Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 257

2 грудня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулася онлайн-зустріч із представниками Венеційської комісії, які залучені до підготовки висновку щодо стану антикорупційного законодавства та оцінки ситуації, яка склалася після ухвалення Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020.

У зв’язку з нагальною необхідністю пошуку комплексного збалансованого рішення та задля збереження ролі Конституційного Суду України як неупередженого арбітра Президент України звернувся до Європейської комісії «За демократію через право» з проханням надати висновок із застосуванням процедури прискореного розгляду. Наразі Венеційська комісія проводить низку консультацій із стейкхолдерами задля формування позиції з метою надання Україні експертної допомоги.

Заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, члени ВРП Оксана Блажівська та Віктор Грищук зустрілися із почесним Президентом Венеційської комісії Ганною Сухоцькою. У зустрічі також взяли участь експерти та члени Венеційської комісії Ніколае Есану, Сімона Гранта-Менгіні, Шнутц Рудолф Дурр, Грегорі Діков, Герхард Райснер, Дуро Сесса та Олена Литвиненко.

Олексій Маловацький відзначив, що в ситуації, яка склалася, Рішення Конституційного Суду України, окрім правового, набуло, на жаль, політичного забарвлення. Однак ВРП як конституційний та аполітичний орган, діючи в межах правового поля, може надати власну оцінку наслідкам, спричиненим Рішенням Конституційного Суду.

«Вища рада правосуддя в межах повноважень надає консультативні висновки щодо законопроєктів, які впливають на незалежність судової влади. Після Рішення Конституційного Суду до нас надійшло декілька законопроєктів щодо подолання конституційної кризи. Однак ситуація ускладнена тим, що ВРП законодавчо не має права на звернення до Конституційного Суду за роз’ясненням свого рішення. На жаль, така процедура законодавчо не передбачена, однак в цій ситуації вона була б доцільною», – відзначив Олексій Маловацький. Він додав, що Рішення Конституційного Суду стосувалося законодавства, прийнятого в період, коли ВРП ще не була наділена повноваженнями щодо надання консультативних висновків та аналізу відповідності законопроєктів конституційним гарантіям незалежності судової влади та захисту прав суддів.

Олексій Маловацький відзначив, що наразі ВРП не сформувала остаточну позицію стосовно вирішення конституційного питання, однак бачить у цьому правовий конфлікт щодо розуміння органами своїх функцій. «Органи виконавчої влади не можуть мати контроль над органами судової влади – це основний зміст Рішення, прийнятого Конституційним Судом», – зауважив він.

З точки зору Вищої ради правосуддя, Рішення Конституційного Суду України не створювало жодних перешкод для продовження роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, адже робота з аналізу декларацій дуже важлива і має продовжуватися.

«Фактично ми маємо конфлікт компетенцій. Питання не в тому, хто здійснює контроль, а в тому, хто має притягувати суддів до відповідальності. Наразі спосіб контролю суддів, передбачений законодавством, не відповідає принципу незалежності судової влади», – відзначив заступник Голови ВРП та додав, що Національне агентство з питань запобігання корупції має залишити всі свої функції та повноваження, однак за результатами перевірки декларацій має формувати відповідний висновок і надсилати його для подальшого реагування до правоохоронних органів. У разі якщо суддею було вчинено дисциплінарний проступок, НАЗК має надсилати такий висновок до ВРП для подальшої оцінки та кваліфікації скоєного. Це питання стосується виключно розподілу влад. Найближчим часом Парламент має визначитися, як врегулювати цю ситуацію.

Олексій Маловацький звернув увагу Венеційської комісії, що наявний механізм створює проблему балансу влад. Антикорупційні механізми потрібні, і вони мають працювати, однак необхідне чітке розмежування повноважень без втручання одних органів у повноваження інших.

Слід відзначити, що обов’язок залишатися доброчесним є пріоритетним для судді, тому питання щодо способу контролю за його виконанням має бути вирішене найближчим часом шляхом законодавчого врегулювання.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).