Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 240

Олександр Рябець

«Legal Partner» керуючий партнер, голова правління спілки юристів Одеської області, адвокат

Через блокування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вже протягом року держава припинила формування дієздатного та відповідального суддівського корпусу належним чином. Наразі існує кадровий голод більш ніж 30% від штатної чисельності. Як наслідок, відбувається затягування справ, адвокати витрачають багато часу на очікування рішень. Доступ до правосуддя багатьом громадянам виявився ускладненим, що призводить до порушення прав громадян України на належний та ефективний судовий захист.

Сьогодні судді працюють у нереальних умовах з надзвичайним навантаженням, що не може не відображатись на якості правосуддя. Розумію це як адвокат та керівник юридичної компанії, адже юридична робота не є рутинною і технічною. Обов’язково має бути час для заглиблення в кожну справу, вивчення деталей та правильного формування матеріалів. Якщо адвокат веде надмірну кількість справ, концентруючись на «терміновому», він пропускає важливі деталі. Для того, щоб так не сталося, слід витрачати надмірну кількість енергії. Але тривала робота в таких умовах призводить до професійного вигорання, зривів, депресій та тяжких захворювань. Саме в таких умовах через перенавантаження знаходяться усі судді України.

Допомогти у вирішенні цієї ситуації може законопроєкт № 3711, внесений 22 червня 2020 р. Президентом України та прийнятий ВРУ в першому читанні.

8–9 жовтня відбулася сесія Європейської комісії «За демократію через право». На запит України було затверджено висновок щодо проєкту Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування", реєстр. № 3711.

Як вказується у висновку Венеціанської комісії, за останні роки судова система України зазнала численних змін. Після президентських виборів нова політична влада вносила зміни в судову систему. За відсутності цілісного підходу було прийнято різні законодавчі акти, які не мали характеру всебічної реформи. Все це є результатом неякісного законодавчого процесу: законопроекти, що базуються на конкретних аспектах, приймаються без належної підготовки. Відсутні цілісний підхід та належні оцінки впливу пропонованих змін, що має наслідком визнання Конституційним Судом певних законів неконституційними. «Серйозною проблемою, з якою наразі стикається українське судочинство, є величезна кількість вакансій на посади суддів. Це пов'язано з нефункціонуванням Вищої кваліфікаційної комісії суддів», — йдеться у висновках Венеціанської комісії.

У Комісії схвалили направленість законопроєкту №3711 на відновлення складу ВККС з метою відновлення процедури відбору суддів першої та другої інстанцій. А відносини між ВРП та ВККСУ мають вирішуватися в рамках більш широкої реформи. Також була позитивно оцінена пропозиція щодо створення конкурсної комісії по відбору нових членів ВККС за участі міжнародних експертів, але вони можуть бути наділені лише дорадчою функцією у цих питаннях, інакше це буде посяганням на державний суверенітет України.

Загалом у Венеційській комісії позитивно оцінили законопроєкт щодо судоустрою і статусу суддів та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування та визначили його як невідкладний. «Законопроєкт №3711, який передбачає «покращення процедур з формування та функціонування органів суддівського врядування», є частиною кроків у правильному напрямку», — вважають у Венеційській комісії.

Отже, вважаю, що законопроєкт має бути невідкладно підтриманий народними депутатами вже на найближчій сесії Верховної Ради України, а нова ВККС у максимально короткий строк має відібрати нових суддів.

«Юридична газета»


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).