Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 299

Про це член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська сказала під час виступу на VII Міжнародному форумі з інтелектуальної власності, організованому видавництвом «Юридична практика».

Зокрема, вона наголосила, що запропоновані законопроєктом № 3711 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» зміни дадуть змогу сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та поновити процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів. Лише за умови відновлення роботи ВККСУ можна говорити про втілення ідеї створення спеціалізованого суду з розгляду справ у сфері захисту інтелектуальної власності.

Член ВРП зазначила, що зараз спори у сфері інтелектуальної власності розглядаються загальними та господарськими судами залежно від суб’єктного складу позову із правом апеляційного та касаційного оскарження.

За її словами, спеціалізовані суди з інтелектуальної власності успішно функціонують у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Великій Британії тощо. Це позитивно вплинуло на якість та строки розгляду справ такої категорії у згаданих країнах.

У 2017 році Президент України видав Указ «Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності». ВККСУ 30 вересня 2017 року оголосила конкурс на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності, а 5 жовтня 2018 року – конкурс на зайняття 9 вакантних посад суддів Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Проте через відсутність ВККСУ та неможливість завершити кадрові процедури суд так і не розпочав роботу.

На думку Оксани Блажівської, юрисдикція суду з питань інтелектуальної власності має охопити всю сферу захисту прав інтелектуальної власності. Вона вважає, що такий суд має керуватися власним процесуальним законодавством. Член ВРП також зазначила, що слід привести і матеріальне та процесуальне законодавство у відповідність до європейських стандартів.

Оксана Блажівська зауважила, що після створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності постане питання про те, у якій юрисдикції відбуватиметься касаційне оскарження його рішень: «Уже зараз варто подумати – це відбуватиметься у господарській юрисдикції чи буде створено іншу модель».

На думку члена ВРП, питання оптимальної кількості суддів у вказаному суді має вирішуватися, зважаючи на практику його діяльності.

Оксана Блажівська наголосила, що Вища рада правосуддя як ніхто інший зацікавлена у якнайшвидшому ухваленні законопроєкту № 3711, відновленні роботи ВККСУ задля поповнення кадрами діючих судів та початку роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова в свою чергу наголосила на потребі забезпечення всіх умов, необхідних для початку роботи суду з питань інтелектуальної власності, а також наголосила на актуальності застосування медіації для врегулювання спорів цієї категорії.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).