Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 318

Про це суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду к. ю. н., доцент Василь Крат сказав на презентації першого тому Науково-практичного коментаря до Цивільного кодексу України за редакцією д. ю. н., професора, члена-кореспондента НАПрН України ІнниСпасибо-Фатєєвої, у підготовці якого суддя взяв участь. До написання коментаря також долучилася суддя Касаційного господарського суду у складі ВС д. ю. н., професор Олена Кібенко.

Василь Крат зазначив, що з 2010 року ЦК України не зазнав кардинальних змін, але в правозастосовчому і доктринальному аспектах відбулися суттєві зрушення. У своєму виступі та презентації «Vade mecum» вітчизняної цивілістики» суддя наголосив на відповідних змінах у правозастосуванні та тлумаченні ЦК України.

Зокрема, доповідач звернув увагу на ст. 1 ЦК України, яка визначає види цивільних прав, але не охоплює всіх видів. Василь Крат навів постанову Верховного Суду від 6 листопада 2019 року у справі № 490/7071/16-ц (провадження № 61-25815св18), в якій, у тому числі, порушується питання про те, що є переважним правом, та зроблено висновок щодо відмінності правових конструкцій «відмова від майнового права» і «передача майнового права».

У цій же постанові наведено тлумачення, що відповідно до ст. 4 ЦК України саме цей кодекс є ядром цивільного законодавства, і на його основі здійснюється регулювання будь-яких цивільних відносин. Крім того, стаття визначає, наскільки державні органи можуть здійснювати регулювання цивільних відносин.

«Ми досить часто бачимо, що міністерства, інші відомства включаються до регулювання саме цивільних відносин. Тут потрібно не забувати, що саме ЦК України є основним актом, і в ньому визначається компетеційна складова того, як державні органи можуть регулювати цивільні відносини та в яких випадках вони можуть здійснювати регулювання цивільних відносин», – сказав Василь Крат.

Він також навів висновок, зроблений у постанові ВС від 10 жовтня 2018 року у справі № 362/2159/15-ц (провадження № 61-28712св18), щодо пріоритету ЦК України. У ній ідеться про те, що тлумачення ч. 3 ст. 698 цього кодексу дозволяє зробити такий висновок: законодавець установив пріоритет ЦК України в регулюванні договору роздрібної купівлі-продажу; у випадку відсутності регулювання на рівні ЦК України застосовується законодавство про захист прав споживачів.

За словами доповідача, цей висновок важливий, оскільки законодавець у тих чи інших випадках здійснює «дублююче» регулювання. І, наприклад, щодо договору роздрібної купівлі-продажу основним актом є ЦК України, а Закон України «Про захист прав споживачів» – додатковим.

Василь Крат зазначив, що новий коментар до ст. 4 ЦК України має зовсім інший характер, ніж у попередньому виданні, тому що базові напрацювання, які містилися в попередньому коментарі, зокрема й зазначеної статті, мають функціонально інше наповнення.

Із презентацією Василя Крата можна ознайомитися тут.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).