місцевого суду за результатами складення ним кваліфікаційного іспиту, тимчасове положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді місцевого суду, а також залучити Національну школу суддів України та/або інших фахівців у сфері права до перевірки виконаних практичних завдань за результатами складання кваліфікаційного іспиту кандидатами на посаду судді місцевого суду.

За словами Оксани Блажівської, у консультаційному висновку зазначено, що ВРП в цілому підтримала законопроєкт, вказавши на потребу доопрацювання окремих положень для уникнення труднощів у їх застосуванні та дотримання принципу правової визначеності.

Водночас ВРП вважає, що у проєкті потрібно більш чітко визначити процедуру перевірки результатів іспиту та конкретизувати строки перевірки завдань. Двомісячний строк, запропонований для перевірки Національною школою суддів України матеріалів іспитів 368 кандидатів, на думку Вищої ради правосуддя, видається нереалістичним. Враховуючи правовий статус та кадровий ресурс школи, у законопроєкті доцільно визначити, що її завдання полягатиме у фактичній перевірці закодованих практичних робіт кандидатів із подальшим складенням рейтингу, який затверджуватиметься ВРП. Тимчасова методика оцінювання практичних завдань кандидатів також має бути розроблена школою як суб’єктом, який безпосередньо здійснює перевірку таких робіт, та затверджена рішенням ВРП як суб’єкта прийняття остаточного рішення, – йдеться у висновку.

Оксана Блажівська зауважила, що норма проєкту закону про залучення до перевірки матеріалів іспитів фахівців у сфері права є неприйнятною. Адже перекладання законодавчо визначених повноважень спеціально уповноважених державних органів на сторонніх осіб не відповідає Конституції та законам України.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).