Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 103

Висновок Венеційської комісії щодо реформи судочинства в Україні має бути допрацьований.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України 15 жовтня 2020 року, яке проходило онлайн.

Вона повідомила, що 9 жовтня 2020 року Венеційська комісія під час засідання 124-ої пленарної сесії ухвалила спільний з Генеральним директоратом з прав людини та верховенства права Висновок щодо проекту змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» та окремих законів щодо діяльності Верховного Суду та судової влади».

Лідія Ізовітова нагадала, що у вересні в НААУ відбувалася зустріч з експертами Венеційської комісії, на якій НААУ надавала коментарі щодо як самого законопроекту, так і доцільності постійних змін до профільного законодавство і головне – результату таких перманентних судових реформ.

Тоді НААУ наголосила, що з 2000 року Венеційська комісія надала майже 25 висновків щодо проектів законів України. При цьому зміни до профільного законодавства відбуваються постійно, через що відсутні можливості оцінити результати повного впровадження. Часті реформи законодавства про судоустрій лише посилюють залежність судової системи від політичних циклів, коли після кожних виборів починають вносити нові законопроекти і змінювати систему.

Проаналізувавши висновок Венеційської комісії, Лідія Ізовітова на засіданні РАУ підкреслила, що деякі його положення викладено у дуже тенденційній політизованій манері.

«Окремі пункти стосуються фактично індивідуальних характеристик членів органів правосуддя, що взагалі не є предметом регулювання самого законопроекту №3711. Додатково потрібно зазначити, що законопроектом НААУ позбавлено права формувати ВККС, і на це не вказано у висновку. Тобто, ми бачимо, що позиція експертів упереджена і полягає у тому, щоб зменшувати участь адвокатури у формуванні органів правосуддя. Натомість чітко підтримується необхідність залучати «міжнародних експертів» і громадськість», - зауважила Голова НААУ, РАУ.

Окремо Лідія Ізовітова зупинилась на пункті 18 висновку Венеційської комісії, в якому йдеться, що «Під час віртуальних зустрічей, делегація Венеціанської комісії дізналася про звинувачення у корупції щодо деяких членів судової влади, у тому числі Вищої ради правосуддя. Крім того, делегація отримала суперечливу інформацію щодо характеру та якостей членів ВРП, які були належним чином перевірені відповідно до застосовних правил, та про те, чи були всі члени ВРП призначені відповідно до правила, що не дозволяє призначення на два терміни підряд. Питання довіри до цього вищого органу судової влади піднімалося на всіх віртуальних зустрічах».

Голова НААУ, РАУ вважає такі оцінки членів ВРП експертами Венеційської комісії неправильними.

«Закон про ВРП ухвалений в грудні 2016 року. Це новий орган, створений на підставі Конституції України і окремого спеціального закону. Сформована була ВРП на початку 2017 року. Як відомо, члени ВРП призначаються строком на 4 роки. Просте запитання, яке не поставили нам на цій зустрічі – чи пройшло 4 роки з моменту створення нового органу і обрання до нього нових членів ВРП? Ні, не пройшло. Тому апріорі повторно ці люди не могли бути обрані. Цим десь звинувачують і нас, тому що члени Вищої ради юстиції, яка діяла до 2017 року, не мали заборони на обрання до ВРП. Це два різних органи. І ми, як суб’єкти, реалізовували своє суб’єктне право на те, щоб призначити від адвокатури членів ВРП. Ми повинні повідомити про це Венеційську комісію», - зазначила Голова НААУ, РАУ.

Національна Асоціація Адвокатів України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 26 июня 2022

Новини