Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 245

21 жовтня 2020 року відбувся VI Форум з конкурсного права, традиційно організований Комітетом Асоціації правників України з конкурсного права, Національною асоціацією арбітражних керуючих України, проєктом ЄС «Право-Justice», Комітетом Асоціації адвокатів України з банкрутства, Незалежною асоціацією банків України за підтримки проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Учасниками заходу стали судді, арбітражні керуючі, представники банківської спільноти, Міністерства юстиції України, народні депутати, керівники профільних юридичних фірм та адвокатських об’єднань, які обговорили найбільш значущі події у сфері банкрутства, що відбулися протягом року з моменту прийняття Кодексу України з процедур банкрутства (Кодекс, КУзПБ), проаналізували напрацьовану практику та обмінялися думками щодо нововведень та імплементації законодавчих змін тощо.

У панельній дискусії «Перший рік життя інституту банкрутства за Кодексом: що, де, коли?» у режимі zoom-конференції взяв участь суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Сергій Жуков, який, зокрема, наголосив, що це був непростий рік викликів щодо правозастосування у сфері банкрутства: «Всі відчули, як непросто застосовувати норми КУзПБ. Є і позитивні зміни, і певні проблеми, яких не так багато, проте вони не поверхневі, а більш глибокі. Тобто Кодекс потрібно розуміти не буквально, а застосовувати його паралельно з оновленим ГПК України і багатьма іншими новелами законодавства».

Суддя-спікер КГС ВС виокремив низку проблем, з якими зіткнулися суди протягом року, зокрема: перехідні положення застосування КУзПБ та Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (Закон): «Коли набув чинності КУзПБ, то виникло питання – застосовувати його як апеляційна інстанція, чи Закон - як перша інстанція. І такі справи нам надходили протягом півроку. Практично у кожній з них виявлялися настільки своєрідні поєднання, що навіть важко уявити. Саме таке одночасне застосування Закону і КУзПБ викликало певні проблеми, але ми з ними впоралися, хоча це було і не так просто», – зауважив Сергій Жуков.

Наступним проблемним питанням спікер назвав подвійні касаційні фільтри саме для процедур банкрутства. Є фільтри, які передбачені ГПК України, і ті, що передбачені КУзПБ. При їх поєднанні потрібно зважати на величезну кількість особливостей. Для того щоб підготувати якісну касаційну скаргу, адвокату чи юристу необхідно розуміти, як усі інститути регулюються Кодексом і яка саме практика ВС є актуальною на цей час. Оскільки судова практика щодо застосування норм Кодексу на сьогодні ще не велика, то її можна легко відстежувати. З часом це робити буде складніше. На думку Сергія Жукова, певним чином ці касаційні фільтри як стримують розвиток правозастосування, так і роблять його більш якісним: «Вважаю, що фільтри ГПК певним чином задають темп розвитку законодавства у сфері банкрутства».

Також однією із проблем правозастосування Сергій Жуков вважає відкриття провадження у справі про банкрутство. «Вже є кілька базових справ саме щодо відкриття провадження у справі про банкрутство, у них детально роз’яснено, що таке спір про право, на що варто звертати увагу, як має діяти боржник тощо. Тобто низка питань вже висвітлена саме у практиці ВС. І щотижня ми приймаємо кілька важливих рішень із правовими висновками, які впливатимуть на майбутнє, і їх варто відстежувати. Ми будемо обов’язково систематизувати їх для того, щоб усім було зрозуміло, що відбувається і як застосовуються певні норми права», – запевнив суддя КГС ВС.

За словами спікера, багато питань виникає і щодо закриття проваджень (наприклад, щодо державних підприємств, де частка держави – понад 50 %); щодо правонаступництва; щодо поєднання чи переваг процесуальних норм КУзПБ та ГПК України, адже Кодекс містить норми як матеріального, так і процесуального права.

Крім того, виникає велика кількість питань під час розгляду вимог кредиторів. Відбулися деякі зміни у Кодексі, і вони певним чином вплинули на практику ВС. Вже є перші судові рішення, які найближчим часом з’являться в ЄДРСР, щодо підвищеного стандарту доказування при розгляді грошових вимог кредиторів.

До того ж уже напрацьована судова практика ВС щодо окремих питань ліквідаційної процедури. Наприклад, стосовно субсидіарної відповідальності, яка, на думку Сергія Жукова, є певним індикатором повноти дій ліквідатора: «Це питання дуже важливе, тому ліквідатор має звертати особливу увагу на цю сферу і обов’язково обґрунтовувати, чи необхідно звертатися до суду для покладення субсидіарної відповідальності, чи можна не звертатися».

«За поточний рік виникало багато запитань, на які судова палата для розгляду справ про банкрутство КГС ВС намагається давати обґрунтовані та своєчасні відповіді», – зауважив суддя-спікер Сергій Жуков.

Протягом Форуму організатори проводили таємне онлайн-голосування за кращих у трьох номінаціях «Юридична фірма», «Арбітражний керуючий» та «Суддя» у сфері банкрутства. Наприкінці заходу були визначені переможці. У номінації «Суддя» переміг суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Сергій Жуков.

Із презентацією «Висновки про застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства» можна ознайомитися за посиланням.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).