Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 225

Ухваленням обвинувального вироку завершився вчорарозгляд кримінальної справи у Чернівецькому апеляційному суді відносно високопосадовців ДПІ в м.Чернівці. За отримання неправомірної вигоди кожен з них отримав по 5 років ув’язнення. Також суд позбавив їх права займати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності, строком на 3 роки. Належне їм майно, окрім житла, буде конфісковано в дохід держави.

Події відбувалися у 2015 році. За результатом планової перевірки податкової інспекції в діяльності фізичної-особи підприємця, власника магазину комп’ютерної техніки П., були встановлені порушення на загальну суму в розмірі 253 239,66 грн., про що був складений відповідний акт.

За зменшення суми податкових порушень начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ в м.Чернівці ГУ ДФС в Чернівецькій області та, на момент вчинення злочину, його заступник - начальник відділу контрольно-перевірочної роботи, діючи за попередньою змовою та використовуючи своє службове становище, вирішили отримати з власника магазину комп’ютерної техніки П. хабар в розмірі 65 100 грн.

Не погодившись з висновком перевірки та не бажаючи надавати неправомірну вигоду, підприємець звернувся до СБУ та заявив про факт вимагання. В подальшому він узгоджував свої дії з правоохоронцями, уникаючи будь-яких провокацій.

Для отримання неправомірної вигоди хабарники розробили завуальовану схему.

Попередньо домовившись про дії кожного співучасника злочину, один з податківців, під виглядом нібито закупівлі у іншої особи-підприємця комп’ютерної техніки для потреб ДПІ, отримав на ім’я П. рахунок на суму 65 100 грн., який згодом був йому переданий для переведення коштів.

Діючи в подальшому під контролем працівників правоохоронних органів, П., як того вимагали податківці, перерахував на вказаний ними рахунок іншої фірми кошти за комп’ютерну техніку, яку фактично не отримував і наміру отримувати не мав.

Наступного дня в приміщенні податкової інспекції йому видали інший акт – висновок позапланової перевірки, у якому розмір виявлених порушень був суттєво зменшений до 3228,39 грн.

Як зазначив у суді першої інстанції П., один із засуджених напередодні вже звертався до нього з вимогою надати йому безоплатно комп’ютерну техніку на суму близько 100 000 грн. Але, отримавши відмову, посадовці вирішили організувати проведення податкової перевірки його підприємницької діяльності.

Згідно з показами одного з засуджених, вказану техніку вони нібито планували використати для потреб ДПІ, хоча законних підстав для офіційної закупівлі комп’ютерної техніки та зарахування її на баланс установи у них не було.

Оскільки антикорупційним законодавством України заборонено одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно грошові кошти або інше майно, нематеріальні активи, майнові переваги, пільги чи послуги, подарунки, тощо, колегія суддів дійшла висновку про доведеність вини працівників податкової інспекції у вчиненні тяжкого злочину, а саме, в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням за зменшення суми виявлених податкових порушень, з використанням наданого їм службового становища (ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України).

Врахувавши всі обставини справи, тяжкість скоєного злочину, Чернівецький апеляційний суд постановив вирок, згідно з яким наступні 5 років податківці проведуть у місцях позбавлення волі.

Засуджені були взяті під варту у залі суду.

Вирок набрав законної сили, але може бути оскаржений в касаційному порядку.

Чернівецький апеляційний суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).